Askeri Liseler..

 • 1 Ekim 2012
 • 970 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkaadaşlar malum 8.ci sınıfım ve bugun aklıma dank ettı arkadasla sohbet ederken bırden askerlık geldı ben tek kararım bılgısayar muhendısı olmaktı ama smdı asker olmak ıstıyorum yanı hangısını secmem gerektıgını bılmıyorum.Bu yüzdenben askeriye gitsem ordan mezun olsam sonra komando olmak ıstıyorum napabılırım yanı.. Komandoluk içinde mi ayrı bir eğitim görülcek (biliyomda nerede flan okuldan sonra ne olucak ? ) bızım burda Bursa Hava Harp Okulu var orda kara askeri eğitim verilirmi ? Taban puanları ne kadar ?
  Lise sonrası komando nasıl olucam ?
   


  Yazan: fatihcan85
 2. Sadece puanla bitmiyor mülakatı geçmen lazım.
   
 3. asker lisesine gitceksem sbs ye girmicemmi yani ? bılıyom saglık testlerı flan kı ıdeal boy ve kılodaym
   
 4. Sbs'ye de gireceksin, Askeri Lise sınavına da. Ayrı sınavları var onların. Okulundaki ilgili müdür yardımcısına sorarsan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin
   
 5. Ve en önemlisi torpil... lanet torpilll:destere:
   
 6. hayır torpil nadiren işler. Öncelikle derslerin çok iyi olmalı ve sbs ile askeri lise sınavından iyi not alman gerek. Tahmini sbs den 470 kesin almalısın. Bunu alabiliyorsan askeriye sınavının sanırım yüz sorusu vardı en az 95 falan doğru olmalı. Bunları yaparsan sağlık kontrollleri , sözlü ve parkur var. Bunları da atlatman gerek. Yani hem zihinsel hem de fiziksel yönden çok iyi durumda olman gerekir. Bunları yaparsan da sakın komando olma malum durumlar kötü. Babam ve amcam yıllarca komandoluk yaptılar fiziksel yönden çok iyi durumdalar, babam şu an 40 yaşında olmasına rağmen inanki vücut salonlarındakilerin hepsinin ümüğünü sıkar ama zihinsel yönden ve fiziksel yönden büyük sıkıntılar atlattılar. Yani komando olursan anan ağlar. Ha eğer dersen komandoyada ihtiyaç var ben seve seve olurum dersen mülakatları vs. herşeyi eksiksiz yapmalısın. Yani oldukça zor. Hele ki o sınavlardan geçebilecek kadar iyiysen ve değişik kişilerin siyasi düşüncelerine alet olmazsan ileride önce vatan sonra dünyaya büyük katkın olur. Bence bu yazımı ciddiye al çünkü bu işleri iyi biliyorum.
   
 7. Yok mu? Dostum bizim gibi insanların askeriyeyi ve polisliği unutması lazım...
   
 8. naptn 470 ya en fazla 420 alırım ben..
   
 9. :hmmm
   
 10. O zaman askeri liseyi unut veya çalış
   
 11. kabız haklı ya unut ya da çalış.
   
 12. Bence de. Başka seçeneğin yok gibi...
   
 13. Peki eğitim vidoelarınıda izledim calıscaz..
   
 14. Çalış kardeşim başka şans yok...
   
 15. disiplinli bir yer.disipline gelemiyorsan sakın uğraşma. Çok sıkı bir eğitim alıyorlar. Sınavı mülakatları geçen, Oraya gidip pişman olanlar var. Ve okula girdin mi kafana göre okulu bırakamazsın. 50.000 -100.000 tl arası para ödemek zorundasın. Ya da okuluna devam edersin. Ve ayrıca cezaları çok ağırdır. Bunları biliyor kabul görüyorsan sınava gir. Hava harp bence en güzeli. Bende bi pilot olmak istemişimdir. 8.sınıftayken gelip hep okulları anlatırlar ve o okulları istemeyen çok az kişidir. Şuan lise 3 e gidiyorum. Anadolu lisesine gidiyoruz bi avantajıda kalmadı çoğu liseleri anadolu yapıyorlr. Bana sorarsan puanı yüksek sağlık,meslek,ticaret,sanat,teknik veya spor lisesine git ama puanı iyi olursa iyi olur. Şimdi anadolu lisesinin bi artısı yok. Öğretmenlerin kalitesi var o ayrı.
   
 16. :oke:
   
 17. 420ye askeri lise gelmez bide askeri lisede çok çalışman lazım bizim arkdaşn ingilizcesi 3 düştü okuldan attılar
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 04:03