Ayşe Kulin-umut Hayat Akan Bir Sudur

 • 8 Ekim 2013
 • 248 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Yazan-Ayşe Kulin

  Veda'nın devamı niteliğindeki "Umut"

  Her kitabıyla çok satanlar listesine girmeyi başaran Ayşe Kulin, Veda ile başladığı Osmanlı ailelerinin yaşamına, bu kez de cumhuriyetin yeni kurulmakta olduğu sancılı yıllara, ailesinin de hikayesini kurguya katarak tanıklık ediyor. Aşk, siyaset, kaos ortamı…

  Osmanlı’nın gözdesi Bosna bir imza ile elden çıkarken, Kulin ailesi Bosna'dan İstanbul'a göç ediyor, çöken imparatorluğun son maliye nazırı Ahmet Reşat sürgüne gidiyordu.

  Sabahat ile Aram'ın aşkı ise tehcir olaylarının acısına yenik düşmeyecekti.

  Yeni bir cumhuriyet, yeni bir şehir ve yeni bir yuva kurulurken hayat hep akan bir suydu Sitare, Muhittin ve herkes için...

  Savaşlar, yıkımlar, sürgünlerin ardından Umut geliyor. Umut "Hayat Akan Bir Sudur"'da Kulin, Veda ile başladığı Osmanlı ailelerinin yaşamına, bu kez de Cumhuriyetin yeni kurulmakta olduğu sancılı yıllarda tanıklık ediyor.

  Akıp gitmekte olan günlük hayat derinden değişmekte, bu değişim aşklara, dostluklara, aile ilişkilerine, her şeye yansımaktadır.

  Ayşe Kulin, bir kez daha okurlarına ellerinden bırakamayacakları, okuyup bitirdikten sonra anılarına katacakları bir armağan sunuyor.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/02/2019 - 03:16