Avea Anlık Kalan Bakiye Bilgisi ( Yardım Lütfen )

Sponsorlu Bağlantılar

embarcadero

Üye
    Konu Sahibi
Avea Anlık Kalan Bakiye Bilgisi ( Yardım Lütfen )
Arkadaşlar herkese selamlar.

Ben 5800 xm telefonda turkcell kullanırken 20 tl ye heryone 200 dk konuşma 100 sms ve 200 mb internet paketi kullanıyordum. ( Faturasız )

Şimdi aveada 20 tl ye heryone 250 dk 250 sms 250 mb internet ( BAL ) paketini kullanıyorum. ( Faturasız )

İki hattıda 5800xm de denedim sorun şu ki turkcellde sms attıktan konuştuktan ve internete girdikten 5-15 saniye kadar sonra ne kadar hediyem kaldığı ne zamana kadar kullanabileceğim ne kadar konuşma sms veya internet kullandığım hakkında bir bilgi çıkıyordu ekrana ama msj olarak gelmiyordu ekranda alttan öylece ufak bir bildirim olarak çıkıyordu.

Aveada şu an bunu göremedim webden online işlemler kısmında da aradım ancak bulamadım bu konuda bana bi yardımcı olursanız sevinirim.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Avea ve Vodafone'de bahsettiğiniz bilgi mesajı gerçek bakiyenizden düşüş olduğunda gösterir. Örn: 200 DK Avea içi paket aldım Avea lı arkadaşımı aradım konuşma bittiğinde göstermez ama Vodafone veya Turkcelli birini aradığımda bedava 200 DK dan düşmeyeceği için gerçek bakiyemden düşeceğinden gösterir.

Belirttiğiniz paketlerin sorgulama kodlarını operatörünüzün resmi sayfasından öğrenebilirsiniz.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
aveada herseyi 9333u arayarak ogrenebilirsin

embarcadero

Üye
    Konu Sahibi
İyi ama ben turkcell de sorgulama kodu girmedim.

Yani bunu kendisi yapıyordu telefon ben kod yazmadım.

Ya bu turkcellin özelliği herşeyi gösteriyor yada hat değişince bi ayarıyla oynadık.

Şu anda bir deneme daha yaptım turkcell hattım dandik bir telefonda takılı kendime msj attım dandik telefonda bile uyarı verdi ekranda.

Sanırım turkcell in kendi hizmeti bu.

Yardımlarınız için teşekkürler.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Bu hizmet 3 operatörde de var.
Ama Turkcell diğer ikisinden farklı olarak attığın her mesaj veya yaptığın her görüşmede ekrana getirir.
Vodafone ve Avea'da ise sadece bakiyenden birşey giderse ekrana gelir yani bence bu daha mantıklı :oke:

SHS

SHS

Üye
Evet hatla değil, hizmetle ilgili birşey bu..

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Bana kalırsa bu Turkcell'in hizmeti güzel değil.

Neden derseniz ...

SMS paketi aldım diyelim sonuçta bedava olduğunu biliyorum günde 150 sms attığınızda habire uyarı vermesi çok can sıkıcı bir hal alıyor. Bu yüzden iptal edersenizde konuşma sonrasında veya başka işlem sonrasında bu seferde bilgi uyarısını alamayacaksınız. Ama Avea ve Vodafone de sadece gerçek bakiyenizden düşüş olduğunda göstermesi çok daha iyi. SMS paketi merak ediyorsamda gerekli yere ücretsiz mesajı göndererek ne kadar sms im kalmış öğrenebilirim sonuçta.

safara1

safara1

Üye
kardeş 19 tl lik genç avea paketi daha avantajlı sana onu tavsiye ederim 1000 avea içi konuşma 1000 heryön esms 1 gb internet. bakiye ögrenmek için de aveanın sitesine gir ordan öğren en sağlamı o.

embarcadero

Üye
    Konu Sahibi
ScknSckn Bu kalan uyarı msj olarak gelseydi bende senin gibi bu durumdan rahatsız olurdum ancak işin bittikten sonra telefonuna msj gelmiyor tek seferlik bir bildirim ekrana çıkıyor ve çıkış tuşuna bastığın zaman kapanıyor telefonunda kayıtlı olmuyor yani her işlemden sonra oraya tek bi kere bakabilme hakkın var hafızan dolmuyor bu özelliği güzel ve çok pratik 5 saniye kadar bi sürede çıkabiliyor ekranına. aveada msj atıyorsun cvp bekliyosun yada *123 yapman lazım turkcellde otomatik yani sen uğraşmadan bilgin oluyor ve dediğim gibi msj yok bi şey yok hafızan dolmuyor.

Safara1 önerin güzel ancak avea içi 1000 dk konuşup napıcam zaten telefonla çok işim olmaz heryone dakikalar fazla fazla yetiyor hatta gereksiz yere sağı solu arıyıp rahatsız edebiliyorum :D msj desen aynı internet ucu ucuna yetiyor tarife benim için yeterli ama avea içi 1000 değil 10 dk konuşucak tanıdığım bile yok :D

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
ScknSckn Bu kalan uyarı msj olarak gelseydi bende senin gibi bu durumdan rahatsız olurdum ancak işin bittikten sonra telefonuna msj gelmiyor tek seferlik bir bildirim ekrana çıkıyor ve çıkış tuşuna bastığın zaman kapanıyor telefonunda kayıtlı olmuyor yani her işlemden sonra oraya tek bi kere bakabilme hakkın var hafızan dolmuyor bu özelliği güzel ve çok pratik 5 saniye kadar bi sürede çıkabiliyor ekranına. aveada msj atıyorsun cvp bekliyosun yada *123 yapman lazım turkcellde otomatik yani sen uğraşmadan bilgin oluyor ve dediğim gibi msj yok bi şey yok hafızan dolmuyor.

Safara1 önerin güzel ancak avea içi 1000 dk konuşup napıcam zaten telefonla çok işim olmaz heryone dakikalar fazla fazla yetiyor hatta gereksiz yere sağı solu arıyıp rahatsız edebiliyorum :D msj desen aynı internet ucu ucuna yetiyor tarife benim için yeterli ama avea içi 1000 değil 10 dk konuşucak tanıdığım bile yok :D

Yok benim uyarı mesajı dediğimde senin dediğin aynı zaten :) yani mesaj derken öyle normal SMS gelmiyor zaten :D

embarcadero

Üye
    Konu Sahibi
Anladım sağol :)
Zaten bende internetten tv izliyorum kapatınca ne kadar veri harcıyor onu merak ettiğimden bu sistemi istiyorum oviden kanald ve star ı indirdim sorunsuz ve güzel çalıştı şimdi turkcell olsa her girip çıktığımda kaç kb yediğimi öğrenicektim işime yarıyacaktı. Neyse sağlık olsun bi süre böyle idare ederiz :)