Ay Tutulması ve Süper Ay, 33 Yıl Aradan Sonra Birlikte Yaşanacak!

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Ay Tutulması ve Süper Ay, 33 Yıl Aradan Sonra Birlikte Yaşanacak!
Süper Ay ve Ay Tutulması, vrupa'dan Güney Amerika'ya Dünya'nın birçok yerinden izlenebilecek. Güneş, Ay ve Dünya'nın hemen hemen aynı doğrultuda sıralanması tam Ay tutulmasına yol açıyor. Bu sırada Dünya, Ay ile Güneş'in arasına giriyor. Ay ise Dünya'nın gölgesinde kalıyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ay tutulması anında Ay ile Dünya arasındaki mesafe 356 bin 880 kilometreye kadar iniyor. Bu yakınlaşma yer kabuğunda gerilim ve gel-git kabartılarına yol açabilecek. Dünya'nın yörüngesine en yakın olduğu anda Ay, çok daha parlak ve büyük görünecek. Ay'ın yüzeyine güneş ışıkları kenarlardan vurup yansıyarak Dünya atmosferi içinden geçecek. Bu, Ay'ın kızılımsı bir renge bürünmesine neden olacak. "Kanlı Ay" diye tanımlanan fenomen ortaya çıkacak.

Ekli dosyalar

Tepkiler: ___kaptan___

Rygebin

Üye
Mavi ay da görmüştük ne kadar aylı bir yıl

Tepkiler: Alo_Azrail ve ___kaptan___

zombaka

Üye
Türkiye den görülecekmi

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bu gece 3'te arkadaşlar, kaçırmayın. Yoksa 2033'e kadar beklersiniz.

Bu gece 3'te arkadaşlar, kaçırmayın. Yoksa 2033'e kadar beklersiniz.
sabah 6,30 da kalkmak gerekiyor öğlene kadar kurs öğleden sonra okul yorucu bi gün olacak ve ben bu güzelliği kaçırmak istemiyorum ama olsun inadına bekleyeceğim

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
sabah 6,30 da kalkmak gerekiyor öğlene kadar kurs öğleden sonra okul yorucu bi gün olacak ve ben bu güzelliği kaçırmak istemiyorum ama olsun inadına bekleyeceğim
Sürekli olan bir şey değil, o güzelliğe değer yinede dışarı bakın hava çok bulutluysa beklemeyin

zombaka

Üye
Bizim evin balkonundan gözükmüyor mecbur gece 3 de dışarı çıkcam umarım 30 yerimden bıçaklanıp gelinlik giydirilip ormana atılmam

Tepkiler: aykuttoru1, Alo_Azrail, The Pancar ve 1 kişi daha
Alarmı gece saat 4e kuruyorum

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bizim evin balkonundan gözükmüyor mecbur gece 3 de dışarı çıkcam umarım 30 yerimden bıçaklanıp gelinlik giydirilip ormana atılmam

Bizimde tam tepede inşallah yer değiştirmez

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Tam karşımızda feci parlıyor

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
3'te başlayacak hemen olacak bir şey değil

Hala bir değişim yok.
Lakin aya yakın büyük bir kırmızı bulut sürüsü görünüyor.
Eger o bulutlara benzer kırmızı gölgeye girince olacaksa bu 03:00 denmiş ama daha en az 1 saat yolu vardır yaklaşık olarak belki de fazla.

zombaka

Üye
Dışarda çok bulut var