Basketbol ile ilgili bilenmesi gereken temel şeyler.

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Basketbol ile ilgili bilenmesi gereken temel şeyler.
Evet başlıkta yazdım. Çok kuralı/hareketi falan var ama bunların en temelleri hangisi. Turnike smaç steps falan.

Boy 1.74/kilo 60 civarı
ortasahanın birkaç adıım daha önünden kolayca atıyorum fotaya. Siyah yere denk geliyor ama basket girmiyor.

Fatic

Üye
Kollarını gelistirirsen sahanin heryerinden atabilirsin isabet konusuda sürekli deneme azimle aşılır.

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Kollarını gelistirirsen sahanin heryerinden atabilirsin isabet konusuda sürekli deneme azimle aşılır.

orta sahadan bilekle atamıyorum zaten koldan/omuzdan atıyorum. Bilek çok zayıf. Bide bilirmesi gereken temel şeyler ne. Oynadım ama hiç kurallı oynamadım.

Fatic

Üye
Yazyla pek anlatlmaz görmek lazm ama en basitinden topu iki elle sektirmek stepstr.sektir tut tekrar sektir stepstir. Top çizgiyi geçtiginde ayagn czgiyi gecmemesi lazm vs.

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Yazyla pek anlatlmaz görmek lazm ama en basitinden topu iki elle sektirmek stepstr.sektir tut tekrar sektir stepstir. Top çizgiyi geçtiginde ayagn czgiyi gecmemesi lazm vs.
Çizgiyi biliyorum. sTepside biliyorum sayılır. Ayak varıda biliyorum. Başka bişey bilmiyorum. Nettede uzun uzun yazıyor yok 2 hakem yönetir yok hava atışı ile başlar falan yazıyor.

Fatic

Üye
O resmi maclarda oluyor sokakta oyncaksan gerek yok onlara

Tamamen alıskanlık oyunu basketbol alıskanlıgıda antreman yaprak deneyerek sürekli yaparak kazanırsın sana tavsiyem kol ve bacak kaslarını gelistir.her gün 1 saat antreman yaparsan bi süre sonra zaten atısı ezberleyecegin için bi zorlugu kalmaz

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
Vucudum uygun bilek hariç bacak kası mühtesem 173 boy var 3m ye yakın zıplarım(3m belki fazlada olabilir hiç ölçmedim)

Tepkiler: Buğra

Buğra

Admin

Vucudum uygun bilek hariç bacak kası mühtesem 173 boy var 3m ye yakın zıplarım(3m belki fazlada olabilir hiç ölçmedim)
3M fazla olmuş şuan futbolda ronaldo bile en yüksek 73 yada 78cm zıplayabiliyor

ismail

Üye
Faullere dikkat et.
Rakibe atış ve turnikeye giriş anında yaptığın en küçük müdehale bile fauldür

Uhops

Üye
    Konu Sahibi

Pota ne kadar yükseklikte? Sen potaya yukardan atiyon heralde

3m zıplarım gibime geliyor ama ...
Şuanki potaya zıplayıp tutunması falan çook kolay. Başka bi yere gidecem orada oynuyacam. Pota yüksekliği nekadar bilmiyorum.

3m zıplarım gibime geliyor ama ...
Şuanki potaya zıplayıp tutunması falan çook kolay. Başka bi yere gidecem orada oynuyacam. Pota yüksekliği nekadar bilmiyorum.

3 metre Zıplamak demek ayakların ve zemin arasındaki mesafenin 3m olması demek.
Sen başka bi hesapla söylüyorsun galiba

ismail

Üye
175 boy + 65 cm kol eşittir 2.40 60 cm zıplayamazsın ama