Tavsiye ATI Radeon Mobility HD 5450 Sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
ATI Radeon Mobility HD 5450 Sorunu.
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim ekran kartı Laptop'uma yüklü. Intel HD Grachip 3000'de var. Ancak ekran kartını cihazıma yüklediğim zaman açılırken siyah ekran kalıyor. Harici ekran kartını kaldırdığım zaman sorun düzeliyor. Sorun nedir anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

turkishield

turkishield

Üye
ekran kartını yanlış yüklemişsinm sanırım...uygun olan ekran kartını yüklediğine emin misin

bLnmz

bLnmz

Üye
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim ekran kartı Laptop'uma yüklü. Intel HD Grachip 3000'de var. Ancak ekran kartını cihazıma yüklediğim zaman açılırken siyah ekran kalıyor. Harici ekran kartını kaldırdığım zaman sorun düzeliyor. Sorun nedir anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
1- Cihazının marka ve modelini yazar mısın?
2- HP G62'mi ?
3- Ekran kartını yükle. bilgisayar açılır F8 tuşuna bas. Güvenli Mod yardımı ile aç. Aygıt yöneticisinde ekran kartına sağ tıkla. Muhtemelen yanında ünlem işareti olacaktır. Karşına gelen ekranda, alttaki boşlukta ne yazıyor? Kod 43 hatası diye birşey var mı?

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
Cihazımın Marka ve Modeli : Grundig 1E9-GNB1580B1I5

Bana Mail olarak Grundig servisi bir Bağlantı adresi gönderdi. Driverleri buradan indirerek bilgisayarıma kurdum. Harici kurduktan sonra cihazım açılırken parlak siyah ekran kalıyordu. Ben de hariciyi devre dışı bırak dedim ve çok serii bir şekilde açılır kapanır ve işlevsel oldu cihazım. Oyun oynayamıyorum ancak diğer işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum. Grundig'in bana gönderdiği Bağlantı adresi.

Bunun dışında, dün gece fark ettim. Ayarları kurcalarken cihazımı Pil Modunda & Sarj Modunda ATI Ekran kartını kullanmasını söyledim, Bilgisiyarın ekranı bir anda parlak siyah kaldı. Acaba bunun sebebi ATI Ekran Kartını çalıştırabilecek gücü bulamaması olabilir mi? Bunun dışında; Aygıt Yöneticisinden ATI'yi DEVRE DIŞI BIRAK demiştim. Şimdi Aygıt yöneticisinde görünmüyor. Windows 8.1'de Güvenli Mod'da nasıl giriliyor bilmiyorum. Yardımları bekliyorum.

turkishield

turkishield

Üye
temiz format at bence

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
Format her işin çözümü değil.

bLnmz

bLnmz

Üye
Cihazımın Marka ve Modeli : Grundig 1E9-GNB1580B1I5

Bana Mail olarak Grundig servisi bir Bağlantı adresi gönderdi. Driverleri buradan indirerek bilgisayarıma kurdum. Harici kurduktan sonra cihazım açılırken parlak siyah ekran kalıyordu. Ben de hariciyi devre dışı bırak dedim ve çok serii bir şekilde açılır kapanır ve işlevsel oldu cihazım. Oyun oynayamıyorum ancak diğer işlemlerimi gerçekleştirebiliyorum. Grundig'in bana gönderdiği Bağlantı adresi.

Bunun dışında, dün gece fark ettim. Ayarları kurcalarken cihazımı Pil Modunda & Sarj Modunda ATI Ekran kartını kullanmasını söyledim, Bilgisiyarın ekranı bir anda parlak siyah kaldı. Acaba bunun sebebi ATI Ekran Kartını çalıştırabilecek gücü bulamaması olabilir mi? Bunun dışında; Aygıt Yöneticisinden ATI'yi DEVRE DIŞI BIRAK demiştim. Şimdi Aygıt yöneticisinde görünmüyor. Windows 8.1'de Güvenli Mod'da nasıl giriliyor bilmiyorum. Yardımları bekliyorum.
Cihazında donanımsal bir sorun var gibi görünüyor :hmmm Cihazın garantili ise vakit kaybetme.

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
Cihazımın garantisi mevcut değil. Şunu söylemek isterim ki; Windows 7'de sorunsuz çalışmakta. Windows 8'de de sorunsuz çalışıyordu anca Windows 8.1'de bu problem karşıma çıkıyor. Ben internetten onun için özel yapılmış bir Setup çekiyordum ama son attığım formatta D'yi de sildiğim ve yedeklemeyi unuttuğum için şu anda bu durumdayım açıkcası.

bLnmz

bLnmz

Üye
Cihazımın garantisi mevcut değil. Şunu söylemek isterim ki; Windows 7'de sorunsuz çalışmakta. Windows 8'de de sorunsuz çalışıyordu anca Windows 8.1'de bu problem karşıma çıkıyor. Ben internetten onun için özel yapılmış bir Setup çekiyordum ama son attığım formatta D'yi de sildiğim ve yedeklemeyi unuttuğum için şu anda bu durumdayım açıkcası.
Öncelikle ki programı indirerek cihazına yüklü olan Ati driver dosyalarını system32Eye varana kadar temizle.
Daha sonra yer alan 202 MB boyutundaki Windows 8.1 64 Bit driver dosyasını indirerek bilgisayarına kur.

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba. Verdiğin dosyayı indirip kurdum. Ancak oradan yükleme kısmında Özel seçeneğine tıkladığımda sadece HDMI Ses olduğunu görüyorum. Sorunsuz yüklememe rağmen sorun hala giderilmedi ekran kartımın üstünde Sarı tik var.

turkishield

turkishield

Üye
kardeş bilgisayar zaten bitik durumda format atmayacakta ne yapacak ? bence C: sürücüsünü biçimlendirerek bi format at.

bLnmz

bLnmz

Üye
Merhaba. Verdiğin dosyayı indirip kurdum. Ancak oradan yükleme kısmında Özel seçeneğine tıkladığımda sadece HDMI Ses olduğunu görüyorum. Sorunsuz yüklememe rağmen sorun hala giderilmedi ekran kartımın üstünde Sarı tik var.
Aygıt yöneticisinde ki görünüm sende de böyle mi?

Eğer böyle ise, eski driver dosyalarından birisini bulup kurmayı dene.
Program ekle/kaldır da, Güncelleştirmelere bakıp Ati ile alakalı birşey var ise kaldırır mısın?

alyuz41

alyuz41

Üye
    Konu Sahibi
Aynen böyle. ATI 'nin altında Intel HD Grachip var esktra olarak.

Üst Alt