Atatürk'ün Cenaze Namazı Kılındı Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Atatürk’ün, din ve peygamberimizle ilgili görüşleri apaçık ortada olup, bu konu üzerine yorum yapmaya bile gerek yok aslında. “O, Allah'ın birinci ve en büyük kuludur. Onun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim, senin adın silinir, fakat sonsuza dek o ölümsüzdür.” M.K.Atatürk.

Hadi diyelim bu sözler uydurma; yahu insanların dinini anlayarak yaşamalarını ve hatta bunun için Diyanet İşleri Başkanlığının kurulmasını isteyen (emreden) bir adamın dininden nasıl şüphe edebilirsiniz?!

Ayrıca bu ülkede İslamı istemeyenlerin, o günden bugüne Atamızın arkasına sığınıp kendi emelleri için onun adını kullanmaktan haya etmediklerini görmüyor musunuz? Allahû teala hazretleri, onların bu tuzaklarını her daim boşa çıkarmıştır (elhamdülillah). Velhasılıkelam, hepimiz o koca yürekli insanın ve silah arkadaşlarının, vatan/millet için ne mücadeleler verdiğini çok iyi biliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

• Beğen
Tepkiler: NextWorld, B.A.R.O.N, The SLayeR ve 6 diğerleri

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Eğer okuduğundan bir şey anlayamıyorsan, eğer ki midesinden konuşanların karşısında hiçbir şey anlamadan ağlıyorsan bunun müslümanlıkla ne alakası olabilir? Akıllı ve başarılı bir insandı. Türk milletinin şu ana kadarki en büyük lideri olmayı başardı. Allah ondan razı olsun mekanı cennet olsun.

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR, Nextman ve Furkan Emekli
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Allah gani gani rahmet eylesin,ebediyete intikal etmiş bir devlet büyüğümüzü çekiştirmeyelim arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Nextman ve OttomaN TigeR
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Farzedelim ki Atatürk deistti. Bu, onun gözümüzde düşmesine mi sebep olacak ?

• Beğen
Tepkiler: efeyılmaz
esokmen

esokmen

Üye
Ben inanmam. Tek tanri kavramina inanirim. Ama dinlere inanmam cunku dinler suanda su dunyanin su durumda olmasina sebep oldu. O yuzden en iyi side odur

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ben inanmam. Tek tanri kavramina inanirim. Ama dinlere inanmam cunku dinler suanda su dunyanin su durumda olmasina sebep oldu. O yuzden en iyi side odur
Herkes dinini kendi istediği şekilde yaşar. Bu kimseyi ilgilendirmez.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Farzedelim ki Atatürk deistti. Bu, onun gözümüzde düşmesine mi sebep olacak ?
İsterse ateist olsun ne fark eder. Madem o kadar dinci arkadaş vardı bu ülkede, hele hele şeyhül islam efendimiz neredeydi mücadelede. Şeyhül şeytanın verdiği fetvayı okumadıysanız tavsiye ederim. Din ve sancak uğruna Ankara'ya karşı mücadele etmeliymişiz. Bunlara bu adam göğüs gerdi ve bu hiç kolay değildir. Zannımca eğer gerçekten Kur'an okuyup onun hükmüne uyan, hurafelerden nasibini alıp hepsini reddeden bir insan görecektir ki zaten Allah'ın dini olmayanla şunla bunla işi yok. "Sizin dininiz size benim dinim bana" diyen bir kitap ayrıca "Sen onlara bir zorba olarak gelmedin sen sadece tebliğ edicisin" diyen bir kitaptan kafa kesmelere kadar geldik. Bir de bu adam bu tip cahiliye tavırların yoğun olduğu bir zamanda yaşadı. Ateist olsa bile yargılayamam zaten haddime değil kimsenin inancını sorgulamam. Ama asıl sorun siyasi konjonktür artık dini pazarlamaya yönelik olduğu için biz daha bir adım daha yol yürüyemeyiz. Çünkü hala Atatürk'ün cenaze namazını ve inancını tartışıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İsterse ateist olsun ne fark eder. Madem o kadar dinci arkadaş vardı bu ülkede, hele hele şeyhül islam efendimiz neredeydi mücadelede. Şeyhül şeytanın verdiği fetvayı okumadıysanız tavsiye ederim. Din ve sancak uğruna Ankara'ya karşı mücadele etmeliymişiz. Bunlara bu adam göğüs gerdi ve bu hiç kolay değildir. Zannımca eğer gerçekten Kur'an okuyup onun hükmüne uyan, hurafelerden nasibini alıp hepsini reddeden bir insan görecektir ki zaten Allah'ın dini olmayanla şunla bunla işi yok. "Sizin dininiz size benim dinim bana" diyen bir kitap ayrıca "Sen onlara bir zorba olarak gelmedin sen sadece tebliğ edicisin" diyen bir kitaptan kafa kesmelere kadar geldik. Bir de bu adam bu tip cahiliye tavırların yoğun olduğu bir zamanda yaşadı. Ateist olsa bile yargılayamam zaten haddime değil kimsenin inancını sorgulamam. Ama asıl sorun siyasi konjonktür artık dini pazarlamaya yönelik olduğu için biz daha bir adım daha yol yürüyemeyiz. Çünkü hala Atatürk'ün cenaze namazını ve inancını tartışıyoruz.
Kesinlikle katılıyorum. O dönemde imamlar ve birtakım din görevlileri savaşa gitmekten muaftı ve savaş zamanında nedense bunların sayısı bir hayli artmıştı. Tartışmaya bile gerek yok ama bu ülkede nedense Atatürk hep siyaset konusu oluyor. Keşke siyaseti tam anlamıyla yapsalar da Atamız da rahat uyusa...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

burda kuranın gökten indiği sanılan dogma bir kitap olduğunu sölüyor.bu gerçek mi acep :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Dede
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
O donem "parti" değil de "fırka" kelimesinin kullanıldığını bilmeyenler varmış. :hmmm

Invoke

Invoke

Üye
Bu boş tartışmalarda kraldan çok kralcı zihniyetin de suçu var.

DalvikCache

DalvikCache

Üye

burda kuranın gökten indiği sanılan dogma bir kitap olduğunu sölüyor.bu gerçek mi acep :hmmm

Şuraya bir göz atın bence.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
KayraBey

KayraBey

Üye
Abi yazayım mı yazmayayım mi bilemedim :D

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye

Kanalın ismi de çok güzelmiş ;

generalhd

generalhd

Üye
Eğer Atatürk'ün bu ülke kurulurken zerre kadar hakkı varsa-ki bu hakkı var-bu ülkede rahatça yaşayan herkes üzerinde hakkı vardır,kimse inkâr edemez.
Eğer inanıyorsak Allah'ın huzuruna çıktığımızda(bu ülkede yaşayanlar) Atatürk, hakkını helâl etmezse cennete giremeyeceğiz.
Müslüman takva sahibidir,takvada yarışır. Kalkıp böyle saçma konularla milletin içine kuşku düşürmek kimin haddine? Allah ıslah etsin bunu ısıtıp ısıtıp insanların önüne koyanları.
Akılları sıra cenaze namazı kılınmadan defnedildi demek istiyor bu zihniyet. Öbür dünyada herkes olandan hakkını istiyecek. Kul hakkı en büyük haksa,göreceğiz gerçeği huzurda. Bakalım kim nereye kaçacak...

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Müslüman olanlar şunu bilmelidir ki ; ölünün arkasından konuşulmaz.

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR, Invoke, Nextman ve 1 kişi daha
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bazı konularda ki sabrı test etmek isteyenler devam edebilir.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Furkan Emekli ve Invoke
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Eğer Atatürk'ün bu ülke kurulurken zerre kadar hakkı varsa-ki bu hakkı var-bu ülkede rahatça yaşayan herkes üzerinde hakkı vardır,kimse inkâr edemez.
Eğer inanıyorsak Allah'ın huzuruna çıktığımızda(bu ülkede yaşayanlar) Atatürk, hakkını helâl etmezse cennete giremeyeceğiz.
Müslüman takva sahibidir,takvada yarışır. Kalkıp böyle saçma konularla milletin içine kuşku düşürmek kimin haddine? Allah ıslah etsin bunu ısıtıp ısıtıp insanların önüne koyanları.
Akılları sıra cenaze namazı kılınmadan defnedildi demek istiyor bu zihniyet. Öbür dünyada herkes olandan hakkını istiyecek. Kul hakkı en büyük haksa,göreceğiz gerçeği huzurda. Bakalım kim nereye kaçacak...
Herşeye inanırım da bu laf çok çok saçma geldi ne demek Atatürk hakkını helal etmezse cennete giremeyiz bu nasıl bi zihniyet cennete hiç bi insan giremez zaten Allah istemedikçe.Hayatımız boyunca ibadet yapsak Allahın rahmeti olmadan giremeyiz.Konuyu değişik saçma ve manasız laflara alet etmeyin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...