BATARYA ÖNERİSİ TOSHBA PA3534U-1BRS

Sponsorlu Bağlantılar

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
BATARYA ÖNERİSİ TOSHBA PA3534U-1BRS
s.a arkadaşlar bilgisayarımıın bataryası artık bitti toshiba a500 1 dn bilgisayar var toshiba pa3534u-1brs bataraya alıcam bunu buldum nasıldır değişik yan müadil ürünler var önerisi olan varsa sevinirim fişten çekiyorum % 85 den tam 2 dk içinde % 30 lara iniyor kayıp oranı battery care programda % 97 yazıyor

PALA.

PALA.

Üye
Orjinali 500 lira civarıdır onuda bulabilirsen, bu toshıbalarda genelde 6 ay sonra orjinalde olsa verim düşüyor.
Muadiller içinde fazla fark yok. Ben bu pars isimli satıcıdan 1 tane batarya aldım fena değil. Kendi sitesinden alma +20 lira daha verip n11 den al.
Şunuda belirtmek isterim bu ürünlerde garanti felan arama, taktın çalıştı düzgün kullanmaya çalış, iade edersen uğraştırırlar, alacaksan göze almalısın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Orjinali 500 lira civarıdır onuda bulabilirsen, bu toshıbalarda genelde 6 ay sonra orjinalde olsa verim düşüyor.
Muadiller içinde fazla fark yok. Ben bu pars isimli satıcıdan 1 tane batarya aldım fena değil. Kendi sitesinden alma +20 lira daha verip n11 den al.
Şunuda belirtmek isterim bu ürünlerde garanti felan arama, taktın çalıştı düzgün kullanmaya çalış, iade edersen uğraştırırlar, alacaksan göze almalısın.

Merhaba hocam aynısı bu sitede 11 tl daha uygun

orjinaline 500 / 600 vermem alırım muadilini 1 / 1,5 sene kullansam iyidir

şu anki bataryam çok kötü değilmi resimde bilgisler var

Mesaj birleştirildi:

bu dediğin muadil batarya bile şimdi kullandığım eski bataryadan daha iyidir 5 dk kapanmaz heralde an az 1,5 saat kullanım olur dediler

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Merhaba hocam aynısı bu sitede 11 tl daha uygun

orjinaline 500 / 600 vermem alırım muadilini 1 / 1,5 sene kullansam iyidir
Yazdıklarım net anlaşılmamış olabilir, bu firmalar malı satana kadar garanti felan lagaluga ederler sattıktan sonra kullanıcı hatası derler, parayı alıp ürün yollamayanda vardır, iade edilen ürünü geri göndermediği gibi paranın üstüne yatanda vardır. Size diyecekleri kullanıcı hatası. Bu yüzden alırken ne almış olduğunuzu iyi bilin, iadesi olmayan bir ürün aldığınızı, iyice kafanızda kararlaştırın. 1-1,5 yıl sizi götürebilir. Dediğiniz siteden sepete ekleyince + kargo ile 142 lira oluyor, arada 9 lira fark var ben olsam n11 den alırım, onlarda bu tip ürünlerde her ne kadar satıcının yanında olsada müşteriyi en azından ilk satışta madur etmez. Öbür taraftan satıcının kendi sitesinden +9 lira kazaç sağlarken her türlü düzenbazlığada açık olduğunuzu bilin...
şu anki bataryam çok kötü değilmi resimde bilgisler var
Batarya ömrünü tamamlama noktasında, son demlerinde.
bu dediğin muadil batarya bile şimdi kullandığım eski bataryadan daha iyidir 5 dk kapanmaz heralde an az 1,5 saat kullanım olur dediler
Doğru demişler 1,5 saat gider ama haftada 1 deşarj edin. Yoksa bu bataryalar bile yeni iken %100 görünürken yarım saatte sıfıra düşebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
Yazdıklarım net anlaşılmamış olabilir, bu firmalar malı satana kadar garanti felan lagaluga ederler sattıktan sonra kullanıcı hatası derler, parayı alıp ürün yollamayanda vardır, iade edilen ürünü geri göndermediği gibi paranın üstüne yatanda vardır. Size diyecekleri kullanıcı hatası. Bu yüzden alırken ne almış olduğunuzu iyi bilin, iadesi olmayan bir ürün aldığınızı, iyice kafanızda kararlaştırın. 1-1,5 yıl sizi götürebilir. Dediğiniz siteden sepete ekleyince + kargo ile 142 lira oluyor, arada 9 lira fark var ben olsam n11 den alırım, onlarda bu tip ürünlerde her ne kadar satıcının yanında olsada müşteriyi en azından ilk satışta madur etmez. Öbür taraftan satıcının kendi sitesinden +9 lira kazaç sağlarken her türlü düzenbazlığada açık olduğunuzu bilin...

Doğru demişler 1,5 saat gider ama haftada 1 deşarj edin. Yoksa bu bataryalar bile yeni iken %100 görünürken yarım saatte sıfıra düşebiliyor.

teşekkürler dediğiniz yerden alacağım zaten aynı marka model

• Beğen
Tepkiler: PALA.

derya1978

Üye
    Konu Sahibi

merhaba sinan yüksel hocam dediğiniz yerden aldım bataryayı sizle görüşemedim yazamadım

malum izmirde bizim bölgede deprem oldu yanımızda binalar yıkıldı yada ağır hasarlar aldı

deprem ertesinde geldi kargo dedikleri gibi taktım bilgisayara % 2 ye kadar boşalttım pili kapattım bilgisayarı en az 8 saat sarj ettim 2 kere bu şekilde yaptım

şimdi haftada bir desarj yapıp o şekilde mi kullanayım desarj işlemini hafatada 1 yapsam yeterlimi

1,5 saat gidiyor bataryada

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@derya1978 öncelikle büyük geçmiş olsun, İnşAllah durumunuz düzelir.
Bataryanız hayırlı olsun, % 5- 10 aralığına kadar deşarj edip doldurmanız yeterli daha fazla deşarj zararlıdır. %30 - 40 larda takabilirsiniz...
İlk 3-5 şarj- deşarj döngüsünden sonra bataryayı fazla yıpratmamak için bazı cihazlarda bulunan %80 şarj sabitleme modu varsa kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve derya1978

derya1978

Üye
    Konu Sahibi
@derya1978 öncelikle büyük geçmiş olsun, İnşAllah durumunuz düzelir.
Bataryanız hayırlı olsun, % 5- 10 aralığına kadar deşarj edip doldurmanız yeterli daha fazla deşarj zararlıdır. %30 - 40 larda takabilirsiniz...
İlk 3-5 şarj- deşarj döngüsünden sonra bataryayı fazla yıpratmamak için bazı cihazlarda bulunan %80 şarj sabitleme modu varsa kullanabilirsiniz.

teşekkürler bizim binada bi sorun yok tv de gördüğünüz yıkılan yada ağır hasarlı binalar bize 1 / 3 km mesafedeki binalar her gün önünden geçtiğimiz binalar

deprem değil çürük bina öldürür dedikleri bu bizim binada çizik oluşmadı nerdeyse 20 metrede önümüzdeki bina yıkıldı 50 metre solumuzda ki bina yan yatttı allah kimseye bu şekil felaketler göstermesin ülkemizde

sürekli fişe takılı kullanıyorum kötümü bu

batarya da kullanmıyorum fazla fişten çıkarıyorum haftada bi desarj edyorum fişe takıyorum

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinal Zor vede Pahalıdır.En Mantıklısı Kapasitesi Yani Amperi Orta veya Yüksek Değerdeki Bataryaları Tercih Etmek.Bazıları Ucuz Fakat Kapasitesi Düşük.Senin Pil Gitmiş Gibi Görünüyor

• Beğen
Tepkiler: derya1978 ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
sürekli fişe takılı kullanıyorum kötümü bu

batarya da kullanmıyorum fazla fişten çıkarıyorum haftada bi desarj edyorum fişe takıyorum
Tamam öyle kullanın.
Zaten 6 ay sonra ister istemez verim düşmeye başlayacaktır, buna da hazırlıklı olun, önemli olan cihazı ve verilerinizi korumak.

• Beğen
Tepkiler: derya1978 ve MAERKEK

Üst Alt