İpucu ASUS Memo Pad 7 ME176CX Root Yetkisi Alma

Sponsorlu Bağlantılar

NextWorld

NextWorld

Üye
    Konu Sahibi
ASUS Memo Pad 7 ME176CX Root Yetkisi Alma
DENEYİP DENEMEMEK SİZE AİTTİR.CİHAZINIZA GELEBİLECEK ZARARLARDAN NE BEN NEDE MAXİCEP.COM SORUMLU DEĞİLDİR.EĞER BU KONU HAKKINDA BİLGİNİZ YOKSA LÜTFEN TEKNİK SERVİSLERE GÖTÜREREK HALLEDİN.

Birkaç hafta önce ASUS Memo Pad 7 ME176CX 8GB modelini almıştım. Yaşadığım hafıza sorunundan dolayı tabletimi rootlama ihtiyacı hissetmiştim. 1 haftalık sıkı bir araştırmanın sonunda bu tableti rootlamanın .182 güncellemesi sonrası da kullanabileceğiniz bir yolunu buldum. Eminim birçok kişinin işine yarayacaktır. Öncelikle şunu belirtiyim bu işlem sonrasında cihazınızda oluşabilecek sorunlardan ve veri kayıplarından ben sorumlu değilim. Bu yüzden bu işlem öncesinde önemli verilerinizi yedekleyin. Kendi tabletimde uyguladım, sorunsuz bir şekilde tamamladım işlemi. Fazla uzatmadan konumuza dönelim…

UYARI! 130mb’lık son güncellemeden sonra bu yöntem çalışmıyor maalesef. Eğer Eylül’ün son haftası gelen güncellemeyi yüklediyseniz bu yöntemi denemeyin! Aksi takdirde tabletinizi sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz!
Son güncellemeyi yükledim. Peki yeniden root yetkisi almak için ne yapmalıyım?

Eğer son güncellemeyi yaptıysanız, Ayarlar > Hakkında > Yazılım Bilgisi kısmından derleme numarasını kontrol edin. Eğer WW-3.22.23.182 numaralı güncel sürümü kullanıyorsanız RootZenFone uygulamasının 1.4.2 sürümünü değil, RootZenFone 1.4.6.4r sürümünü kullanın. Tarafımca denenmiştir…

Adımları aynı şekilde uygulayın. Demo ekranını gördükten 10 saniye sonra tabletinizi yeniden başlatırsanız son güncelleme üzerinde root yetkisi almış olacaksınız…

NOT: Güncelleme sonrası RootZenFone 1.4.2 sürümünü kullanıp demo modu problemi yaşayan arkadaşlar ilgili yazıma ulaşabilirler.

-İlk olarak RootZenFone uygulamasını indirelim; ( )

-İndirdiğimiz APK dosyasını arşivden çıkarıp bluetooth yada usb kablosu yardımıyla cihazımıza atalım.

-Tabletimizin dosya yöneticisinden APK dosyasını çalıştırıp, uygulamayı tabletimize kuralım.

NOT: Uygulamayı çalıştırmadan önce WiFi kablosuz bağlantınızı mutlaka kapatın ve cihazı uçak moduna alın.

-Kurulum tamamlandıktan sonra ROOT ZenFone uygulamasını çalıştıralım.

-Karşımıza aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek. Tamam deyip uyarıyı geçelim.

-Uygulama arayüzü bu şekilde. Şimdi tek yapmanız gereken “OK I know, please root!” butonuna tıklamak.

-Bu işlemden sonra uygulama kendi kendine birkaç işlem yapacak, ASUS demosunu felan göreceksiniz. Dert etmeyin, işlemin tamamlanmasını bekleyin. Karşınıza aşağıdaki uyarı gelince OK deyip ilerleyin. İşlemlerin tamamlandığından emin olduktan ve ana ekrana dönüldükten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Tabletiniz açıldığında root yetkisine erişmiş olacaktır, keyfini çıkarın…

Unroot yapmak için yine uygulamayı çalıştırın. Uygulama arayüzünde en altta “Unroot” butonunu göreceksiniz. o butona tıkladığınızda cihazınız başarıyla unroot edilmiş olacaktır…

Anlatım ve resimler tamamiyle bana aittir. Görüntüler kendi tabletimden alınmıştır. Lütfen kaynak göstermeden alıntı yapmayınız…

NOT: Hafıza problemi yaşayan arkadaşlar “ ” isimli yazımı inceleyebilirler. Data dosyalarını hafıza kartına taşımayı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım…

NOT: ASUS Memo Pad 7 kullanıcıları “uygulama kurulu değil” sorunu yaşamamaları için uygulamasını kurup, ayarlardan varsayılan kurulum yerini “Dahili hafıza” olarak değiştirmeliler. Sadece oyunlar için söylemiyorum. Diğer uygulamalarda direk hafıza kartına kurulunca cihazı kapatıp açtığınızda “uygulama yüklü değil” sorunuyla karşılaşırsınız…
*************************************************************************************************
DENEYİP DENEMEMEK SİZE AİTTİR.CİHAZINIZA GELEBİLECEK ZARARLARDAN NE BEN NEDE MAXİCEP.COM SORUMLU DEĞİLDİR.EĞER BU KONU HAKKINDA BİLGİNİZ YOKSA LÜTFEN TEKNİK SERVİSLERE GÖTÜREREK HALLEDİN.

• Beğen
Tepkiler: Fx.sasser

Üst Alt