asus k55vj sx077d

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
asus k55vj sx077d
asus k55vj sx077d laptop almayı düşünüyorum
1)sizce iyimi
2)i7 ıvy brıdgelı galıba ısınıyor dıyolar dogrumu
3)asustan şaşmam 1600tl cıvarı buna benzer veya dahaiyi önereceğiniz bir laptop varmı
4)635m iş görürmü günümüz oyunları için ve sonradan değiştirebilirmiyim.
5)piyasadaki notebooklardan frklı olarak ramı 1600mhz ve hdd 7200rpm iyimi sizce
cevaplarını bekliyorum...

- - - Eklendi - - -

bu pcye win8mii iyi gider win7mi yoksa win 95mi freedos hangisini kurmalıyım sizce wın7 yüklendiıinde drıverde sorun ortaya çıkıyomuş yada driverleri bulunmuyormuş

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
forum kuralları gereğince konu başlıgını düzelmeniz gerekiyor.
alabilirsiniz iyi model win8 kurun kullanın.
gt635m yeterli şimdilik. daha sonra değiştiremezsiniz

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
forum kuralları gereğince konu başlıgını düzelmeniz gerekiyor.
alabilirsiniz iyi model win8 kurun kullanın.
gt635m yeterli şimdilik. daha sonra değiştiremezsiniz

kusura bakmayın kuralların tümünü bilmiyom
ıvy brıdgenın ısınması hakkında ne düşünüyorsunuz sandye gore daha cok ısınıyormus dogrumu

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kusura bakmayın kuralların tümünü bilmiyom
ıvy brıdgenın ısınması hakkında ne düşünüyorsunuz sandye gore daha cok ısınıyormus dogrumu

Doğrudur ama bir sorun yaratmıyor.
Bahsedilen ısınma overclockta çok fark ediyor. Notebooklar için fark çok az

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
1- iyi, güzel
2- asus markasında ısınma yok adamlar çözmüş bende asus kullanıyorum. (hiçyok değil ama diğer laptoplara göre baya baya az ısınıyo.)
3- i5 li modellerine bakmanı tavsiye ederim(i5 3230m vs.) i7ler i5lere göre daha iyi olduklarından daha çok ısınıyolar. örnek: asus k55vj-sx222h(gerçekten güzel model ben kullanıyorum daha bi sorun çıkmadı)
4- 635m günümüz oyunları için yeter
5- iyi olur.

win8 i tavsiye ediyorum. gerçekten çok güzel biraz değişik ama alışırsın.

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
fakat i5lerin tümü 5400rpm .7200rpm %33 daha iyi performans veriyormus (batarya daha cabuk boşalıyo tabı/
bide ben yazın oynarken buz gibi mermerin uzerine koymayı düşünüyorum nasıl fikir

- - - Eklendi - - -

pardon %33deıl galıba 4/3 daha performanslı 5400rpmnın 4sanıyede yaptıgını 7200 3 sanıyede yapıyo gibi düşünürsek 1sanıye içindeğmez diyeceğiz fakat 5400 ün 4saatte yaptıgını 7200 3 saate yapıyor arada 1 saat fark var. Az deil 1 saat şimdi çok kararsız kaldım i7li ıvy brıdgelı 3630qm 1600mhzlı ramlımı alayım i5 li 5400rpm sandylı mı alayım

Polymath

Polymath

Üye
fakat i5lerin tümü 5400rpm .7200rpm %33 daha iyi performans veriyormus (batarya daha cabuk boşalıyo tabı/
bide ben yazın oynarken buz gibi mermerin uzerine koymayı düşünüyorum nasıl fikir

- - - Eklendi - - -

pardon %33deıl galıba 4/3 daha performanslı 5400rpmnın 4sanıyede yaptıgını 7200 3 sanıyede yapıyo gibi düşünürsek 1sanıye içindeğmez diyeceğiz fakat 5400 ün 4saatte yaptıgını 7200 3 saate yapıyor arada 1 saat fark var. Az deil 1 saat şimdi çok kararsız kaldım i7li ıvy brıdgelı 3630qm 1600mhzlı ramlımı alayım i5 li 5400rpm sandylı mı alayım

i7 farkını anlarsın aldığında. :) cok ısınacağını sanmıyorum. Asus bu konuda başarılı.

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
i7mı oyunlarda daha çok performans verir i5miii

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
peki i7 farkını nerede gösteriyor

Uhops

Uhops

Üye
    Konu Sahibi
ne gibi mesala konuyu bıraz daha açarmısın

PremiumWork

PremiumWork

Üye
ne gibi mesala konuyu bıraz daha açarmısın

Mimarlık çizimleri gibi, standart bir videoyu HD çevirirken fark eder , daha birkaç üstünlükleri var tabi ama sen standart olarak kullancaksan oyun,müzik vb. gibi işini i5 görür.5400 ile 7200 arasında bariz fark pil performansı yani yüksek boyutlu kopyalamalarda fark ederse eder ama bir SDD tutmaz orası ayrı.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bu durumla alakalı konularınız var lütfen sorularınızı tek konudan sorun sürekli aynı konu ile alakalı konu açmanız halinde ceza alırsınız :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...