Audi A3 üretimi 3 milyon adede ulaştı


Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Audi, üretimine 17 yıl önce başladığı A3 modelinin 3 milyonuncu adedini banttan indirdi. Almanya’daki Ingolstadt Fabrikası’nda üretilen 3 milyonuncu Audi A3, 2.0 TDI motora sahip ve quattro teknolojili bir A3 Sportback oldu. Audi’nin premium kompakt sınıftaki modeli A3’ün ilk üretimi, 1996’da yine Ingolstadt’ta gerçekleşmişti. Kısa sürede, Audi’nin kendisine özel hayran kitlesi olan modelleri arasına giren A3, bugün 117’den fazla ülkede beğeniye sunuluyor. İlk nesli 1996-2003 yılında geliştirilen A3, bu tarihler arasında 913.000 adede varan satış rakamıyla, Audi’nin bu sınıftaki başarısının önünü açtı. 2003-2012 arasında üretilen ikinci nesil A3 de, 2 milyon adede yaklaşan satış rakamıyla, kısa sürede Audi’nin en çok talep edilen modelleri arasına girdi. A3’ün üçüncü jenerasyonu ise 2012’de yollara çıkmıştı. Yepyeni bir model olan Audi A3 Sedan ise Türkiye’de bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacak. Öte yandan Audi mühendisleri, geleceğin A3’leri için bugünden çalışmaya devam ediyor. Hibrit A3 e-tron, yakın gelecekte sürücüleriyle buluşmaya hazırlanıyor.


 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt