Asus Echelon Camo Edition İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

turan3068

turan3068

Üye
    Konu Sahibi
Asus Echelon Camo Edition İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bu makalemde ilk defa bir oyun kulaklığını inceleyeceğim.Asus’un test merkezimize yollamış olduğu Echelon Camo adlı kulaklık üstün ses kalitesi ve yapılan uluslararası testlerde en iyi puanı alarak gözleri üstüne çekmeyi başarmış bir model.Echelon Camo şık tasarımı ve bu tasarım ile kombine edilmiş özellikleri,performansı ile oyuncu kulaklıkları arasında kendini belli ediyor.Kafa üstüne gelen bant kısmı ayrı bir rahatlık kazandırıyor.Diğer kulaklıkların aksine bu kulaklığı takınca sanki bir kaskın içine girmiş gibi hissetmiyorsunuz.Kulaklığı takınca gürültülü ortamlarda dışarıdan gelen sesler büyük oranda azalıyor.Bizim incelediğimiz görsel olarak savaşlarda iletişim sağlayan askerlerin kulaklıklarına benziyor:) Tabi farklı renkte olanlarda mevcut. Echelon Camo tam bir oyuncu kulaklığı diyebilirim çünkü ROG tasarımcıları tarafından geliştirilmiş olması tamda video oyun tutkunlarına hitap etmesini sağlıyor zira yüksek kaliteli deri kaplama ve hava geçirgen kulak yastıkları uzun süreli oyun oynayan kullanıcılar için büyük bir avantaj çünkü Echelon Camo uzun süreli rahatlık vaadediyor.

Ben bazen evde oyun oynadığım zaman dışarıdan gelen sesler yüzünden oyuna tam olarak adapte olamıyorum tıpkı benim gibi diğer kullanıcılarında en çok şikayet ettiği konulardan biride gürültü.Gürültülü ortamlarda dışarıdan gelen sesler yüzünden oyuna adapte olamamaları ve yeteri kadar ses alamamaları oyuncuları oyunlarda başarısız yapabiliyor.Özel tasarımı sayesinde kulağı tamamen kaplıyor olması gürültülü ortamlarda oyuna tamamen adapte olmanızı sağlarken diğer yandan en ufak bir sesi dahi kaçırmamanızı sağlıyor.Bazı kullanıcılar mikrofon ile sorun yaşayabiliyor.Mesela her zaman ağzınızın önünde bir mikrofon olmasından rahatsız olabilirsiniz.Asus üreticileri bu problemi çözmek için kulaklığın içine çekilebilen esnek bir mikrofon tasarlamış.Kullanmak istemediğiniz zaman esnek mikrofonu içeri doğru ittiğiniz zaman ortadan kayboluyor ve rahatlıyorsunuz.

Güçlü ses ve rahatlık sunan echelon Asus Echelon Camo Edition tam FPS (First Person Shooter) oyun tutkunlarına hitap eden bir model.Temasına uygun dijital askeri kamuflajı ve başarılı ses deneyimiyle hem estetik hemde performans olarak görevini tam olarak yerine getiriyor.10 dB den 30 dB’e kadar ses sunan bu model 50 mm'lik neodimyum sürücülerle donatılmış.268 gramlık hafifliğiyle kulağınıza taktığınız zaman herhangi bir ağırlık hissi uyandırmıyor.
Uzun bir süre inceleme imkanı bulduğum bu kulaklık ile video oyunlarda tamda istediğim ses deneyimini yaşayabildim diyebilirim.Bunların dışında sadece oyun için tasarlanmış bir kulaklık diyemeyiz tabi,çünkü müzik dinleyen insanlara da hitap eden bu kulaklık bassları ve tonları tam olarak vurguladığı için müzik tutkunlarınında dikkatini çekecektir.

Üstün kalitesi yüksek performansı ile 27 adet ödül almış Asus Echelon Camo Edition tam bir oyun kulaklığı deyebiliriz.
İncelemenin sonuna gelirken kulaklıkla ilgili son olarak şunları söylemek istiyorum:Piyasada 239 TL gibi fiyatlarla satılan Asus Echelon Camo yüksek performansı,kaliteli sesiyle oyun ve müzik tutkunlarının dikkatini çekecektir.Sizde oyun ve müzik tutkunları olarak daha iyi ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız Asus’un bu modelini inceleyebilirsiniz.Kendinize iyi bakın Görüşmek Üzere...