Aspirin Nasıl Kullanılmalı ?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Aspirin Nasıl Kullanılmalı ?
Normalde ağrı kesici kullanan birisi değilim, faydalarını okuyunca bir kutu aspirin almıştım.
1 tane içtim, sonra ben ne yapıyorum dedim. Hep faydasını araştırdım ya zararları ?
Daha fazla bilgi için bu yazıyı mutlaka okuyun

Aspirinin Doğru Kullanımı: Doktor kontrolünde ve doktor tavsiyesinde olandır. En doğru dozu doktor belirler...

Aspirinin Yanlış Kullanımı: Tavsiye ile bilinçsiz kullanmak...
Aspirin kanı seyreltir, bunun neticesinde kan daha akışkan hale gelir.
Buradaki risk faktörü şudur; beyinde ve gözde ince kılcal damarlar vardır.
Kanın gereğinden fazla seyrelmesi bu damarlarda patlamaya neden olur.
Bunun sonucunda beyin kanaması, körlük, görme bozukluğu ve dahası saymadığım birçok rahatsızlığa sebep olabilir.
Sonra diyoruz; durduk yere sapasağlam adam beyin kanaması geçirdi.

Mutlaka uzman hekim kontrolünde ilaç kullanmaya özen gösteriniz...
Hepinize sağlıklı günler :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Paylaşım için teşekkürler . Bir mevzuyu anlamadım ağrı kesici olarak aspirin mi aldınız ?

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Paylaşım için teşekkürler . Bir mevzuyu anlamadım ağrı kesici olarak aspirin mi aldınız ?
Evet, gece başım ağrımıştı elime aspirin geçti sonra bu yazıyı yazdım. Aslında ağrı kesici olarak tercih edilmez...

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Şu ilaçları yan etkileri olmasa ne iyi olur

• Beğen
Tepkiler: PALA.

suadam

Üye
çok şiddetli bir ağrı değilse yani dayanılmayacak kadar değilse ben ilaç kullanılmasına karşıyım..

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
çok şiddetli bir ağrı değilse yani dayanılmayacak kadar değilse ben ilaç kullanılmasına karşıyım..
Bende bu duruma karşıyım, zaten yazıyı da bu sebeple yazdım. Toplumumuzda bilinçsiz ağrı kesici tüketimi malesef yaygın...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Üst Alt