[B]arşivimden 200 uygulama ve oyun[/B]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erengelebek

Üye
    Konu Sahibi
[B]arşivimden 200 uygulama ve oyun[/B]
hergün tek tek açıklamalarıyla bir miktar eklicem.

UYGULAMALAR

Panoramatic_3.0
panoromik fotoğraf çekmenizi sağlar

mercury-v2.2
tam ekran kullanılabilen bir web browser görece safariden hızlı

2.2.1_blower_1.0
iphone hoparlöründen hava üflemesini sağlayan bir uygulama, az üflüyor ama yinede üflüyor( vay be iphone da budamı var dedirtecekbir uygulama)

internet_radio_box_v1_4_1
internetten radio dinlemeye yarayan uygulama

3.1_ivideocamera_1.2
iphone video çekmenizi sağlıyor

pushmail-v2.0
bütün mail adreslerinize tek uygulamayla girmenizi sağlar

battery_magic_pro-v2.2
pilinizin % desini ve konuşma,oyun,wi-fi,3G vs ile ne kadar saat çalışabilceğini gösteren uygulama

msnmobile
adı üstünde msn uygulaması bence çok güzel

gps_9.3.
GPS uygulaması

Pano-v3.2
panoramik fotoğraf çeken diğer bir uygulama

im3.6.ipa
msn uygulaması kullanışlı

quickoffice-v3.0.0.ipa
office dosyalarını açabilmenizi ve yeni office dosyaları oluşturabilmenizi sağlayan çok kullandığım bir uygulama

Photogene v2.1.0
çok güzel fotoğraf çekebilceğiniz camera uygulaması

Hornymeter 1.0
azgınlık ölçer diye bir uygulama ama ihtiyacım olmadığı için denemedim:D

Sudoku 1.5.*******
sudoku hastaları için güzel bir uygulama

AIM v2.0.1
3G ve wi-fi ile msjlaşmanızı sağlayan bir network(messenger facebook twitter tarzı)

FML 1
hayatınızda olan yada yaptığınız boktan* şeyleri yazıp paylaşıyorsunuz (F**k my life)

Facebook 1
bildiğimiz facebook

iTiePremium-v1.2
çeşitli şekillerde kravat bağlanmasını gösteren çok güzel bir uygulama

Layers-v1.1
çeşitli resimler yapıp üst üstü getirebiliyorsunuz çok eğlenceli biraz beceri isteyen bir uygulama

Holograms 1.0
şimdi denedim hologram uygulaması küçük dilinizi yutabilirsiniz 3D hologram görüntüsü var içinde 3 adet resim var ekleme yapılabiliyor isterseniz çekebiliyorsunuz isterseniz var olan bir resmi yapabiliyorsunuz 3D gözlük için efekt ekliyor resimlere çok uçuk bişey özellikle karanlıkta bildiğiniz avatar gibi 3D yaaww

Flash Drive 1.1
wi-fi ile telefonunuzu flash bellek olarak kullanmaya yarayan uygulama[/COLOR]

iPhone-Ringtone-Maker

ringtone yapabilmenizi sağlayan bir uygulama

ToneBoard(1.0)
küçük karelere tıklayarak resim çizebileceğiniz uygulama

AccuWeather.ipa
havadurumu uygulaması giriş ekranınızda durabiliyor görüntü olarak güzel

Lose It! 1.2.ipa
güzel bir diet uygulaması benim şiddetle ihtiyacım var yiyeceklerin kalorilerini gösteriyor hesaplamanızı sağlıyor amerikada bir kişinin 2 yılda sadece kalori hesabı ile 60 kg verdiğini okumuştum...

Carpenter-v1.71-Gooze.ipa
açı eğim hesaplamaya yarayan uygulama

21-iFitness v9.3
fitness uygulaması

Coin_Flip-v1.8.1
yazı tura atma uygulaması

Q20 Mind Reader
zeka testi uygulaması

The Moron Test
eğlenceli bir zeka testi basit sadece eğlenceli

Drink & Cocktail Pro
içecek ve kokteyl hazırlama uygulaması

Genius.ipa
itunes daki genius uygulmasının telefon versiyonu

GuitarTuner v1.0
gitar akort uygulaması

CopyTrans Suite
telefonunuzdan dosya ve resimleri kolayca aktarabilme, iphone un tam bir klonunu oluşturarak backup yapma gibi bir çok özelliğe yarayan bir uygulama

Trapped
kamera resim uygulması

Colony (v1.0.3)
çektiniz resimlere (çekerken) flash ve uzay dili gibi yada eski astek diline benzer şekiller ekliyor orjinalde varmış gibi kaliteli eklemeler yapıyor

ColorSplash v1.3
siyah beyaz fotoğraflar çekerken bazı nesneleri veya renklerin kalmasını sağlayabiliyorsunuz, mesela tüm fotoğraf siyah beyazken üzerinizdeki t-shirt renkli görünebiliyor

1001 Ringtones 50 Off
adı üzerinde 1001 zil sesi içeren uygulama

hypnosis
hipnoz uygulması bende işe yaramadı ama zaten normal hipnozda herkeste işe yaramıyor denemekte fayda var sigarayı bırakma zayıflama falan gibi içerikleri var

cameraFlash v2.8
akşam üstü veya loş ışıkta çektiğiniz fotoğrafları sonradan flashla çekilmiş gibi aydınlatıyor, çok karanlıkta çekilenleri bozuyor ama birazcık aydınlansa çok iyi olacak dediğiniz fotoğraflarda oldukça güzel flash miktarı ayarlanabiliyor.

iDownload v1.2.2
url veya link girerek iphone dan download yapabilceğiniz bir uygulama mesela bu uygulamalı indirebilirsiniz

Pacemeter
en sevidiğim uygulamalardan bir tanesi, adım sayar, uygulmayı sabah çalıştırıp akşam yatmadan bakabiliyorsunuz, attığınız adımları sayıyor, bir insan günde ortalama 12000 adım atması gerekiyor buna tamamlamak sağlık açısından çok iyi olduğu için ayrıca adımsayar almaya gerek kalmıyor

pdf reader 2.2.1
pdf dosyalarını okumanızı sağlıyor, işe yaramayacak gibi duruyor fakat bir çok arkadaşımız benim gibi bookshelf e türkçe ya da istediğimiz kitapları atamamızdan şikayetçi, internette pdf şeklinde e-book lar var veya elinizdekileri e-book a çevirip pdf olarak iphone dan okuyabilirsiniz,özellikle benim gibi mühendsilik ve benzeri okullar okuyanların pdf kitaplarını okulda ve heryerde ellerinin altında tutabilip okyabilcekleri bir uygulama

shazam v1.5.3
shazam v6.2
meşhur shazam uygulmaları bazı arkadaşlarda bütün versiyonlar çalışmıyor bu ikisi farklı versiyonlar, bir mekanda ya da tv de bir ortamda beğendiğiniz bir müzik çalıyor fakat adını bilmiyorsunuz, hemen shazamı açıyorsunuz dinletiyorsunuz wi-fi veya 3G bağlantısıyla size şarkının adını ve söyleyeni buluyor, çok eski türkçe parçalar ve arabesk parçaların bazılarını bulamadığı oluyor, ama yabancılarda şu anda bende %100 oranda buldu.

superCamera v1.1
bence iphone da mutlaka bulunması gereken bir kamera uygulması, zoom,aydınlatma, sahne ekleme,süreli çekim,çoklu çekim gibi bir çok özelliği tek başına barındıran bir uygulama

twitter pro
iphone twitter uygulmasının craked li hali

wifiTrak v2.6
wi-fi ağlarını bulmakta zorlanıyorsanız, yada bulduğunuza bağlanamıyorsanız tam size göre bir uygulama,çok uzkataki zayf bağlantıları dahi bulup bağlanabiliyor.

wiki mobile
wikipedia uygulaması, ben özellikle derste hoca bişey sorduğunda ve kimsenin bilemediği zamanlarda açıp hemen bakıyorum, güzel bir uygulama

translator
otomatik metin çeviri uygulması internet bağlantısını kullanıyor, bence güzel bir uygulama ama ingilizce bilen için biraz garip geliyor çevirileri motor çeviri olduğu için çok iyi değil, ama hiç anlamıyorum ya da az anlıyorum diyenler için çok kullanışlı ve güzel

battry go
bataryanızın mevcut durumu hakkında veren diğer bir uygulama,unutulmamalıdırki bu tip uygulamalar bataryanızın yeni oluşuna göre süre bildirmektedi yada içinde bulunan bataryanızın mevcut durumu yani performansını düşürmelisiniz mesela yeni aldığınız bir telefonun bataryası %98 lerde performans ile çalışırken 100 şarjdan sonra %80 e düşmektedir bunu göz önüne alarak düşündüğünüzde 1-2 yıldır kullandığınız telefonun bataryası %50-60 performansa sahiptir

Airphones
wi-fi ile bilgisayarınızdan herhangi bir müziği iphone da dinleyebiliyorsunuz. güzel bir işlevi var ama bilgisayarda dinleyebilecekken neden iphone a aktarılır onu düşünmedim ama mutlaka birinin işine yarayacaktır.

bookshelf
dünya klasiklerini barındıran kitap rafı sahibi oluyorsunuz, ingilizce kitapları okuyabildiğiniz bir uygulama

camera zoom

convert any
convert the unit calculator
converter rubik cube
birçok şeyi,matematiksel birimleri,rubik küp için çeviri uygulamaları

craigs mobile list
telefon rehberinizdeki kişileri sınıflandırma işlevi görüyor, arkadaşlar, iş arkadaşları, ailem, gibi

drinks
içtiğiniz içkinin miktarı ve cinsine göre promilini söyleyen uygulama(alkollüyken araba kullanmayalım her ne kadar düşük promile de sahip olsak yinede trafiğe çıkmayalım)

DVD dashboard
dvd koleksiyonlarınızın listesini yapabilceğiniz bir uygulama , ama ben iphone uygulamalarının listesini tutuyorum, örneğin bir uygulamaya rastladığımda listemede olup olmadığını kontrol etmeden indirmiyorum

Emoji Icons
msndeki gibi küçük gülücüklere sahip oluyorsunuz (önemli not: bazı arkadaşların sisteminde kararsızlığa yol açmış belki bu uygulamadan kaynaklanmıyordur ama yinede dikkatli olmakta fayda var bende 2G 8gb ve 3G 8gb de bir sorun çıkartmadı 3.1.2 versiyonda)

Epic fail steve jobs
komik bir uygulama steve jobsa karşı eleştirel

FTP on to go

Graphcalc
grafik çizme uygulaması, sınavda kullanmanız için değil:D

İekolizer
adına münhasır bir uygulama

Locator
GPS uygulaması

nothing apullo
app store cydia gibi uygulama uygulaması

oceanus
alternatif web browser, sekmeler halinde birden fazla sayfa açabiliyorsunuz(explorer ve safari gibi)

pandora box
free ve paralı uygulamaların bulunduğu uygulama

Revolver
silah uygulması tıpkı çakmak uygulması gibi

Tangrams
kağıt katlama sanatını öğreten kağıtları katlayarak bir çok şey yapabileceğiniz bir uygulama

text from last night
önceki geceki anılarınızdan utandırıcı yada komik olanları paylaşıyorsunuz, kimin gönderdiği belli olmadığı için sırlarınızı anlatıyorsunuz,ayrıca diğerlerininkinde okuyabiliyorsunuz

TVshows
dizilerin ve filmlerin trailer larını müzik videoları izleyebileceğiniz uygulama

video store 1.0
güzel videolar izleyip satın alabilceğiniz yada free olanları indirebilip izleyebilceğiniz bir uygulama

wallpapers

win Admin
iphone dan pc nizi yönetebileğiniz bir uygulama

zillow
GPS uygulaması

APPZILLA-v1.0
içinde hazır kurulu 52 adet uygulama olan bir uygulama motoru,camera,pil,ışık,saat,yazı-tura,desibel ölçer,resim çizim,mors alfabesi,fake call(ki en çok hoşuma gideni belirlediğiniz saatte siza arama geliyor gibi istediğiniz numaradan aranıyor gibi yapan bir uyguylama.) ve diğer uygulamaları içeriyor

ReversiPlus
iphone hack,unlocked ile ilgili bir uygulama, deneyemedim:(

OYUNLAR

surf prodigy v1.0

sörf oyunu

skyracer-v2.1
uçakla istenilen karelerin içinden geçmeniz gerekiyor

archery1.0.ipa
okçuluk oyunu

Ants Realm1.0
telefonunuzu mercek gibi sağa sola öne arkaya yatırarak doğru açıyla güneşten gelen ışıkla karıncaları sizin kurabiyenizi yemeden yakmaya çlışıyorsunuz.

snowboard-v2.5
snowboard oyunu

BattleBlaster_1.1
aynı anda 2 kişi oynayabileceğiniz savaş oyunu

Dactyl
onlar patlamadan önce ne kadar bombayı dokunarak etkisiz hale getirebileceksiniz

TowerSmash-v1.5
kule yapma ve yıkma ounu

Dots Free 1.23
kutucukların doldurulması

Happy Lines1.1 *******
yüz ifaderini bir araya getirme

Labyrinth-v1.6.0
bilyeyi labirentten deliklere düşümeden geçirin ve sonraki level e geçin

Domino Touch v1.1
domino oyunu(kahveler de oynanandan devrilen domino taşlarından değil)

Robo 1.1.2
robotla ilgili bir oyun henüz oynayamadım

Fast and Furious The Game 0.3.5
hızlı ve öfkeli araba yarışı

needforspeedshift1.0.0.part1.rar
needforspeedshift1.0.0.part2.rar
needforspeedshift1.0.0.part3.rar
NFS shift muhteşem araba yarışı

nfsu-v1.1.28.part1.rar
nfsu-v1.1.28.part2.rar
NFS undergraund NFS serisinin diğer güzel bir araba yarış oyunu

nba_live-v10.1.18.part1.rar
nba_live-v10.1.18.part2.rar
sezon bitene kadar elimden bırakmadım foul atışlarınızı iphonunuzu top gibi atarak yapıyorsunuz(telefonu elinizden bırakmadan tabiki:D)

2.0_xplane_9.5
bu da defalarca oynadığım süper bir uçak simülatörü çok eğlenceli ve zevkli

Binary Game 2.0-DsurioN.ipa
her round da hedef sayıya ulaşmak için verilen sayılardan hangilerini toplamanız seçmeniz gerektiğini bulduğunuz zeka ve hız oyunu güzel bence

VideoPoker v1.0
poker oyunu

Raging.Thunder
heyecanlı bir araba yarışı

Caissa Chess Pro and Caissa Puzzles
satranç ve puzzle

Pinball Dreams
Tilt oyunu

Frogger (v1.0)
otoyoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışın

geoDefense
ilginç bir savaş oyunu

Putt Putt Golf (v1.02
basit golf oyunu

fifa10
fifa 2010 futlbol

360 games
Xbox ı hepimiz biliriz 360 xbox oyunu

isniper3d-v2.3
dürbünlü tüfek(sniper, kanas) ile verilen görevlerde düşmanı öldürün

ifishing-v2.2
balık tutmayı severmisiniz, haydi balığa:D

the_sims_3
sims hastaları bu oyunla telefonu eskitecekler, bir insan yada ailenin hayatını simüle eden oyun

Sallys Spa
masaj merkezini yönetin beklenen parayı kazanın, tipik gameboy oyunu

StoneLoops_of_Jurassica
facebook da saatler harcanan gözde bir oyun top atışlarıyla aynı renkteki topları vurup patlatın, dikkat edin toplar yaklaşıyor

Cartoon Wars
küçük karakterlerle yapılan savaş oyunu

Rising.Blocks.v1.0
değişik bir tetris (brick game) oyunu

Racer-v1.0
dokunarak otobanda arabaları sollayın,nfs gibi grafiği yok ama ondan daha eğlenceli bence,videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlicaksınız

Enigmo-v1.2
anlatamıyorum değişik bir oyun böle topla değişik bişeyler fırlatıp ordan çarptırıp falan...:D

Tribal Trouble v1.0
populus gibi red aleart gibi eğlenceli bir oyun, normal fiyatı 30$ çok deneyemedim ama demekki güzel bir oyun:D

TicTacTouch-v2.6.2
XOX ya da bizim deyimimize SOS oyunu

Ragdoll Blast
hedefleri vurma oyunu

• Beğen
Tepkiler: ademtebir, dogan79, Dawn ve 2 diğerleri

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
güzel paylaşım fakat programların hangisinin ne işe yaradığıda önemli dimi :oke:

cptalperen

cptalperen

Üye
sağolasın

erengelebek

Üye
    Konu Sahibi
tabiki ama her birini anlatırsam yaklaşık 30 sayfa tutcak :D o nedenle açıklama yazamadım. hani aranan bir uygulama varsa hemen burda varmı diye bakılabilir, yer imlerinde durabilecek bir sayfa olarak. ama açıklamalar ve extra 100 oyun ve uygulama daha eklemeyi düşünüyorum yavaş yavaş:D ancak yani

biojudas

Üye
Güzel paylaşım olmuş maşallah,iphone almayı düşünüyorum linki kaydettim ;)

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
güzel paylasım iphone kulananlar yada biraz ingilizcesi olanlar programın ne işe yaradıgını anlarlar illa resim koyup acıklama yapmak gerekmez 200 tane app la tek tek ugraşmak zahmetli olur

erengelebek

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim mod'um, açıklamalarını yazmaya başladım en geç bu hafta sonuna kadar uploadlarıda tamamlayıp yaklaşık 300 civarında açıklamalı olarak tekrar eklicem. şimdilik idare ederseniz sevinirim.

erengelebek

Üye
    Konu Sahibi
güncel

bebeklee

Üye

paylasım için sagol

erengelebek

Üye
    Konu Sahibi
sayfa yenilendi açıklamalar ve ss ler eklendi, halen devam ediyorum bitince sonuna bitti yazcam, o zamana kadar eklemeye devam etcem

oceank

Üye
harika bir paylaşım olmuş elinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt