Autorun.inf virüsü YARDIM !

• 30 Temmuz 2014
  • 898 Okunma
  • 12 Cevap

1. Flash belleğimde autorun.inf virüsü var, freecommander programıyla baktım ve silmeye çalışınca erişim engellendi diye hata alıyorum. Autorun virüs remover aracı ile de denedim, temizlendi diyor ama freecommander ile bakınca hala virüs gözüküyor, cmd den de baktım virüs hala var. Sizce çözümü nedir ?

Mobil cihaz ile gönderdi
  2. biçimlendirdin mi bilgisayarımdan

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. Daha önce çok kez biçimlendirmiştim.
    ---
    Şimdi yine denedim. Biçimlendiriyorum, virüs gidiyor, flashı pc den çıkarıp yeniden taktığımda yeniden gözüküyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. autorun virüsü pcne de bulaşmıştır kurtulmak nerdeyse imkansızdı eskiden ama şimdi baktım da googlede birsürü çözümü varmış :D bnm eskiden 2 tane pcmde de vardı bir şekilde silmiştim ama hatırlamıyorum
    birde sn xp mi kullanıyorsun yoksa vista mı bunlarda çalışıyo o virüs

5. 7 :/

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. o zaman googleye yaz sadece flash için olanını yap olur herhalde
    ---
    aramaya uğraşamam dersen al
    denetim masasına gir klasör seçeneklerine gel.
    Daha sonra görünüm sekmesine tıkla ve bilinen dosya türleri için uzantıları gizle
    gizli dosya ve klasörleri göster
    Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'yi seç

flash belleğinizi açın autorun.inf dosyasını notepad ile açın

sonunda .exe .com .scr vs. olan dosya(lar) aklınızda tutun

sonra belgelerime ya da bilgisayarıma ya da denetim masasına gir klasörler de usb'ne tikla open kısmında olan dosyayı sil

autorun.inf'i siliyoruz

7. Yok benim flashta gözükmüyor autorun, sadece freecommander da gözüküyor. Dediğin şeyler zaten işaretli.
    ---
    Tamam şimdi gözüküyor hallettim ama erişim engellendi hatası alıyorum.
    ---
    Şimdi combofix ile deneyeceğim bakalım ;) Bu arada Berat, haklısın. C ve D de birüs varmış. Autorun değil ama AUTOEXEC diye bir dosya, c de de d de de var.

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. c ye ve d ye bulaştıysa hayırlı uğurlu olsun hiçbir dosyayı tutmadan format atmayı dene yoksa çözümü yok galiba bna olunca bn de çok uğraşmıştım combofixle filan ama pek bir faydası olmadı yinede bilmiyorum
    ---
    herşeyi dene sn yinede

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. C ve D dekiler silndi, flashtaki silinmiyor :/

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. galiba bana da olmuştu ilk önce bicimlendırme yap çıkart belleği sonra format at 1 kere başıma geldiğini hatırlıyorum bunu yapmıştım 120gb veri toz olmuştu ne üzülmüştüm varya

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. Deniyorum ;)
    ---
    Allah razı olsun hoca'm, kurtuldum sonunda virüsten :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  12. eyw kardeşim gülerek kullan

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bilişim Profesörü bunu beğendi.
  13. ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
15/10/2018 - 22:52