Aykut Kocaman :Şampiyonluğu tescil maçı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
Aykut Kocaman :Şampiyonluğu tescil maçı!
Aykut Kocaman'dan çarpıcı Trabzonspor maçı yorumu: “Geçen sezon ne kadar haklı bir şekilde şampiyon olduğumuzu göstereceğimiz bir maç. Sahnede kendimizi yeniden göstereceğimiz yer.”

Bursaspor maçında Emre ile Baroni arasında yaşanan kavga nedeniyle zor günler geçiren Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, stresini basın mensuplarıyla yaptığı sohbette atmaya çalıştı. Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleşen sohbette çarpıcı sözler sarfeden genç hocanın, yarın akşamki rakipleri Trabzonspor’la ilgili söyledikleri bir hayli dikkat çekiciydi. Son 2-3 maç öncesine kadar Trabzonspor’u bu sezonki en önemli rakipleri olarak gördüklerini ifade eden Kocaman, “Önemli bir güçleri var. Üç hafta öncesine kadar en ciddi rakip olarak gördüğüm ekipti. Bu potansiyelleri var. Puan farkını açmamız gereken bir karşılaşma olacak. Tüm oyuncuların, seyircilerin de kafasında olacaktır, geçen sezon ne kadar haklı olarak şampiyon olduğumuzu göstereceğimiz bir maçtır. Duygusal olarak böyle bir şeye de ihtiyacımız var. Taraftarımız ve kendimiz için sahnede kendimizi yeniden göstereceğimiz yer. Kendi gücümüzü tekrar göstereceğimiz bir sahne olacaktır” dedi. Taraftarların yarın akşamki mücadeleye bir hesaplaşma maçı olarak baktıklarının söylenmesi üzerine Aykut Kocaman, “Taraftarlar, buna hesaplaşma olarak bakmamalı. Biz 104 yıllık kulübüz. Bu tip küçük hesaplaşmalarla işimiz olmamalı. ’Vur, kır, parçala’ olmamalı. Hem bize, hem spora yakışmaz. Büyüklük burada önemli. Yeteneklerimiz ve gücümüzle, insani limitlerimizi zorlayarak sahada yer almak önemli. Asla ters bir şey olmamalı. Büyüklüğümüze yara açabilir. Trabzonspor düşman değil, rakiplerimizden biri. Geçen sene istenmeyen şeyler yaşanmış olabilir. İki kulüp düşman değil, iki iyi rakiptir. Geçen sene bizi çok zorlayan rakibimizi, iyi oyunla yenmek için sahada olacağız” açıklamasında bulundu.

'Trabzonspor için farklı motivasyon
'
Trabzonspor’un hem fiziksel hem de zihinsel olarak yorgun gözüktüğünü, ancak rakibin farklı bir motivasyonu olacağını aktaran Aykut Kocaman, “Geçen sezon nefes nefese, burun buruna büyük bir mücadele verdikleri ve sonunda da şampiyonluğu kaptırdıkları rakiplerine karşı oynayacaklar. Bu durum onları yorgunluk eşiğinin üzerine taşıyacaktır” dedi.'

Hoşgeldin' deyip elini sıkacağım
İki takım arasında geçen sezon oynanan maçta, elini sıkmaya gitmediği Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in daha sonra yanına geldiğinin hatırlatılarak, bu kez nasıl bir tutum sergileyeceğinin sorulması üzerine, Aykut Kocaman şunları söyledi: “Geçen sene eleştiri ve haddini aşan açıklamalar vardı. Ben buna karşı tepkimi koydum, mesafemi korudum. Sonradan Şenol Güneş benim yanıma geldiği için mahçup olduğumu aktardım. Bu sefer ben, ’hoşgeldiniz’ demeye, elini sıkmaya gideceğim. Gereği neyse yerine getireceğim” dedi.

'Bu hatadan dönülecektir'

Aykut Kocaman, Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Berk tarafından konulan statlara girme yasakları kaldırılmayan idari menacer Hasan Çetinkaya ve tercüman Samet Güzel’in durumlarıyla ilgili bir soruya, “Düzelecektir. Bu hatadan dönülecektir. Benim gözümde bu bir hata” yanıtını verdi
.
'Bilica doğru tercih gibiydi'
Galatasaray maçında neden Bilica’yı tercih ettiği sorular Kocaman, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bilica çok hazır oyuncuydu. Serdar içinse soru işareti vardı. 6 maç oynamış, iyi görüntü sergileyen bir Bilica vadı. Daha doğru oyuncu olarak gözüküyordu. Serdar’ın maç performansını bilemezdik. Galatasaray’a karşı onları şaşırtmak için iki oyunumuz olsun dedik. Değişiklikleri skor ne olursa olsun yapacaktım.

”
'Böyle görkemli bir oyun beklemiyordum'
Oyuncuları arasında yaşanan kavga nedeniyle Bursaspor maçının gölgede kaldığını kaydeden Aykut Kocaman’dan takımına ve oyuncularına övgü dolu sözler. Galatasaray derbisinin ilk 30 dakikasını, Fenerbahçe’de görev yaptığı 2.5 yılın en kötü futbolu olarak niteleyen Kocaman, “Arkasından hemen 5 gün sonra, tamamen çıkış arayan bir takıma karşı, özellikle ilk yarıda bu kadar görkemli bir futbol beklemiyordum. Bunu yapabilecek takım Fenerbahçe’ydi. Kapasitesini gösterdi. Uzun zamandır, maçın nereye gideceğini düşünmeden rahat bir maç izledim, içim ferahladı. Stoch, Fenerbahçe’ye geldiğinden beri yüksek oyun oynadı. Emre, en başarılı Emre’ydi. Serdar ilk kez oynamasına karşın, topu oyuna hızlı bir şekilde soktu. Bu da Bursa’yı sıkıntıya soktu. O maçta, bundan sonra oynaması muhtemel oyuncular sahadaydı. Bizim bu rüzgarı Trabzonspor maçına taşımamız gerekirken, böyle olayların içinde olmak istemezdik” sözlerini sarfetti.'

Gençler mecburi olarak kaldı
'
Altyapıdan gelen iki genç oyuncu Hasan ve Berk’i sezon başında kiralık vermeyi düşündüklerini vurgulayan Kocaman, yaşanan süreç nedeniyle bunu gerçekleştiremedikleri kaydetti. Gençlerin çok iyi durumda
olduğunu söyleyen Aykut Kocaman, şu anda daha çok tecrübeli futbolculara yer vermek istediklerini dile getirdi.

Devre arası kamp yok'

Araya yılbaşı girdiği için devre arası kampı yapmayacaklarının altını çizen Kocaman, “Zihinsel olarak birşeylerin üzerine çıkmış bir oyuncu grubum var. Orta, uzun vadede psikolojik desteğe ihtiyaç olabilir. Olmalı, olacaktır da. Ama kısa sürede bu süreci yaşayarak öğreneceğiz. Hatalarımızı giderecek, aşacağız” diye konuştu.

greenmile

greenmile

Üye
bide gidip şenolun elini sıkacak aykut hoca yapma etme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...