Başlat+Çalıştır Çalışmıyor Bunun Sebebi Ne Olabilir?

Sponsorlu Bağlantılar

djserkan37

djserkan37

Üye
    Konu Sahibi
Başlat+Çalıştır Çalışmıyor Bunun Sebebi Ne Olabilir?
Arkadaşlar XP Pro. Kullanıyorum Başlattan Çalıştıra Tıklıyorum Regedit Yazıyorum Fakat Kayıt Defteri Düzenleyicisi Çevrimdışı Diyor. Yardım Ederseniz Sevinirim.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Başlat/Çalıştır mı çalışmıyor yoksa regedit mi?

djserkan37

djserkan37

Üye
    Konu Sahibi
Başlat Çalıştır Çalışmıyor.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Nasıl bir uyarı verdiğini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız...Çünkü yukarıda regedit in çalışmadığını yazmışsınız...Veya kullandığınız XP CD sini CDROM a takıp PC ye reset attıktan sonra XP yi onarın...Onarma işlemini bilmiyorsanız buraya yazın detaylı bir şekilde açıklarım...

turkordu

turkordu

Üye
Windows da çeşitli virusler ve wormlar tarafından regedit disable edilebilir. Registry’i açmak için çeşitli tools da mevcuttur. Regedit i bu toollar olmadan da açabiliriz.
Masaüstüne bir adet “txt” dosyası oluşturun.
Yani masaüstünde sağ tıklayıp “Yeni” “Metin Belgesi” diyoruz. Aşağıdaki yöntemler yardımcı olacaktır.

1- “Başlat”–> “Çalıştır” Aç Kutusuna
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f değerini kopyalayıp ve “tamam” diyoruz.
2- Bu çözüm Windows XP Professional işletim sistemi olan arkadaşlarımız için geçerlidir.

“Başlat” > “Çalıştır” Kutusuna “gpedit.msc” yazın ve “tamam” diyoruz. Karşımıza Grup İlkesi geldi. İzleyeceğimiz yol şu:
“Kullanıcı Yapılandırması” > “Yönetim Şablonları” > “Sistem” > “Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle” seçeneği üzerine iki kere tıklayıp “yapılandırılmadı” seçeneğini etkinleştirip; “uygula”, “tamam” diyoruz.

Bunu bir dene bakalım..

djserkan37

djserkan37

Üye
    Konu Sahibi
Sağol Arkadaşım Bu İşime Yaradı İşte.

--------------- Ekleme ---------------

Nasıl bir uyarı verdiğini yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız...Çünkü yukarıda regedit in çalışmadığını yazmışsınız...Veya kullandığınız XP CD sini CDROM a takıp PC ye reset attıktan sonra XP yi onarın...Onarma işlemini bilmiyorsanız buraya yazın detaylı bir şekilde açıklarım...

CD'den Nasıl Onarma Yapıyorsunuz Resimli Veya En İnce Ayrıntısına Kadar Anlatırsanız Sevinirim.

sublieutenant

sublieutenant

Üye

bu söylediğin işlem windowsu tamamen götürebilir ama... çünkü bir değil 2 defa başıma gelip uyguladığım bişeydi.. 2 sindede hard formata döndüm:ehe

turkordudan ricam:
bendede youruninstaller 2008 ve pc nin kendi ekle-kaldırı hata veriyor..
Sorun biosu güncelledikten sonra meydana geldi.. saatle ilgili hata veriyorlar.. çokta önemli değil ama yuninstallerin 2006 sına kaldım.. formatta atmak istemiyorum.. acaba kayıt defteri mi yoksa windows klasöründe bi dosya problemimi?
:islik

turkordu

turkordu

Üye
turkordudan ricam:
bendede youruninstaller 2008 ve pc nin kendi ekle-kaldırı hata veriyor..
Sorun biosu güncelledikten sonra meydana geldi.. saatle ilgili hata veriyorlar.. çokta önemli değil ama yuninstallerin 2006 sına kaldım.. formatta atmak istemiyorum.. acaba kayıt defteri mi yoksa windows klasöründe bi dosya problemimi?:islik

Hatanın ekran görüntüsünü burada paylaşırsan problemini çözmende yardımcı olabilirim.

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Hatanın ekran görüntüsünü burada paylaşırsan problemini çözmende yardımcı olabilirim.

tabii ama şimdi mümkün değil, saatle ilgili bayağı uzun bi ingilizce hata veriyor...:oke:

turkordu

turkordu

Üye
Program ekle kaldıra Başlat/çalıştır komutuna appwiz.cpl yazarakta girebilirsin bir dene bakalım.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici

bu söylediğin işlem windowsu tamamen götürebilir ama... çünkü bir değil 2 defa başıma gelip uyguladığım bişeydi.. 2 sindede hard formata döndüm:ehe

Bu söylediğim yöntemi ben 10 defa denedim ama hiç format atmadım...Ancak virüs bulaşmışsa o ayrı birşey...

djserkan37

djserkan37

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Şu Cd'den Onarma Nasıl Birşey ANlatsanızda Bizde Yapsak.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
PC Teknik Yardım bölümüne konuyu açacağım...Ordan bakarsın..

yasininyeri

yasininyeri

Üye
dostum senin pcde virüs var haberin olsun kasparsky ile tarat ve virüsü sil sonra regedit komutyla tekrar acabileceksin tahmini kasparsky bulacagı virüs sayısı 500 buracagı trojan sayısı 5 ve daha üzeri haberin olsun

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Program ekle kaldıra Başlat/çalıştır komutuna appwiz.cpl yazarakta girebilirsin bir dene bakalım.

işte bunun hatasını veriyor... system 32 appwiz.cpl özel bi durumla karşılaştı kapatılması gerekiyor diyor.. bende yurtdışından akrabaları geldi dedim rahatsız etmedim ama 3hafta oldu ama hala aynı...:)

dostum senin pcde virüs var haberin olsun kasparsky ile tarat ve virüsü sil sonra regedit komutyla tekrar acabileceksin tahmini kasparsky bulacagı virüs sayısı 500 buracagı trojan sayısı 5 ve daha üzeri haberin olsun

tüh lanet olsun yaa, bios güncellerken, hemde internetsiz ortamda güncellerken virüs girmiş... ağlayayım mı? napayım?

kaan2222

kaan2222

Üye
Arkadaşım büyük ihtimalle bilgisayarına worm virüsü bulaşmış.Benim başıma da gelmişti ve internette arayıp zamanını boşa geçirme bu virüsten kurtulmanın tek yolu formattır.

hasirtman

Üye
regedit acılmıyor senın çalıştır devamlı calısır sen kayır defterını acamazsın msconfig de bıle hata verır onarma da bazen ise yaramıyor bunu combofix yada regedit duzenleyıcı programlar var onlarla yapabılırsın eger olmazsa formattan baska sansın yok