Tavsiye Asus X550JK-XO012D Notebook

Sponsorlu Bağlantılar

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Asus X550JK-XO012D Notebook
ASUS düşük bütçeli oyun oynayan kullanıcılar
için ürettiği Asus X550JK serisinin ülkemizde satılacak olan modeli X550JK-XO012D duyuruldu. Nvidia GeForce GTX 850M 2GB
paylaşımsız ekran kartı sayesinde HD
çözünürlükte bütün yeni çıkan oyunları yüksek
ayarlarda oynatabilecek olan notebook U serisi
olmayan ve daha performanslı olan Intel Core
i5-4200H işlemci ile birlikte geliyor. Asus X550JK-XO012D notebook bellek olarak biraz düşük de olsa 4GB olarak karşımıza çıkıyor
(keşke en azından (8GB yapsalarmış demeden
geçemiyor insan). Maksimum bellek desteği 8GB
olarak ayarlandığı için bu eksiği kendiniz de
giderebilirsiniz. X550JK-XO012D notebook 15.6”
1366×768 LED HD ekrana ve 500GB 5400 rpm sabit diske sahip.

Asus X550JK-XO012D Teknik Özellikleri İşlemci : Intel Core i5-4200H 2.8 GHz Turbo
Boost ile 3.4 GHz’e kadar , 3mb Cache Ekran Boyutu : 15.6” 1366×768 LED HD Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 850M 2GB Sistem Belleği : 4GB 1600 MHZ DDR3 Disk Kapasitesi : 500GB 5400 RPM İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos Optik Sürücü : Super-Multi DVD±RW 8x
Double Layer Kart Okuyucu : 3 -in-1 card reader ( SD/ SDHC/
SDXC) Web Kamerası : HD Web Camera Bluetooth : Var – Bluetooth 4.0 Kablosuz Ağ : 802.11 b/g/n Kablolu Ağ : 10/100/1000 Gigabit Base T Ses : Dahili Hoparlör ve Analog Mikrofon –
SonicMaster Güç : Çıkış : 19 V DC, 3.42 A, 65 W Güç : Giriş : 100 -240 V AC, 50/60 Hz
universal Batarya : 4 Hücreli 3220 mAh 46 Whrs Boyutlar : 34.8(W) x 24.1(D) x 2.48 ~ 2.48 (H)
cm 4 Hücreli pil ile Ağırlık : 2.30 kg – 4 Hücreli Pil ile Güvenlik : Kensington Kilidi Klavye : Q Türkçe Numerik Chiclet Keyboard Touch Pad : Var Arabirimler 1 x COMBO audio jack 1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external
monitor 2 x USB 3.0 port(s) 1 x USB 2.0 port(s) 1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert 1 x HDMI

Ürün Hakkında Kendi Yorumum:
Kesinlikle Bu Fiyata Kaçırılmaması Gereken Bir Bilgisayar Ben 069D Modelini Aldım. Simdi Niye Bunu Almadım Diye Düşünüyorum. O Zaman Yoktu Bu Bilgisayar. Alacak Olanlara Kesin Tavsiyemdır. Daha Iyisinı Bulana Kadar :) Sağlıcakla Maxicep Ailesi. Dua Edin. :)

• Beğen
Tepkiler: avcitalip, Tr_SERGEN ve cgokhans

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
ben haftaya bunu alacam :rock:

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
AHKE

AHKE

Üye
dostum pc ısınıyo mu çok oyunlarda kaça çıkıo sıcaklık

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
bende bu değilde aynı kasa farklı ürün var isınma kesinlikle yok diyebilirım :)

• Beğen
Tepkiler: AHKE
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
siparişte sorun oldu ama hallettim 2 güne gelir laptop

avcitalip

avcitalip

Üye
ASUS düşük bütçeli oyun oynayan kullanıcılar
için ürettiği Asus X550JK serisinin ülkemizde satılacak olan modeli X550JK-XO012D duyuruldu. Nvidia GeForce GTX 850M 2GB
paylaşımsız ekran kartı sayesinde HD
çözünürlükte bütün yeni çıkan oyunları yüksek
ayarlarda oynatabilecek olan notebook U serisi
olmayan ve daha performanslı olan Intel Core
i5-4200H işlemci ile birlikte geliyor. Asus X550JK-XO012D notebook bellek olarak biraz düşük de olsa 4GB olarak karşımıza çıkıyor
(keşke en azından (8GB yapsalarmış demeden
geçemiyor insan). Maksimum bellek desteği 8GB
olarak ayarlandığı için bu eksiği kendiniz de
giderebilirsiniz. X550JK-XO012D notebook 15.6”
1366×768 LED HD ekrana ve 500GB 5400 rpm sabit diske sahip.

Asus X550JK-XO012D Teknik Özellikleri İşlemci : Intel Core i5-4200H 2.8 GHz Turbo
Boost ile 3.4 GHz’e kadar , 3mb Cache Ekran Boyutu : 15.6” 1366×768 LED HD Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 850M 2GB Sistem Belleği : 4GB 1600 MHZ DDR3 Disk Kapasitesi : 500GB 5400 RPM İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos Optik Sürücü : Super-Multi DVD±RW 8x
Double Layer Kart Okuyucu : 3 -in-1 card reader ( SD/ SDHC/
SDXC) Web Kamerası : HD Web Camera Bluetooth : Var – Bluetooth 4.0 Kablosuz Ağ : 802.11 b/g/n Kablolu Ağ : 10/100/1000 Gigabit Base T Ses : Dahili Hoparlör ve Analog Mikrofon –
SonicMaster Güç : Çıkış : 19 V DC, 3.42 A, 65 W Güç : Giriş : 100 -240 V AC, 50/60 Hz
universal Batarya : 4 Hücreli 3220 mAh 46 Whrs Boyutlar : 34.8(W) x 24.1(D) x 2.48 ~ 2.48 (H)
cm 4 Hücreli pil ile Ağırlık : 2.30 kg – 4 Hücreli Pil ile Güvenlik : Kensington Kilidi Klavye : Q Türkçe Numerik Chiclet Keyboard Touch Pad : Var Arabirimler 1 x COMBO audio jack 1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external
monitor 2 x USB 3.0 port(s) 1 x USB 2.0 port(s) 1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert 1 x HDMI

Ürün Hakkında Kendi Yorumum:
Kesinlikle Bu Fiyata Kaçırılmaması Gereken Bir Bilgisayar Ben 069D Modelini Aldım. Simdi Niye Bunu Almadım Diye Düşünüyorum. O Zaman Yoktu Bu Bilgisayar. Alacak Olanlara Kesin Tavsiyemdır. Daha Iyisinı Bulana Kadar :) Sağlıcakla Maxicep Ailesi. Dua Edin. :)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bunlarda benden gelsin Muhammed kardeşim :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
çok iyi :)

messevim

messevim

Üye
Kardeşim 3 ay önce laptop almıştım hatırlıyorsan. Arkadaşın ısrarı üzerine bir arkadaşa sattım laptobu. Şu an da yeni bir tane alacağım kısmetse. Uzun zamandır da pc dünyasını kurcalamıyorum. ne oldu ne bitti ne çıktı diye.. max.1800 bütçeye başka önerebileceğim pc var mı ? ayrıca az önce baktım da Ram için max. bellek 12 GB diyor sen 8 demişsin?
@avcitalip siz konuda ki laptobumu kullanmaktasınız ?

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
sattınız mi hocam arkadaşınız neden almak istedi kaç tl bu bilgisayar süper yahu :)

avcitalip

avcitalip

Üye
Kardeşim 3 ay önce laptop almıştım hatırlıyorsan. Arkadaşın ısrarı üzerine bir arkadaşa sattım laptobu. Şu an da yeni bir tane alacağım kısmetse. Uzun zamandır da pc dünyasını kurcalamıyorum. ne oldu ne bitti ne çıktı diye.. max.1800 bütçeye başka önerebileceğim pc var mı ? ayrıca az önce baktım da Ram için max. bellek 12 GB diyor sen 8 demişsin?
@avcitalip siz konuda ki laptobumu kullanmaktasınız ?

makine güzel 1500-2000 hatta daha da fazlası TL ye bu makinenin rakibi yok,bende 4GB versiyon var şimdilik yeterli. Max. ram ben alırken her yerde 8 diyordu ve başka bir forumda bilendenal.com yetkilisi tarafından yapılan bir testte bu makinelerin 12GB'tı desteklediği görüldü bundan sonra piyasada 12GB modeller türedi ki bunun fabrika tarafından onaylı olduğunu sanmıyorum bu yüzden ben yine de 8GB dan fazlasını takmam :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
onayla alâkası yok kardeşim. Makine desteklediği kadar takılıyor iste :)
ama Muhammed hocam alabileceğiniz en iyi bilgisayar derim (nokta)
benim bilgisayar pert

avcitalip

avcitalip

Üye
onayla alâkası yok kardeşim. Makine desteklediği kadar takılıyor iste :)
ama Muhammed hocam alabileceğiniz en iyi bilgisayar derim (nokta)
benim bilgisayar pert

Ben Anakart'a bir zarar gelmesinden korktuğum için böyle diyorum yoksa AIDA64 falan da bu durumu onaylıyor hatta Max. Ram sanırım 16GB gösteriyor ama makineye zarar verir diye korkuyorum tek problem bu :( hatta Kingston'un sitesinde de makineye özel seçme yerinde X550JK için Max. 12GB ram çıkıyor ve yurt dışı kaynaklarda da 12GB takıldığı söyleniyor bilemiyorum ama şu bir gerçek ki 4GB şu anda işimi görüyor belki birkaç ay sonra FC4,GTA5 vs. çıktığında görmemeye başlayacak o zaman bir +4GB takmayı düşünüyorum ramler kolay kolay eskiyen bir parça değil tıpkı işlemci gibi(tabi eskime payları farklı da 4GB kaç yıldır yeterli bir seviyede) :)
ne oldu senin bilgisayara ?

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
biosa şifre koydum kaldi serviste 70 tl istiyorlar
her yer onaylıyorsa dediğin gibi sıkıntı olacağını düşünmüyorum ki 8 gb işini görür 16 nasıl olacak 12 tek ram var mi

avcitalip

avcitalip

Üye
biosa şifre koydum kaldi serviste 70 tl istiyorlar
her yer onaylıyorsa dediğin gibi sıkıntı olacağını düşünmüyorum ki 8 gb işini görür 16 nasıl olacak 12 tek ram var mi

hadi ya kötü olmuş,benim anladığım kadarıyla tek tip kasa ve tek tip anakart yapılıyor üzerindeki parçalar değişken oluyor ve sanırım bu x550 serisinde dahili 8GB gömülü ram bulunduran başka bir model daha var ki ona 16GB takılıyor veya 16GB olarak satılıyor.Acaba N serisinde de aynı anakart mı var ? diye düşünmeden edemiyorum

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
hadi ya kötü olmuş,benim anladığım kadarıyla tek tip kasa ve tek tip anakart yapılıyor üzerindeki parçalar değişken oluyor ve sanırım bu x550 serisinde dahili 8GB gömülü ram bulunduran başka bir model daha var ki ona 16GB takılıyor veya 16GB olarak satılıyor.Acaba N serisinde de aynı anakart mı var ? diye düşünmeden edemiyorum
olabilir neyse velhasıl 4 gb taksan yeterli :)

avcitalip

avcitalip

Üye
aynen öyle,şu anda dahili 4GB bile çok çok rahat yetiyor max. %85 falan doldurabildim :)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
avcitalip

avcitalip

Üye
watch dogs gibi çok çok ağır oyunlarda sıkıntı yaşarsın yoksa tabi yeter :)
onu henüz deneyemedim makineyi alalı 3 hafta oldu ve bu hafta ile önümüzdeki hafta vize haftalarım,düşük detaylarda ram kullanımı düşürülerek yine oynandığını duymuştum.

Ya geçiş zamanındayız zaten.FC4,GTA5 vs. geldiğinde zaten sanmıyorum ki 4GB yetecek :) ama 8 çok rahat yetecektir birkaç yıl...

Üst Alt