Bada 2.0 rüzgarı çok yakında hepimizi etkileyecek yeni oyun ve uygulamalar kapıda......

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
Bada 2.0 rüzgarı çok yakında hepimizi etkileyecek yeni oyun ve uygulamalar kapıda......
Konuyu okurken öncelikle bende dahil alışkın olduğumuz yönlerimiz hep kaynak ve resim gösterilmesinden yana olacaktır bu yüzden bir çok arkadaşımız sadece bir beklenti diyecek....

Ama bada işletim sistemi ilk çıktığından beri neredeyse samsung wave ve bada işletim sistemiyle ilgili haber araştırmadığı bir günü olmayan bir kullanıcı olarak bu bilgileri paylaşmak istedim sizlerle...

1. İlk çıkan bada 1.0 sürümü daha yeni doğmuş bir bebekti telefonda takılma, reset atma ve ısınma gibi problemler vardı buna rağmen samsung wave yani zamanın donanım canavarı dikkat çekmek için NEED FOR SPEED, ASPHALT 5, N.O.V.A, ASSASİN'S CREED, AVATAR, HERO OF SPARTA, HERO OF SPARTA 2, REAL FOOTBALL 2010, BROTHERS IN ARMS 2 gibi en çok tutulan oyunları ve uygulamaları mağazasında yüklenmek için kullanıcılarına sundu.

Bundan sonrası benim gibi sabırsız ve sürekli yenilik bekleyen kullanıcılar için biraz can sıkıcı oldu çünkü temadan başka gelen bir kaç uygulama ve oyun dışında neredeyse hiçbir şey yoktu

2. Daha sonra bada 1.02 ve 1.2 de işletim sistemi daha stabil hale getirildi bazı uygulama vs.. hataları düzeltildi

ASLINDA HİÇ BİR TEKNOLOJİ GÜNÜ KURTARMAK İÇİN GELİŞTİRİLMEZ ÇOK DAHA İLERİ SEVİYELERİ HAZIRLANIR AMA BU BİR PAZARLAMA STRATEJİSİ OLDUĞUNDAN BİR ANDA SUNULMAZ....!

3. Samsung firması bu küçük gelişim seviyelerini atlatırken yani bebeğin emeklemesini sağlarken YÜRÜMESİ VE KOŞMASI İÇİN HAZIRLIKLARA ÇOKTAN BAŞLAMIŞTI bu süreçte tabiki günümüzün en çok tutulan ve destek verilen iki işletim sisteminden biri olan android i pas geçip sadece badaya ağırlık vermesi pazar payındaki büyük dilimden vazgeçmesi olurdu bu yüzden ağırlığı androidli cihazlara verdi ve android işletim sistemine daha GALAXY S yeni çıktığında 3000 e yakın uygulama vs.. desteği sundu ve androidli diğer modelleri sıraladı Bütün bunlar olurken ve biz bada kullanıcıları artık ilk çıkan oyun ve uygulamalardan başka sadece yeni temaları görmekten bıkmış ve badanın geleceği olmadığın düşünürken

4. Samsung firması aslında en çok önem verdiği tamamen kendine ait olan badayı yani bebeği yürütmeye başladı

BADA 2.0

Yeni arayüzü

Geliştirilmiş internet browser i

Yeni müzik ve video player i

Chat on Music hub Ses tanıma Flash lite 4 NFC desteği ve daha bir çok yeniliği ile karşımıza çıktı

Ve yeni 3 model daha badalı olarak kullanıcılara sunuldu

1.4 ghz lık wave 3 ise en çok dikkat çeken modeli oldu

Samsung firması Şimdi bu telefonların da satış patlaması yapması ve badaya gösterilen ilgilin artması için tıpkı ilk çıktığında olduğu gibi üstelik daha fazlasıyla YENİ UYGULAMA VE OYUN YAĞMURUNA TUTACAKTIR samsung apps i ve bu bir iki aylık bir süreçte olacaktır emin olun herkes görecektir..............

YAZDIKLARIMI MANTIKLI BULAN ARKADAŞLARIN BEĞEN BUTONUNA TIKLAMALARINI RİCA EDİYORUM :))

• Beğen
Tepkiler: para par para, sado46, syknosishell ve 13 diğerleri

Zafer Arslan

Zafer Arslan

Üye
çok güzel yorumlamışsın tşk inşallah olur

nidforspid

nidforspid

Üye
samsung meegoya yöneldi yelpazayi büyütüyor baadasına ilgiyi azaltır

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
samsung meegoya yöneldi yelpazayi büyütüyor baadasına ilgiyi azaltır

Bu da bir bakış açısı saygı duyuyorum ama samsung firmasının pazar payını büyütmesi ve bu teknoloji platformunda en büyük ben olmak istiyorum düşüncesi BADA ya olan ilgisini azaltmasıyla nasıl alakalı olabilir öyle birşey olsa 3 yeni model daha çıkartmazdı üstelik BADA tamamen samsunga ait sadece destek verdiği yani samsungun eski symbianlı modelleri gibi düşünmek wavelere haksızlık olur

SONUÇTA BADA NIN BAŞKA FİRMAYA AİT OLMADIĞI GİBİ BU İŞLETİM SİSTEMİNE AĞIRLIK VERİLMEYECEK OLSA ZATEN BU KADAR ÇALIŞMAYI YAPMAZLARDI SONUÇTA BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ YENİDEN DİZAYN ETMEK VE GELİŞTİRMEK ÖYLE ÇOK BASİT BİRŞEY DEĞİL ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR İSTİYOR

schnellmajestic

schnellmajestic

Üye
boş boş konuşma telefondan ne beklenir arama sms net yapıyor mu yapıyor oyun mu oynatmıyor oynatıyor paşalar gibi

nidforspid

nidforspid

Üye
Bu da bir bakış açısı saygı duyuyorum ama samsung firmasının pazar payını büyütmesi ve bu teknoloji platformunda en büyük ben olmak istiyorum düşüncesi BADA ya olan ilgisini azaltmasıyla nasıl alakalı olabilir öyle birşey olsa 3 yeni model daha çıkartmazdı üstelik BADA tamamen samsunga ait sadece destek verdiği yani samsungun eski symbianlı modelleri gibi düşünmek wavelere haksızlık olur

SONUÇTA BADA NIN BAŞKA FİRMAYA AİT OLMADIĞI GİBİ BU İŞLETİM SİSTEMİNE AĞIRLIK VERİLMEYECEK OLSA ZATEN BU KADAR ÇALIŞMAYI YAPMAZLARDI SONUÇTA BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ YENİDEN DİZAYN ETMEK VE GELİŞTİRMEK ÖYLE ÇOK BASİT BİRŞEY DEĞİL ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR İSTİYOR

tamam çok güzel yazıyosunda ,desteği geç veriyor samsung androidin kaç sürümü çıktı bir yılda bada daha 2.0 ye geçemedi,ayrıca çok duygusal düşünüyosunuz ,bada sevmek ayrı gerçekler igörmek ayrı ,piyasayla tabikide karşılaştıracaz burda bada kimsenin babasını malı değil,bugün bada seversin yarın android,önemli olan kim müşterisini daha çok düşünüyor bence samsung badayı o kadar da sallamıyor

ayrıca bu sene badayla satış patlaması yapacağınıda sanmıyorum birincisi wave 3 high end değil,ikincisi diğer waveler pahalı

furkey

Üye
öncelikle şu uygulama konusunu bi açıklık getirelim. O uygulamaları veya oyunları samsung hazırlayıp koymuyor. Android gibi Bada da linux tabanlı. Bundan dolayı ÜRETİCİLERİN yapacağı ufak kaynak kodu değişiklikleriyle badaya uygun hale getirilebiliyor. Badanın çıkarılması üzerine o bahsettiğin oyunun yapımcı firması (Gameloft) badaya da ağırlık vermeye başladı. Neden bir ravio filan değil de gameloft? Adamlar zaten her alanda lider gibi bişi (cepin ea si gibi bişi) oraya da el atalım dediler.

