AVAST Version 8 ve Altına Desteği Kesti

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Uzun zamandır takip ettiğim avast forumundaki suların durulmasının ardından, her ne kadar eski sürümleri kullanan çok az da olsa açıklama yapma gereği duydum.

Artık avast 8 ve altındaki yani 8,7,6 ve 5 için Nisan ayı itibariyle destek kesildi. Bunun gerekçesinide kısaca açıklamak gerekirse yeniliklere kapalı olmasının yanında virüsleri algılama sistemindeki değişik yapı öne sürülüyor. Bilmeyenler için hatırlatmak isterim ki avast 8 sürümü 2014 yılında windows 8 ve 8.1 için geliştirilmişti. Şuan (son dağıtılan versionu hariç) v8 sürümleri yüklenemez, sadece son sürümün çalışma süresi açıktı.
Ancak yeni alınan kararla artık bu sürüm güncelleme alamayacak...

Bundan sonra minimum 9 ve üstü bir sürüm yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca windows xp ve vista kullanıcıları için son verilen dağıtımında v18.8 olduğunu belirtmek isterim. Windows xp ve vista kullanıcılarının v18.8 deki deneyimleri genel olarak memnunlar.
Tahmini olarak v18.8 kullanıcıların bir 10 yıl daha destek alacağını düşünmekteyim.

Nostarji olması açısından, Avast 8 sürümünün ekran görüntüsünü siz değerli üyelerimizle paylaşıyorum :bigstar:

 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt