Atam ülke elden gidiyo Samsundan bıda gel

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bahamut

bahamut

Üye
    Konu Sahibi
Atam ülke elden gidiyo Samsundan bıda gel
Neyazıkkı ataturkun o asıl ordusunun yanı atalarımızın vermedıgı bu ulkeyı kendı ellerımızle verdık
hep yabancı marka yıyecekler ıcecekler gıyecekler kendı markalarımız begenmıos sokakta bırınde nike marka ayakkabı gordummu way bee herıfe nike gıyıo deyıp hayranlıkla bakıos ama
yerlı bı marka gıyen bırını gorunce kucumsuoz bunun gıbı bır suru ornek var ark lar
yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Maalesef,Bahsettiğiniz sorun şu an en ciddi boyutlarında..Ve daha önemli sorunlar var Açılım,hükümet vs bu konuya hiç girmeyeyim
Bir AtaTürk daha gelmiyor ki dünyaya:(
Duyarlılığın için teşekkür ederim

Cynical

Cynical

Üye
Keşke aynı duyarlılığı yazımında da gösterseydin... Bida, bakıos, gordummu...

sultan"

sultan"

Üye
atayama yalvarıyon ama ilk önce sen kendine bakıp türkçeni düzelt.türkçeyi yanlış kullanarak mı atatürkçü olunuyo? Samsundan bıda gel ne oluyo? Samsundan bir daha gel diyemiyon mu.:@

Esendağlı

Esendağlı

Üye
sultan";1653765' Alıntı:
atayama yalvarıyon ama ilk önce sen kendine bakıp türkçeni düzelt.türkçeyi yanlış kullanarak mı atatürkçü olunuyo? Samsundan bıda gel ne oluyo? Samsundan bir daha gel diyemiyon mu.:@
Arkadaş yazım hataları yapmış ama sizde tenkit ederken aynı hatalara düşmüşsünüz.(örn.diyemiyon mu)diyemiyormusun olacaktı,ayrıca mı mu ekleri bitişik yazılır.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Arkadaş yazım hataları yapmış ama sizde tenkit ederken aynı hatalara düşmüşsünüz.(örn.diyemiyon mu)diyemiyormusun olacaktı,ayrıca mı mu ekleri bitişik yazılır.

verdiğin cevaba bayıldım :oke:

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Şuan keşke tek sorun yazım yanlışı olsa Türkçe deAdamlar Q,W,X alfabeye sokacaklar şuan dert daha büyük hoş çoktan girdide resmiyet kazanmadı Wukuatt Qarisma ,WAN vb

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici

Konuyu saptırmak istemem ama ilkokuldan beri öğretilir: 'mı, mu' ekleri soru ekleridir; her zaman ayrı yazılır!

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Konuyu saptırmak istemem ama ilkokuldan beri öğretilir: 'mı, mu' ekleri soru ekleridir; her zaman ayrı yazılır!
:oke:
Konumuz bu değildi ama girilmiş bir kere.Öncelikle Atatürk'ü anlamak için onun bizlere öğrettiği alfabeyi anlamak ve düzgünce yazmak lazım.Aslında çok güzel bir konuya parmak basmıştı arkadaş:)

suur1907

suur1907

Üye
ya hala sizi anlamakta güçlük çekiyorum biri yazmış ülke gidiyo biri yazmış alfabeye kürtçe harfler giriyo geçin bu işleri hayal dünyasında gezinmeyin ülkenin elden gittiği filan yok bu açılım şart açılımın ne olduğunu anlamadan sallamayın kürtlerin artık devletine güvenmesi lazım çok şehit vermemezi mi istiyonuz adam(yani Kürt)devlete güvenmiyo dağa çıkıyo ne oldu şehit verdik daha çok şehit vermemezi istemiyosanız açılıma destek verir siniz yoksa şehit haberi dıymaya devam edersiniz

sultan"

sultan"

Üye
arkadaşlar benim klavye iyi çalışmıyo mazur görün ayrı yazıldığını bende biliyorum.Hem açılım diyen arkadaş; Bunlar şehitlik üzerinden yapılan bölünmeci siyasetlerdir ve sahibi Pentagon'dur.

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
ya hala sizi anlamakta güçlük çekiyorum biri yazmış ülke gidiyo biri yazmış alfabeye kürtçe harfler giriyo geçin bu işleri hayal dünyasında gezinmeyin ülkenin elden gittiği filan yok bu açılım şart açılımın ne olduğunu anlamadan sallamayın kürtlerin artık devletine güvenmesi lazım çok şehit vermemezi mi istiyonuz adam(yani Kürt)devlete güvenmiyo dağa çıkıyo ne oldu şehit verdik daha çok şehit vermemezi istemiyosanız açılıma destek verir siniz yoksa şehit haberi dıymaya devam edersiniz

Sen öyle san.Kürt dün Türkten ne eksiği var üniversiteye mi giremiyorlar kürt olunca ? milletvekili mi seçilemiyorlar ?veya Avrupalıların Türklere yaptığı gibi sınırlamamı getiriyorlar vize mi isteniyor Kürt olunca vatandaşlıktan mı atılıyorlar ? yaşam hakları ellerinden mi alınıyor? sağlık hizmetlerimi aksatılıyor kürt olunca? Sana şu kadarını söylüyorum Güneydoğudaki vatandaşlara tanımlanan imtiyazlar hiç bir bölge halkına tanımlanmıyor elektrik su bedava bazı bölgelerde devlet yardımı hat safhada .Benim kendi üniversite staj hocam "Sizin aldıgınız bu puanlar Güneydoğudakiler Tıp a yerleşiyor demişti ve sıradan bir doç değildir bunu söyleyen "Ve ben mYo öğrencisiyim sence kendimi nasıl hissederim?.
Kürt açılımı aslında PKK açılımı onların istekleri bu yapılanlar, ve boyun eğmek 20 yıldır verilen bu savaşı kaybetmek demektir.Sanmaki bunun sonu gelecek şehit kanları son bulacak.İngiliz himayesinde bir kürdistan kurulasıya kadar bu savaş devam eder tek emelleri hülyalarıdır bu onların.Tarih tekerrürden ibarettir sevr de neyse o.Kimseyi bu Ülkede kazık çakıp bağlamıyoruz YA sevsinler Sevmiyorlar sa bile Rahat dursunlar durmuyorlarsa terk etsinler benm yaşadıklarımı gördüklerimi sen bilsen Kürt olmak isterdin neden Türküm diye kendini sorgulardın bu ülkede

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Arkadaş ,umarım bilinçli olarak yazmıyorsundur bunları zira yazdıkların mantıklı değil ve açılım ülkenin bölünmesine zemin hazırlayan bir malzemedir!..
Her neyse tartışmaya girmeyelim,burası bir teknoloji formu istersen bana pm atabilirsin enine boyuna tartışırız konuyu:oke:
Bakalım o zaman da açılım-açmayalım diye tutturacak mısın?

Salihyet

Salihyet

Üye
Konu amacından saptığı ve tartışma adabından çıkma potansiyeli olduğu için kilitlenmiştir :locked:
Bu tarz konuları tartışmak istiyorsak daha hoşgörülü olmalıyız, her fikire saygı göstermeliyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt