Banyosuna uzaydan ceviz kadar taş düştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Nageswaran çiftinin evine 2 Ocak gecesi düşen ve banyonun çatısını delen taşın bir meteora ait olduğu tespit edildi.

Evinizde bir gece oturuyorsunuz. Sakin sakin televizyon izliyorsunuz. Birden banyoda büyük bir gürültü kopuyor. Gidip baktığınızda ne olduğunu anlayamadığınız bir taşın çatıyı delip evinize düştüğünü görüyorsunuz. Ve yetkililerin incelemesi sonucu evinizin çatısını delen bu taşın bir meteorun parçası olduğu ve uzaydan düştüğü belirleniyor. İşte ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Nageswaran ailesinin 10 gün önce yaşadığı olay aynen bu. Aile 2 Ocak'ta evlerinde otururken duydukları sesi önce yılbaşı kutlamaları için atılan havai fişek gösterisi sandı. Daha sonra banyoya girdiklerinde yerde taş parçaları gören karı-koca önce çatının eskiyip çöktüğünü düşündü. Ancak işin aslı kısa sürede ortaya çıktı. Duvarları dahi delen taşlar :-):-):-):-)le benziyordu. Bir golf topu büyüklüğünde ve yaklaşık 400gram ağırlığındaydı.

'BİZ DE TARİHE GEÇTİK'

Tavan arası ve çatıyı inceleyip delikleri görünce bunun havadan düşen bir şeyler olduğunu anladılar. Hemen polise haber verildi ve federal havacılık yetkilileri olay yerine geldi. Jeolog ve :-):-):-):-)lürji uzmanlarının da incelemesi sonunda taşın bir meteor parçası olduğu anlaşıldı. Banyo ve birçok odaya dağılan taşa benzer parçaları toplayan Shankari Nageswaran AP haber ajansına "Uzaydan düşüp gelen bir şeyler evimize çarptı. Bu inanılmaz bir olay. Artık bir de tarihin bir parçası olduk" dedi. Uzmanlar her yıl Dünya'ya yaklaşık 50 meteor düştüğünü ve her birinden uzayın gizemleri evrenin oluşumu hakkında önemli bilgiler elde ettiklerini belirtiyor. Meteor parçaları binlerce dolara alıcı bulabiliyor..

alıntı
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
bir ara buna benzer olaylar Türkiyede de yaşanmıştı, Sadettin Teksoy az peşinde koşmadı bu olayların.:kop:paylaşım için teşekkürler.
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim ...
 
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Demek,bınlerce dolara alıcı bulabılıyor haa:hmmm
Ne dıyeyım''Meteor kadar başına taş düşsün Enes'':)
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ayıp oluyo ama ısa abi :ehe
 
Godfather

Godfather

Üye
benimkine düşseydi .... feci sinirlenirdim :D
 
Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
keşke bizim bahceye felanda dusse ii para eder :D:D
 
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Umarım bahcende tuvalet yoktur ya da banyo:)
 
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Hersabah bahçeyi kontrol etmek lazım,düştümü diye:)
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Adamdaki şansa bak sen hele:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt