Tavsiye Batarya Voltajı

Sponsorlu Bağlantılar

-Rainman-

-Rainman-

Üye
    Konu Sahibi
Batarya Voltajı
merhaba arkadaşlar.kullandığım telefonun bataryasını bugün kalibre ettim.kalibre etmeden önce batarya voljatı 3500-3700 arasındaydı şimdi ise 4000-4100 arasında. sizce kalibre sağlıklı olmuş mu? yoksa 4100 üzeri bi voltaj değeri mi almam gerekiyordu ?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bence gayet iyi :good:

• Beğen
Tepkiler: -Rainman-
kfahaa

kfahaa

Üye
merhaba arkadaşlar.kullandığım telefonun bataryasını bugün kalibre ettim.kalibre etmeden önce batarya voljatı 3500-3700 arasındaydı şimdi ise 4000-4100 arasında. sizce kalibre sağlıklı olmuş mu? yoksa 4100 üzeri bi voltaj değeri mi almam gerekiyordu ?
nasıl kalibre ediyorsun programla mı ?

-Rainman-

-Rainman-

Üye
    Konu Sahibi
nasıl kalibre ediyorsun programla mı ?
Hayır.Önce telefon açıkken %100 şarj ediyorum.Sonra telefonu kapatıp 30 dk daha sarj ediyorum.Daha sonra telefonu açıyorum 1-2 dk takılıyorum sonra tekrar kapatıp 30 dk daha sarj ediyorum :D sonra CWM den advanced > wipe battery stats ı seçiyorum ve sonuç bu :D

kfahaa

kfahaa

Üye
Hayır.Önce telefon açıkken %100 şarj ediyorum.Sonra telefonu kapatıp 30 dk daha sarj ediyorum.Daha sonra telefonu açıyorum 1-2 dk takılıyorum sonra tekrar kapatıp 30 dk daha sarj ediyorum :D sonra CWM den advanced > wipe battery stats ı seçiyorum ve sonuç bu :D
:)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

peki bunu yapinca ne yarari oluyor cihaza :)

yusuf1998x

Üye
şarj daha uzun gidiyor normale göre

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

MaxipmaN

Üye
Voltaj sarj azaldıkca duser

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ne Kadar Fark Ederki ?

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
ben 4200 oluyor diye biliyorum :)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

supragt

supragt

Üye
Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın başka konu açmak istemedim. Asus Zenfone 2 telefonum var son 2 gündür kendi kendine kapanmaya başladı tekrar açıyorum şarj bitmemiş görünüyor ama batarya voltajı 3.4 volta kadar düşmüş oluyor bu kadar düşmesi normal midir yoksa batarya ölüyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın başka konu açmak istemedim. Asus Zenfone 2 telefonum var son 2 gündür kendi kendine kapanmaya başladı tekrar açıyorum şarj bitmemiş görünüyor ama batarya voltajı 3.4 volta kadar düşmüş oluyor bu kadar düşmesi normal midir yoksa batarya ölüyor mu ?
Ampere uygulamasını yükle. Ayrı yeten google playden kaldırılan Antutubenchmark'ı yükleyin. Batarya sağlık seviyesini ölçerek test ediyor.

• Beğen
Tepkiler: supragt
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
6 Yıl :cigara:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt