Baş ağrısı için ilginç çözüm; ...!=)

Sponsorlu Bağlantılar

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
Baş ağrısı için ilginç çözüm; ...!=)
Burnumuzun neden 2 deliği var ?
Nefes alırken her iki deliği birden kullanırız. Sağ taraf sıcağı (güneşi), sol taraf soğuğu (ayı) temsil eder.BAŞINIZ AĞRIYORSA sağ burun deliğinizi kapatın 5 dakika süreyle sol burun deliğinizden nefes alın..KENDİNİZİ YORGUN HİSSEDİYORSANIZ sol burun deliğinizi kapatın, sağ burun deliğinizden nefes alın. Zihninizi de açar.
İnanmıyor olabilirsiniz. Çok eski bir doğu kültürüdür. Deneyin, farkı görün.

• Beğen
Tepkiler: CABBAR

CABBAR

CABBAR

Üye
Abi her haftada bir muhakkak şiddetli baş ağrısı olur bende ve özür dileyerek söylüyorum kusmadan geçmez kesin denerim bunu. Inşallah ise yarar. Bilgi için sağol.

• Beğen
Tepkiler: kraldost
larten123

larten123

Üye
:hmmm:

Duran.Y

Duran.Y

Üye
Migreni olan birisi olarak deniycem hemen:)

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
Abi her haftada bir muhakkak şiddetli baş ağrısı olur bende ve özür dileyerek söylüyorum kusmadan geçmez kesin denerim bunu. Inşallah ise yarar. Bilgi için sağol.
cabbar eskiden pek çok yerde doktorlar hekimler olmazdı o günün insanları arayışlar içinde bu tür uygulamalar bulmuşlar. En güzel örnekte Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuşlar ''banyonuzu yaptıktan sonra banyodan cıkmadan önce soğuk su ile ayaklarınızı durulayın. Bunu demesinin sebebi snirleri uyarıp iyileştici salgıları tetiklemesi meydana geliyormuş yani baş ağrısı için gayet ideal. Mamafi şimdiki zamana bakınca her köşe başında bir sağlık kuruluşu mevcut velakin senin anlatığına göre
senin derhal bir doktor gözetimine girmen lazım

• Beğen
CABBAR

CABBAR

Üye
cabbar eskiden pek çok yerde doktorlar hekimler olmazdı o günün insanları arayışlar içinde bu tür uygulamalar bulmuşlar. En güzel örnekte Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuşlar ''banyonuzu yaptıktan sonra banyodan cıkmadan önce soğuk su ile ayaklarınızı durulayın. Bunu demesinin sebebi snirleri uyarıp iyileştici salgıları tetiklemesi meydana geliyormuş yani baş ağrısı için gayet ideal. Mamafi şimdiki zamana bakınca her köşe başında bir sağlık kuruluşu mevcut velakin senin anlatığına göre
senin derhal bir doktor gözetimine girmen lazım

Doktora tabiki de gittim abi. İlaç tedavisi yapıldı gayet iyiydim öyle olunca ilaçları bıraktım geçen yıl şu sıralar yine başladı. Sıcak havalarda artıyor

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
batıl inanış ama akternatif olarak denenilebilir belki psikolojik olarak yararı olur

• Beğen