Yardım bagimlilik hizmeti veya grubu baslatilamadi

Sponsorlu Bağlantılar

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
bagimlilik hizmeti veya grubu baslatilamadi
Ağ ve Paylaşım merkezi>Ağ bağlantılarını yönet>Yerel ağ bağlantısı>Özellikler>Paylaşımdan
İnterneti paylaştırmak istiyorum
Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini seçip tamama tıklıyorum fakat şöyle bir hata alıyorum,

İnternet bağlantı paylaşımı etkinleştirilirken bir hata oluştu.
Bağımlılık hizmeti veya grubu başlayamadı.
bunun cozumunu bilenler varmi?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Bu hataları genellikle 2 sebepten alırız. Birincisi Yazdırma Biriktiricisi hizmetinin durmuş olması, İkincisi ise bu hizmete bağlı olarak çalışan bileşenlerin durmuş olması. Şimdi ilk varsayımımız üzerinden gidelim. Hizmetler‘i açmamız gerekiyor. Bunun iki yolu vardır birincisi Başlat – Çalıştır ‘a services.msc yazıp açabiliriz ki bu en kısa yoldur. İkinci ise Denetim Masası‘ndan Yönetimsel Araçlar‘ı açın. Burada Hizmetlere çift tıklayın ve Yazdırma Biriktiricisi‘ni bulup çift tıklayın. Ufak bir pencere gelecek burada Başlat butonu aktifte hizmet durmuş demektir ve Başlat’a tıklayın. İlerlemenin bitmesini bekleyin ve bittikten sonra Başlat’tan Yazıcı ve Faxlar‘ı açın. Yazıcılarınız artık görünür ve kullanılabilir.

Eğer ilerleme yapmıyor, hata veriyorsa hemen üstteki sekmelerden ” Bağımlılıklar ” sekmesine geliyoruz. Hemen altta görünen bağımlı gizmetleri bir kenara not alın ve Hizmetler‘e dönün tekrar. Not aldığınız hizmetleri kontrol edin içlerinde durmuş olan varsa tekrar başlatın ve Başlat’tan Yazıcı ve Faxlar’ı açıp kontrol edin büyük ihtimal ile bu sefer yazıcılarınız görünür ve kullanılabilir olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Kayahan14
nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Bu yazmış olduğunuz win 7 için mi?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Evet W7 için, xp içinde farklı bir analatım vardı.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici

Bu işini görecektir, microsoft tarafından direkt düzeltme yaptırabilirsin, yada manuel kendin yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim ama bu yöntemi denemeye çalıştım ama orada yazılanlar benim pc de mevcut değil yâni o yazılar xp ye ait galiba ...

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
W7 kullanıyorsan eğer... Denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetlere girip aşağıda belirtilenleri başlat, daha önce başlamış olanlarıda tekrar başlat.

Xp için anlatılanlar, aynı işlemleri hizmetten yapabilirsin.
  1. Aşağıdaki hizmetlerin tümünün açık olduğunu doğrulayın. Bir hizmeti açmak için, hizmetin onay kutusunu tıklatıp seçin.
    • Uygulama Katmanı Ağ Geçidi Hizmeti
    • Ağ Bağlantıları
    • Ağ Konumu Tanıma (NLA)
    • Tak ve Kullan
    • Uzaktan Erişim Otomatik Bağlantı Yöneticisi
    • Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi
    • Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC)
    • Telefon
  2. Tamam'ı ve ardından Yeniden Başlat'ı tıklatın.
  3. Windows yeniden başlatıldıktan sonra, Internet Bağlantı Paylaşımı Sihirbazı'nı yeniden çalıştırın.

nikenroll.kz

nikenroll.kz

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler şu an laptop yanımda değil yarın denerim

Üst Alt