ASUS X550VX - DM324D durup dururken kitlenme

Sponsorlu Bağlantılar

erdiozgor

erdiozgor

Üye
    Konu Sahibi
ASUS X550VX - DM324D durup dururken kitlenme
ASUS X550VX - DM324D aldım 5 gün önce. N11 den 2950 TL ye.
Freedos geldi doğal olarak, Windows10 64 bit yükledim. Bütün sürücüleri orjinal sitelerinden indirdim, bios güncelledim yani gereken herşeyi yaptım. Fakat nedense bazen masaüstünde durup dururken yada açılırken hoşgeldiniz ekranında kilitleniyor laptop. Fare klavye vs çalışmıyor. Acaba dedim donanımda mı problem var? Bütün donanımları test ettik hiç birinde sorun çıkmadı. Hard diskte bad sector de çıkmadı.

Birde bişey farkettim bi ara baya donmamıştı, directx yükledim. Yükledikten sonra bi reset atayım dedim kapanırken yine dondu. Açıldığında ise İntel ekran kartı ikonunun resmi yok olmuştu bembeyaz gözüküyodu yani.

Bu seride bu problemi yaşayan çok var biliyorum, hiç servise gönderen olmadı mı yada sorunu çözebilen olmadı mı? Sorunun nerede olduğunu kimse bilmiyor mu? Bu konu hakkında o kadar araştırmama rağmen kimse bir çözüm bulamamış.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bana Windows 10un Halt Yemesinden Sadece 1'iymiş Gibi Geldi Ama HDD Filan Sorun Yok Değil Mi? yada Mavi Ekran Vs

erdiozgor

erdiozgor

Üye
    Konu Sahibi
Bana Windows 10un Halt Yemesinden Sadece 1'iymiş Gibi Geldi Ama HDD Filan Sorun Yok Değil Mi? yada Mavi Ekran Vs
Windows10 orjinal yükledim sorun yok yani. HDD tarama yaptım temiz çıktı. Komple donanimda test ettim problem yok hiç birinde. Mavi ekran kodu geldi bi tane clock time out falan diye.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Cihazı güvenli modda açıp kullan çok sık oluyorsa. Bak eğer bir sorun yoksa yazılımsaldır yüksek ihtimalle. Bir sürücüden kaynaklıdır. Ya da uyku ayarlarından. Bir de bilgisayarı yüksek performans'ta kullanıp test et. Uykuya geçme ayarlarını falan hiç bir zaman olarak ayarla. Bunların dışında Windows 10'u güncel tut. Gittikçe güzelleşiyor hatalar gideriliyor. Bu problemler Windows 10 ilk çıktığında çok oluyordu. Özellikle 10240 sürümünde. 1607 sürümü yüklü ve tüm güncellemeleri yüklü olsun. Eğer çözüm olmazsa 11 Nisan'da Creators güncellemesi çıkacak. Temiz kurulum yapıp dene. Yüklediğin Windows imajında da sorun olabilir.

Üst Alt