Battery Calibration v1.2(batarya kalibrasyon programi)

Sponsorlu Bağlantılar

ouzman

Üye
    Konu Sahibi
Battery Calibration v1.2(batarya kalibrasyon programi)
Tlf Sarja takin %100 olduktan sonra tek tikla kalibrasyonu yapin.

Not: root gereklidir

Play store linki :

Boyut: 47kb

Son düzenleme:

SHS

SHS

Üye
Resim ve versiyon bilgisi ekleyelim lütfen

penah0

Üye
Bir işe yaramıyormu

KırcalıHolding

Üye
Ben bunu bi ara yaptım bataryam bozuldu 50 deyken aç kapa yapıyorum teli 0 diyor..şarza takıp açıyorum 30 diyor hala daha dikiş tutmadı batarya

djdeycan

djdeycan

Üye
Batarya kalibrasyonu telefonla pilin zamanla yüzdeleri hesaplayamaması nedeniyle telefonun bataryasını bitikmiş gibi göstermesi çabuk bitiyormuş gibi göstermesi veya tam dolmadan şarj ettim sanıp enerjiyi kesmesi sonucu bataryanın dolmasını engelleyen bir takım sorunu çözmek için kullanılır şişme yapan veya biten bataryalara yapçak bişey yok batarya kalibrasyonu arka planda çalışan bi uygulama filan değil sistem klasöründeki batarya bilgilerini değiştirmketir dosyanın adı batterystats.bin gibi bişeydi bu program bu işe yarar ayrıca bataryanızı doldurun sonra bunu kullanın diye bişey yok yapmanız gerekenler aslında sırasıyla şöyle:

Telefon açıkken yüzde yüz şarj edin daha sonra kapatıp pili çıkıyorsa çıkarıp takıp kapalı vaziyette bir daha şarj edelim dolunca kabloyu çekip telefonu açalım şarjımız dolu olsa bile bi 15 dk şarj edelim değilse dolu uyarısı verene kadar hatta 15 dk geçirelim sonra şarjdan çekip programla kalibrasyonu yapalım cihazı bi kere açıp kapatalım daha sonra normal şekilde kullanalım burası önemli mutlaka telefonun şarjı yüzde 5 civarına gelince telefonu kapalı şekilde bi kereye mahsus şarj edelim başkada gerek yoktur

Üst Alt