Ateş Terapisi

 • 28 Ağustos 2014
 • 444 Okunma
 • 13 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Çin’de bir terapist hastalarını iyileştirmek adına üzerlerine alkol döküp sonra da ateşe veriyor. Ateş terapisi adı verilen bu yöntem aslında yüzyıllardır Çin’de alternatif tıp yöntemi olarak kullanılıyor. Tıbbi olarak etkinliği kanıtlanmayan bu yolla, stres, hazımsızlık, kısırlık ve hatta kanserin bile tedavi edildiği iddia ediliyor. Ateş terapisinin bir saatlik ücreti 48 dolar. Önce bitkisel bir karışım sürülen hastalar sonrasında havlularla örtülüyor. Su ve alkol karışımı havlunun üzerine döküldükten sonra ise hasta ateşe veriliyor.

  Hastalar işlem sırasında acı duymadıklarını sadece sıcaklığı hissettiklerini belirtiyor. Çin’de devlet sigortasının yetersiz olması kronik hastalıkların tedavisinin oldukça masraflı hale gelmesine neden oluyor. Dolayısıyla Çinliler alternatif tıp gibi farklı arayışlara yöneliyor. Ateş terapisi Çin toplumunda yer alan, “sağlıklı kalabilmenin yolu, bedenin unsurları arasındaki soğuk ve sıcak dengesini koruyabilmekten geçer” fikrine dayanıyor. “Bedenin dışındaki ateş yaktığımızda içerideki soğuğu yok ediyoruz” diyor terapist Zhang Fenghao.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: KARİZMATİX
 2. Ilginç :bilmm ben ateşten korkarım Arkadaş :tebessüm:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. Sakat iş :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. Millet ateşten korkar yanmamak için bunlar alkol döküp kendini yakar. Millet böceklerden tiksinir bunlar cips gibi yer. Millet hayvanlara zarar vermekten çekinir(bazıları) bunlar canlı canlı ahtopot yer.. Ne kadar garip bir memleket ..
   
 5. Doğru söze ne hacet.:evet:
   
  -Börteçine- ve Revengeful bunu beğendi.
 6. İlginç ve manyakça bir yöntem. :tşk:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 7. Saçmalık :bangin:
   
 8. cehenneme hazırlık :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. hayatta yapmam
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 10. :oha:
   
 11. ohaa
   
  Samsung ile gönderdi
 12. La hiçmi elinize kolanya döküp yakmadınız ??
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 13. ben yapmadım
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 14. ne insanlar var ya
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
15/12/2018 - 14:00