Avşar anlamayanlara kızdı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ruh hastası

ruh hastası

Üye
    Konu Sahibi
Avşar anlamayanlara kızdı
Hülya Avşar iki gündür kurban üzerine yazıyor. Dün yanlış anlaşıldığı için bugün bir yazı daha yazmış. Bakın bu kez neler söylemiş?
Hülya Avşar kardeşi Helin Avşar'a ait olan Guardian Türk sitesinde kurban bayramıyla ilgili bir yazı yazmış ve "Hayvan keserek bayram olmaz" diyen bir çocuğun sözlerine yer vermişti.
Görüşleri tepki toplayan Avşar bugün yine bir yazı yazdı ve "Hayvan Keserek Bayram Olmaz" sözünün 9 yaşındaki bir çocuğa ait olduğunu söyledi.
Kısacası Avşar şöyle demek istemiş: "Aman dikkat, hayvan sever bir nesil geliyor. Hayvanların gırtlağını göstere göstere kesmeyin."

İşte Hülya Avşar'ın devam yazısı:

KURBAN KESEREK BAYRAM OLMAZ! ( BU 9 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN SÖZÜ)

Bu yazıyı kaleme alma sebebim okuduğunu anlamakta zorlananlara…

Evet söz kulağınızı tırmalıyor, farkındayım!

Ayrıca, ben inançlı biri olarak gördüğüm, duyduğum bir gidişattan bahsediyorum.

Kurban kesmekten ya da kesmemekten çok, geriden gelen jenerasyon “kurallarına göre yapılmayan kurban kesme durumu”nu kabul edemiyorlar.

Çünkü hayvan sever bir jenerasyon geliyor. Sokak aralarında akan kanları, vahşeti görmek istemiyorlar.

EVET! Kurban eti, hayır kurumları dinimiz gereği olması gerekiyor.

Ama artık bunu kasaplardan kesilmiş kurban eti alıp dağıtarak yapma şansına sahibiz.

EVET! Yine söylüyorum; yeni jenerasyon, hayvanların gırtlağını göstere göstere keserek bayram yapan bir toplum istemiyor!

Ve ben; çocuklar… Gençler… Gelen yeni akımın dinine olan düşüncelerinin bizlerden farklı olabileceğini görüyorum."

--------------- Ekleme ---------------

bu kadın uyusturucumu kullanmaya başladı dedikleri baya boş

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Vay Be Meğer Baya Kırılmış.. Dünkü Yazdıklarımıza..

Bu yazıyı kaleme alma sebebim okuduğunu anlamakta zorlananlara…

Gerizekalı Kadın; Anlatmaya Çalıştığın Şeyleri Önce Sen Anla ki.. Sonra Anlattığın Kitleden Anlayış Bekle..

Bir Cümlenin Diğer Cümleyle Alakası Yok.. Gerçekten de Kullandığı Şey Herneyse İyi Kafa Yapıyor Olmalı..

Bu Arada Konuyu Açan Arkadaşım.. Sen de Hülya Avşar'la Röportaj mı Yapıyon Nedir ?? :kop:

ruh hastası

ruh hastası

Üye
    Konu Sahibi
hee yaaaw bende birebir yazıyorum ne güzel demi hep hayalım böyle ***** bir kadınla baş başa röportaj yapmaktı:D:D

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
hee yaaaw bende birebir yazıyorum ne güzel demi hep hayalım böyle ***** bir kadınla baş başa röportaj yapmaktı:D:D

Hülya Avşar Senin Aracılığınla Değil Direkt Gelsin Yüzümüze Konuşsun.. :kop:

_KadirşinaS_

Üye
Çocuklara İslam'ı doğru anlatamadıkları için böyle yanlış anlamalar ortaya çıkıyor. Halbuki çocuklar o kurbanın değerini bilseler ne kadar farklı düşünürlerdi.:nono:

ruh hastası

ruh hastası

Üye
    Konu Sahibi
sonuçda o kurbanın anlamı nedir sadece kan akıtmak değil garibanlara yardım etmektir kurbanı kesip kim evinde saklıyor mahhallesindeki durumu kötü olanlara vermektir bunlar amacını bilmeden yorum yapıyorlar

iremm

iremm

Üye
bu kadın uyusturucumu kullanmaya başladı dedikleri baya boş[/quote]

:ehe:ehe:ehe

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
bu karı beyinsiz galiba kendi söylüyor ama 9 yasındaki kızın ağzından kurban dinimizin gereklerindendir yeni nesile islamı doğru dürüst anlatamdıkları için bu duruma düşüyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt