Duyuruyu Kapat

AVEA Internet ayarları ve wap-gprs ayarları...

 • 8 Temmuz 2008
 • 47355 Okunma
 • 2 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Arkadaşlar benim anlamadığım bişey var Avea Wap gprs ayarları ile Avea Internet arasında ne tür bir farklılık vardır? Yani Internet ayarlarıyla Opera Mini kullanılabilirken Avea wap gprs ile girilememesinin sebebi nedir? Ya da başka bir deyişle wap-gprs ayarlarıyla sadece wap sitelerine ve internet ayarlarıyla da sadece internet sitelerine mi giriyoruz yoksa internet ayarlaıyla wap sitelerine bağlanailiyormuyuz? Birde ücretlendirme konusunda nasıl bir farklılık var, bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
   


  Yazan: Lion Heart
  Boylu01 bunu beğendi.
 2. Avea internet ile avea wap arasındaki teknik fark, biri wap ücretlendirmesi ( wap sitelerinde dolanırmış gibi ) digeri de normal sanki pc kullanılarak internete girme protokolüdür

  Her ikisinin de teknolojisi aynıdır, ancak ücretlendirme farklıdır.

  internet, TCP IP protokolü ile desteklenen bir altyapıya sahip bildiğim kadarı ile dolayısı ile direkt internet bağlantısı gerektiren durumlarda, erişim noktası internet yada bağlantı adı : avea internet, turkcell internet gibi olan ayarlar seçilmesinin nedeni bu

  Wap protokolü , wap sitelerinin açılmasında kullanılan alt yapıyı destekliyor sadece o kadar. Ve ücretlendirmesi dolayısı ile ona göre normal.

  Erişim noktası internet olursa, hem direkt internet erişimi kullanan uygulamalar ( ki tüm symbian programlar 3. parti oldugundan, telefondan bagimsiz direkt internet baglantısı kurmak isterler ) çalışmış olur, hem de ücretlendirme yaklasık 3 kat daha ucuz olmakta.
   
 3. teşekkür ederim. :oke:
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - AVEA Internet ayarları
  WP Internet Ayarı Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet 16 Ağustos 2016
  Avea sosyal ınternet bedavamı Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet 10 Nisan 2014
  avea bedava ınternet varmı Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet 20 Mart 2014
  T20 Internet Avea Internet Ayarları Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet 21 Ekim 2013
  Avea Internet Ayarları - Galaxy SIII Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet 27 Temmuz 2012
Yüklüyor...
26/09/2017 - 01:41