Avanos'ta köpek katliamı yapıldı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
Çöplükteki köpek ölüleri hayvanseverleri isyan ettirdi.
07.05.2012 17:38


Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde çöplükte görülen köpek ölüleri, hayvanseverlerin 'köpek katliamı yapıldı' tepkisine neden oldu. Belediye yetkilileri ise çöplüğe atılan hayvan ölülerinin, ırmak kıyısında ölenlerin leşleri olduğunu savundu.
Bir grup hayvan severin İnternet'deki sosyal paylaşım sitelerine de taşıdığı 'Avanos'ta köpek katliamı' iddiaları ilçeyi karıştırdı. Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü ve Başkan yardımcısı Orhan Taş, bu konuda görüşmek istemedi. Belediye Veteriner Hekimi ve Park Bahçeler Müdürü Ahmet Demircioğlu ise, ''Kızılırmak kıyısındaki bir resturant civanındaki başıboş köpekler olduğu yolundaki ihbar üzerine, belediyemizin temizlik işlerine bakan özel şirketin elemanları oradaki 3 köpek leşini alıp, belediye çöplüğüne atmış'' dedi.
Demircioğlu, hayvansever derneklerinin ''Köpekler ırmak kıyısından canlı alınıp öldürüldü'' iddiasıyla ilgili olarak da, ''Bize köpeklerin ölü olduğu söylendi. Kim hangi amaçla zehirledi bilemeyiz. Konuyla ilgili olarak jandarmaya da aynı bilgiyi ilettik" diye konuştu.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt