askerlik anım bastan sona

Sponsorlu Bağlantılar

j700iii

Üye
    Konu Sahibi
askerlik anım bastan sona

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Okurken hiç sıkılmadım, güzel anlatmışsın.
Merak ettiğim nokta misafirhanede ne gibi bir hata yaptın da, gerçek asker olmak zorunda kaldın. :gul:

• Beğen
Tepkiler: Bülent872 ve j700iii

j700iii

Üye
    Konu Sahibi
Okurken hiç sıkılmadım, güzel anlatmışsın.
Merak ettiğim nokta misafirhanede ne gibi bir hata yaptın da, gerçek asker olmak zorunda kaldın. :gul:

Valla sorma ya orda kalan uzmanlar aylık 120 tl ödüyordu normalde pesin para almam yasak ziraat kartı ile ödüyorlar uzmanın bitanesi kartımda para yok dedi ödemeninde son günüydü 120 tl yi bana pesin olarak ödedi bende kendi kartımdan çektim komutanda fisleri kontrol ederken fiste ismimi görmüs pesin para aldığım için misafirhaneden atıldım

DalvikCache

DalvikCache

Üye
bende şırnakta yaptım şafak doğan güneş şu an mardin ktm deyim hava buz gibi yatacak yer yok dışarıda bankın üstünde yatıyorum saat 2 ye geliyo sinirden gözüme uyku girmiyo. Sabah 9.30 ta uçakla defolup gidicem bu lanet yerden. Askerlik kısmını hiç anlatmayim zaten küçücük bi karakolda toplam 21 kişiydik günlük 10 saat nöbetimiz vardı kantinimiz yoktu çarşı zaten yok yemekler kötüydü hatta bazen o bile gelmiyodu küçücük bi gazinomuz vardı 3 tane rütbeli vardı onlarla ortak kullanıyoduk. 2 tane kamerasız telefon vardı 18 asker ortak kullanıyoduk bi alan bidaha koymuyodu telefonu yerine kavga ediyoduk ankesörde yoktu en ufak bi hatamızda istikamet yerdik falan çok rezil bi askerlik yaptım doğan güneş diyorum hala rezillik yaşıyorum. Şu gecede biteydi bi ya.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Her askerlik yeni bir hikaye.
Maalesef bu işin bir standardı yok.
Benim askerliğim için ne çok iyi, ne de çok kötü denebilir, bu konuyu okurken ''ya benim ne rezil geçmiş'' dedim, son yorumu okuyunca da fikrim tam tersi oldu.

Son düzenleme:
Sarangni

Sarangni

Üye
155 gün yaptım. Askerlikmiydi başka bir şey mi anlamadım. İl jandarma komutanlığındaydım. Piknik devriyesi Cumartesi~Pazar, Hafta içi 6-9 sabit nöbet içtimaya 10-15 defa felan girdim. 25~30 gün üniversite kontrol noktasında kaldım. Son 15 gün kolluk tuttum. 3-4 defa icraya gittim çok kötüydü. Kısa bir süre yazıcık yaptım 10 parmak bildiğim için kilitlediler ama çok durmadım. Bir tane ölümlü trafik kazasına gittim oda kötüydü. Köylere ve gazinolara devriye gittmiştim bunlar güzeldi. 155 gün dolu dolu geçti gitti.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
atarsa 152

Üst Alt