Ancak ümitsizliğe düşmeyin. Bada 2 ile beraber arkadaşın dediği gibi bi patlama yaşanıcak. En başta da Angry Birds gelebilir. Arkadaşın dediği gibi değil de daha farklı bi yoldan gelicek ama yine de gelecek :) Önemli olan o... Samsung Bada 2 ile birlikte iOs developerlarını(geliştiricilerini) toplamaya çalışıyor. Belki de apple bundan sinirlidir :D

----------Eklendi @ 21:20:13 ---------- Yazıldı @ 21:15:46 ----------

boş boş konuşma telefondan ne beklenir arama sms net yapıyor mu yapıyor oyun mu oynatmıyor oynatıyor paşalar gibi

bu arada hacı elindeki smartphone eğer o özellikleri istiyosan daha uygun fiyatlılar da var :(

stanger79

Üye
gps sağlam çalışacak mı bari?

mevlutcan

Üye
hadi bakalım inşallah. eğer bada 2.0'da mesaj yazarken telefonu yana çevirdiğimde ekranı otomatik döndermeyecekse geçmem ben :)
bu konuda bilgisi olan var mı? galaxy s2'yi inceledim dümdüz duruyor, tuşa basınca ekran dönüyor.
Bada 2 kullanan varsa bi izah ediversin lütfen.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi

sen bi sakin ol yaw sivrilmek için yorum yapanlar gelsin diye de başlık açmadım istersen sadece alo demek için kullanırsın

----------Eklendi @ 11:24:46 ---------- Yazıldı @ 11:23:22 ----------

hadi bakalım inşallah. eğer bada 2.0'da mesaj yazarken telefonu yana çevirdiğimde ekranı otomatik döndermeyecekse geçmem ben :)
bu konuda bilgisi olan var mı? galaxy s2'yi inceledim dümdüz duruyor, tuşa basınca ekran dönüyor.
Bada 2 kullanan varsa bi izah ediversin lütfen.

mesaj yazarken telefonu yan çevirdiğinizde ekran otomatik olarak dönüyor üstelik sanal tuşların ekrandaki duruşu çok daha iyi

zeusahmet

zeusahmet

Üye
peki bada 2 çıkarsa bizim wave 8500 de sürüm yükseltebilecek miyiz ?

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
tamam çok güzel yazıyosunda ,desteği geç veriyor samsung androidin kaç sürümü çıktı bir yılda bada daha 2.0 ye geçemedi,ayrıca çok duygusal düşünüyosunuz ,bada sevmek ayrı gerçekleri görmek ayrı ,piyasayla tabikide karşılaştıracaz burda bada kimsenin babasını malı değil,bugün bada seversin yarın android,önemli olan kim müşterisini daha çok düşünüyor bence samsung badayı o kadar da sallamıyor

ayrıca bu sene badayla satış patlaması yapacağınıda sanmıyorum birincisi wave 3 high end değil,ikincisi diğer waveler pahalı

tamam destek konusunda belki çok iyi hizmet sunmuyor ama bir yılda 1.0 1.02 1.2 2.0 üstelik 2.0 sadece stabillik olarak çıkartılmadıki yeni özellikler ve görselliğiyle çıkartıldı
sallanmasa bence 1.2 deki internet sıkıntısı giderilir flash desteğiyle tekrar müşteriye yutturulurdu

----------Eklendi @ 11:35:55 ---------- Yazıldı @ 11:29:43 ----------

peki bada 2 çıkarsa bizim wave 8500 de sürüm yükseltebilecek miyiz ?

zaten şuan wave 8500 kullanıyorum ve telefonumda bada 2.0 üstelik social hub premium olanı yüklü biraz araştırrsan yüklersn zaten ok

multilood yöntemini kullanmak istemezsende yakında kiese düştüğünde ordanda yükseltebilirsn

zeusahmet

zeusahmet

Üye
kiesi beklemeyi tercih edecem telefonumun garantisine bir zarar gelsin istemiyorum

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle şu uygulama konusunu bi açıklık getirelim. O uygulamaları veya oyunları samsung hazırlayıp koymuyor. Android gibi Bada da linux tabanlı. Bundan dolayı ÜRETİCİLERİN yapacağı ufak kaynak kodu değişiklikleriyle badaya uygun hale getirilebiliyor. Badanın çıkarılması üzerine o bahsettiğin oyunun yapımcı firması (Gameloft) badaya da ağırlık vermeye başladı. Neden bir ravio filan değil de gameloft? Adamlar zaten her alanda lider gibi bişi (cepin ea si gibi bişi) oraya da el atalım dediler.

Ancak ümitsizliğe düşmeyin. Bada 2 ile beraber arkadaşın dediği gibi bi patlama yaşanıcak. En başta da Angry Birds gelebilir. Arkadaşın dediği gibi değil de daha farklı bi yoldan gelicek ama yine de gelecek :) Önemli olan o... Samsung Bada 2 ile birlikte iOs developerlarını(geliştiricilerini) toplamaya çalışıyor. Belki de apple bundan sinirlidir :D

----------Eklendi @ 21:20:13 ---------- Yazıldı @ 21:15:46 ----------

değerli arkadaşım ben oyunları samsung yapıyor demedim ki zaten :oke: müşteriye sunuyor dedim orda oyun vs.. firmalarıyla anlaşıp sunuyor yazmamışım sanırım o yüzden samsungun yaptığını yazdığımı düşünmüşsn her neyse o zaman daha tek telefonla o kadar oyunu bir anda samsungapps te görmüştük bugün hiç te yabana atılmayacak kadar badalı kullanıcı oldu bu yüzden daha çok şirketle anlaşılıp bize sunulması çok ta zor değil

zeusahmet

zeusahmet

Üye
güncelleme kiese ne zaman gelecek herhangi bir tahmin var mı

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
kiesi beklemeyi tercih edecem telefonumun garantisine bir zarar gelsin istemiyorum

sonuçta senin kararın ama etrafımdaki birçok arkadaşım 1.2 kullanırken her ne kadar betada olsa 2.0 ı kullanmak ayrı bir keyif veriyo bana
hatta sana komik birşey anlatayım benim telefonum garantili bi arkadaşta kaçağını almış tabi kaçakta 1.2 yüklü bende 2.0 ekran görünümü yeni menüler falan mesela bada 2.0 da ekranda yan yana 4 ikon geliyor 3 değil arkadaş geri gidip satıcıyla tartışıyor bu telefon çin malı çakmasımı diye :D adam diyo bu kaçak ama sahte değil diye bizim arkadaş hadi ordan diyo benim arkadaşta garantilisi var onun menüsü falan çok farklı die :DDD

• Beğen
Tepkiler: zeusahmet

ogieskisehir

Üye
Wave kullanıcısıyım genellikle telefondan memnunum, başlangıç problemlerinin olacağını tecrübeli bir bilişim kullanıcısı olarak tahmin ediyordum açıkçası. Her çıkan yeni yazılımın en başta problemleri olduğu gibi bada da bizi neredeyse kendinden soğutma aşamasına getirdi zaman zaman ama çoğumuzda çocuğumuz gibi sahiplendik.

Şimdi bada 2.0a kavuşmaya az bir süre kalmışken 16 Eylül'de Hindistan'da yapılacak bada geliştiriceleri toplantısının programını görünce adeta kuş gibi kanatlandım içim huzur doldu.

Nedenine gelince; toplantının/seminerlerin zaman çizelgesinde yer alan "how to port iOS to Bada" ibaresi. Yani Türkçe meali ile "iOS (iPhone) uygulamalarının Bada'ya aktarımı" konu başlağı ve aktarma işleminin söylendiğine göre 2 adımda kolayca gerçekleştirilebilecek olması ile bizim bada 2.0 çıktıktan kısa bir süre iOS'a ait gerekli gereksiz 350.000 uygulamanın da kucağımızda olması anlamına gelen manası.
Artık benim için hayat daha güzel dert yok tasa yok telefondan yana.
Sabredin arkadaşlar, zaten bada 2.0'ın daha stabil daha çekici olduğu kesin beta versiyonundan anlaşıldığı kadarıyla, birde Bada'da uygulama yok diye bik bik yapanlara kapak takmamıza şunun şurasında 5gün kaldı.

androidwavede

Üye
Yeni Game hub i unutmayın bada 2.0.1 de oda olucak.soylenine gore (bada 2.0 sdk videosunda) cok fazla oyungelicekmis game hubla

schnellmajestic

schnellmajestic

Üye
amacım sivrilmek değil dostlar ben anlıyamıyorum artık galaxy s 2 ile wave arasında pek fark sezemiyorum çift çekirdek olunca crysis mi çalıştırıcak telefon ya işte
facebook
internet
sms
konuşma
oyun
mp3
video
bu saydıklarımın hepsindede bir kullanıcının istediğinin fazlasını karşılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt