"Artık dönsün"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
"Artık dönsün"

[h=2]Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Kıran: "Quaresma'nın artık takıma katılması gerektiğini düşünüyorum" dedi.[/h]
Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, sezon başında kadro dışı bırakılan Portekizli yıldız futbolcu Ricardo Quaresma’nın takıma katılması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Tamer Kıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başından beri Quaresma ile ilgili görüşmeleri kendisinin yaptığını belirterek, "Maddi manevi bir orta yol bulmaya çalıştık. Defalarca hem kendisiyle, hem hocayla, hem de yönetim kuruluyla mutabakat arayışları içinde oldum. Yüz yüze görüşmeler de yapıyoruz. Bu görüşmeler neticesinde Quaresma’nın gönülden kalıp oynamak istediğini gördüm. Eleştiri konusu olan disiplin tavırlarını revize ettiği fikrini taşıyorum. 10 gün önceki görüşmemizde ücretinden yaptığı 750 bin avroluk indirim, benim için feda demekti. Bence mali anlamda indirim yaptı. Artık hocayla son mütalaayı yapacağız" ifadelerini kullandı.

"O üzerine düşen görevi yaptı, artık hocayla bu konuyu görüşeceğiz" diyen Kıran, "Quaresma’nın artık takıma katılması gerektiğini düşünüyorum. Aramızda olması hem Beşiktaş hem de kendisi için en doğrusu" dedi.

-"Umarım kazanan Beşiktaş olur"-
Tamer Kıran, Samet Aybaba’nın, Quaresma’yı oynatabileceğine inandığını dile getirerek, "Neticede kendisi sahanın içinden gelen, sahanın ruhunu bilen, yıllarını bu işe vermiş tecrübeli bir isim. Bu açıdan bir endişe taşımıyorum. Umarım kazanan Beşiktaş olur" diye konuştu.
Samet Aybaba ile en kısa sürede görüşeceğini kaydeden Kıran, "Antalya kampının öncesinde bu görüşmeyi yapacağız. Bu konuya çok emek verdim ve bir yere getirdim. Bu işin çözülmesi lazım. 10 gün içinde 3 görüşme yaptım ve bu işin hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Kıran, bu konuları Kulüp Başkanı Fikret Orman ile sürekli görüştüklerini ve atılan her adımdan başkan Orman’ın da bilgisinin olduğunu kaydetti.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
q7 ye af çıktı bu arada ...
Son dakika .;)

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady ve Kingmortall
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ben senden önce duyurdum haberi :D

haltie

haltie

Üye
Herkes kazandırılmasını istiyor ama ben q7 nin bizi şaşırtacağını sanmıyorum

greenmile

greenmile

Üye
q7 ye af çıktı bu arada ...
Son dakika .;)

aga af falan çıkmadı el mahkum baktılar bjk yi sıraya dizdiler takım gidiyor,gel q7 batacaksakta senle batalım dediler.Yoksa aylarca anlaşamadığın adamı 1 günde mi affediyorsun :D Bence quaresma beşiktaşı affetti.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
haltie

haltie

Üye
Quaresma kendisi oynamak istiyor zaten 1 milyon euro indirim yaptı yönetim elinden geleni yaptı samet inatla istemedi ama dünkü maçta gördük ki ilk yarı hiç bisey yapamayan fenerbahçe sadece sol taraftan iki gol buldu oraya transfer yapamadı gökhan s gelecekti olmadı şuan samet geri adım attı bence yanlış bir karar.çünkü bu adam değişmez.

Beşiktas iki maç kaybetti diye batacak mı ben söyleyeyim beşiktaşa bisey olmaz kimse batiramaz batmaz suan beşiktaşin yaptığını bir iki yıl içinde her takım yapmak zorunda kalacak görecegiz hep beraber.

Lafın özü bjk yeni bir yapılanma içinde sadece sansasyonel transferle bu iş olmuyor yoksa bjk nin onu yapacak gücü bu yılda vardı. Hem ekonomik anlamda hem kadro anlamında hemde yönetimsel anlamda bir değişim söz konusu ben destekliyorum çünkü çok eleştirilen bjk nin 500 trilyon varsa borcu rakiplerin 200 300 trilyondur.

greenmile

greenmile

Üye
Quaresma kendisi oynamak istiyor zaten 1 milyon euro indirim yaptı yönetim elinden geleni yaptı samet inatla istemedi ama dünkü maçta gördük ki ilk yarı hiç bisey yapamayan fenerbahçe sadece sol taraftan iki gol buldu oraya transfer yapamadı gökhan s gelecekti olmadı şuan samet geri adım attı bence yanlış bir karar.çünkü bu adam değişmez.

Beşiktas iki maç kaybetti diye batacak mı ben söyleyeyim beşiktaşa bisey olmaz kimse batiramaz batmaz suan beşiktaşin yaptığını bir iki yıl içinde her takım yapmak zorunda kalacak görecegiz hep beraber.

Lafın özü bjk yeni bir yapılanma içinde sadece sansasyonel transferle bu iş olmuyor yoksa bjk nin onu yapacak gücü bu yılda vardı. Hem ekonomik anlamda hem kadro anlamında hemde yönetimsel anlamda bir değişim söz konusu ben destekliyorum çünkü çok eleştirilen bjk nin 500 trilyon varsa borcu rakiplerin 200 300 trilyondur.

Uefa kriterlerini söylüyorsan tamamen gelir gider dengesiyle alakalı.Bjk'nin içinde bulunduğu tamamen bilinçsiz harcama dün tv izledim.Almeida'yı bugün satarken bile bjk'nin menajerine 3-4 milyon euro para mı ne vermesi gerekiyormuş.Yahu zaten sen bu adamı kaça satmayı düşünüyorsun? Quaresma'ya 3.750 milyon euro garanti para veriyorsun.Bu adamları alırken komik bonservis ücretleri veriyorsun.Sonra 1-2 yıl içinde beşiktaşın yapması gerektiğini diğerleri de yapacak diyorsun Halit :D

Ayrıca bir takım küçülerek büyüyemez,sadece büyüyerek büyürsün.Beşiktaş burda da bence hatalı.Herşeye rağmen şampiyon olacak bir takım kurup zirveye oynamalıydı.Şampiyon olsa ş.ligine direk gider ekstra gelir vs sağlardı.Bu şekilde ne kombine satabilirsin,ne de kafaya oynayıp gelirini artırabilirsin.Diğer takımların bu tuzağa düşeceğini sanmıyorum.Çoğunlukla yaptıkları harcamalar bilinçli,bütçeye uygun transferler ve harcamalar yapıyorlar.

Mesela biz Kuyt'ı alırken 1 milyon euro bonservis verdik.Biliyorsan söyler misin Beşiktaş Almeida,Quaresma ve Simao'ya toplam ne kadar bonservis parası verdi?

Jitou

Jitou

Üye
Döner döner

haltie

haltie

Üye

Uefa kriterlerini söylüyorsan tamamen gelir gider dengesiyle alakalı.Bjk'nin içinde bulunduğu tamamen bilinçsiz harcama dün tv izledim.Almeida'yı bugün satarken bile bjk'nin menajerine 3-4 milyon euro para mı ne vermesi gerekiyormuş.Yahu zaten sen bu adamı kaça satmayı düşünüyorsun? Quaresma'ya 3.750 milyon euro garanti para veriyorsun.Bu adamları alırken komik bonservis ücretleri veriyorsun.Sonra 1-2 yıl içinde beşiktaşın yapması gerektiğini diğerleri de yapacak diyorsun Halit :D

Ayrıca bir takım küçülerek büyüyemez,sadece büyüyerek büyürsün.Beşiktaş burda da bence hatalı.Herşeye rağmen şampiyon olacak bir takım kurup zirveye oynamalıydı.Şampiyon olsa ş.ligine direk gider ekstra gelir vs sağlardı.Bu şekilde ne kombine satabilirsin,ne de kafaya oynayıp gelirini artırabilirsin.Diğer takımların bu tuzağa düşeceğini sanmıyorum.Çoğunlukla yaptıkları harcamalar bilinçli,bütçeye uygun transferler ve harcamalar yapıyorlar.

Mesela biz Kuyt'ı alırken 1 milyon euro bonservis verdik.Biliyorsan söyler misin Beşiktaş Almeida,Quaresma ve Simao'ya toplam ne kadar bonservis parası verdi?

Murat söylediklerin doğru ama bu yanlışların hepsi eski yönetim tarafından yapıldı ve yeni yönetim o yanlışları yapmıyor yapmadı zaten oyuncuların çoğu indirim yaptı ve önemli bir giderden kurtuldu bjk.

Q7:7.3 milyon euro ilk 2 yıl 3.5 son yıl 3.75 sözleşme 29 yaşında bitiyor
Guti:bedavaya geldi 3.5 milyon euro ona verildi iki yıllık sözleşmesi vardı ve geldiği yaş kuytla aynı
Simao:2.5 milyon euro bonservis 2.5 milyon euro yıllık ama alacaklarına karşılık bonservisini aldı kendisine 1 milyon euro falan verildi toplam maliyet 3.5 milyon euro
Almeida:2 milyon euro bonservis 2.5 yıllık bonservisi fon tarafından ödendi geldiğinde yaş 26ydı
M, fernandes:bonservis 2 milyon euro yıllık ortalama 2.5 milyon euro alacak kendisine 18.5 milyon verilmiş ve valencia tarafından alınmış bir kac yıl önce.

Q7 26 yaşında geldi almeida 26 yaşında geldi. Şuan takımda en fazla alan 2.5 milyon alıyor.q7 indirime gitti ve yeni sözleşme yapacak.Beşiktas eski yönetiminin hatalari bir nevi düzeltilecek ve düzeltildi burdaki büyük kısmı.

Meireles:10 milyon euro 4 yıllık sözleşme toplamda 10 milyon euro meirelese maç başı 10 bin euro sözleşme 34 yaşında bitecek.
Kuyt:1 milyon euro yıllık 2.8 milyon euro maç başı 18 bin euro sözleşmesi 36 yaşında bitecek
Krasic:7 milyon euro bonservis 4 yıl sözleşme 4 yılda ona 10 milyon euro garanti para maç başıda 12.5 bin euro 32 yaşında sözleşme bitecek
Mehmet topal: bonservis 4.5 milyon euro yıllık 2 miyon garanti maç başı 15 bin 30 yaşında bitecek en iyi transfer bu gözüküyor.
Yobo:2.5 milyon euro bonservis oyuncu 2 milyon euro 3 yıl sözleşme 36 yaşında sözleşme bitecek.

Murat maksadım fbyi kötülemek değil ama kuyt 1 milyon diyip iş bitmiyor o yüzden rakamları verdim.

Beşiktas bu sistemden döndü ve tavan fiyat olarak 2.5 milyon euro belirledi ve q7 dahil herkes en yüksek o parayı alacak.

Eğer fb kalsaydı şampiyonlar ligine sesim çıkmazdı. Gelir gider dengesi dediğimiz şey yok bjk grup lideri olarak çıktı bir tur atladi 10 milyon euro para aldı.fb garanti bunu yapabilir diyebilir miyiz?

Fbde tek tek incele volkan sow baroni stoch egemen bienvenu semih hasan ali saydıklarımın hepsi çok sağlam paralar alıyor

Sistem eskisi gibi olmayacak bir kaç yıl içinde yaptırımlar gelecek.

Şu verdiğinimz paralara bakıyorum yazık gs daha kötü durumda bu arada onun rakamlarını koyarsak çok kötü olur gruptan cikamazsa işi çok zor.çünkü şampiyonlar liginden gelen para amrabat burak yıllık ücret ve bonservisine anca yeter.

Beşiktas kuculmemistir sadece ekonomik olarak gider dengesi sağlamaya çalışmıştır zaten 2 yıl sonra ne demek istediğim çok net ortaya çıkacak özellikle gs çok zorlanacak.

Beşiktas 3 maç yenildi ama kötü oynadı diyemem bu maçlarda antep sivas maçı çok şansız geçti gs maçı haksız haksız bir yenilgi aldı.bu kadro şampiyonluğa oynayacak bir kadro ve çok genç uzun yıllar oynayacak isimler var. Herşeyi zaman gösterecek 30 yaş üstü adamlara o paraları vererek bir yere kadar gidersin o paraları verip o oyuncuları getirmek başari değildir eğer başarılı bir transfer dersen sana stoch derim, iyi bir bonservisle alındı ama hakkını veriyor bu yıl sıkıntı olsada.

Yani kuyta 1 milyon euro bonservis vermeyi başari olarak goremem ben çünkü toplam maliyeti 10 milyon euro ve 36 yaşında hiç bir avrupa ülkesinde alamayacağı parayı alacak ...

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kuyt 31 yaşında Halit ... Çok fazla uçuyorsun ...:)
Bu arada sen şu Beşiktaş kadrosunu şampiyonluğa oynayabilecek falan diyorsun ya gerçekten pes . :D
Şu kadro ilk 5 e girerse büyük başarı olur ...

haltie

haltie

Üye
1980 doğumlu 3 yıllık sözleşmesi var 2012-2013 2013-2014 2014-2015sezonlarını oynayacak 35 yaşında bitecek gerçi 36 ve 35 arasında 10 yaş var çok uçmuşum :D

haltie

haltie

Üye
Ali erken konuşamayi çok seviyorsunuz bu kadar yanilmaniza rağmen ben bütün maçları izliyorum beşiktaş şampiyonluğa oynar kafada olur sampiyon olur demiyorum onu bilemeyiz muneccim değiliz değil mi :)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
1980 doğumlu 3 yıllık sözleşmesi var 2012-2013 2013-2014 2014-2015sezonlarını oynayacak 35 yaşında bitecek gerçi 36 ve 35 arasında 10 yaş var çok uçmuşum :D

Yahu sen boşver ileri ki seneleri ...
Adam 31 inde şu an çatır çatır oynuyor . Aldığı para helali hoş olsun . :D

Ali erken konuşamayi çok seviyorsunuz bu kadar yanilmaniza rağmen ben bütün maçları izliyorum beşiktaş şampiyonluğa oynar kafada olur sampiyon olur demiyorum onu bilemeyiz muneccim değiliz değil mi :)

Şu izlediğimiz gördüğümüz Beşiktaş bırak şampiyonluğu dediğim gibi ilk 5e girerse çok büyük başarı olur . :D
Takım da ki oyuncu kalitesi şampiyonluk ve şampiyonluk zorlama açısından çok yetersiz ...

haltie

haltie

Üye
Ali hala 31 diyorsun

iki ay sonra orda 33 yazacak orda bu sezon ilk sezonu bu adama 3 yıllık imza attırdınız.o yaşta kac futbolcu istikrarlı olmuş? Olmayacak bunun için muneccim olmaya gerek yok bir yıl oynar öyle böyle sonra olay biter o alex gibi sözleşmesini karşılıklı fesh etmez hayırlı işler yani:)

Bu yaşta adamlara bu paralar verilir mi adam yeni gelmiş kaptanlık veriyorsunuz gerçek kaptaninizi rezil edip gitmek zorunda bırakılıyor sen geçen hafta neler diyorsun başkana antrenöre iki galibiyet alınca unuttun herşeyi.

Ha şunu da söyleyelim öyle çatır çatır top oynamadınız hiç şuan galibiyet alındı ama bu oyunla bi cacik olmaz

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Aykut hakkındaki düşüncelerim aynıdır değişkenlik yok ...
Aziz yıldırım hakkında da değişkenlik yok . O zaman benim gözümde kral başkan ...

Aziz yıldırım'ın Alex hakkında yanlış yaptığını da tüm objektif halimle belirttim ... Ne görüyorsam onu söylerim ben ...

Yahu halen yaş bilmem ne diyorsun . Adam gelmiş 32 yaşına ... Senin takımın da hangi oyuncu kuyt kadar hırslı, kuyt kadar mücadeleci ... Yasa değil icraata bakacaksin . Bu işler böyledir ...

Allahtan çatır çatır oynamadık . Oynamadan 3 attıysak oynasaydik kim bilir kaç atardık . :ehe

haltie

haltie

Üye

Sen son maça bakıyorsun beşiktas ta çok isim bir genç bir takım olduğu için karakteri o takımın ama son maç böyle oynayamadi sonuçta derbi :)

Sen kuyt için bu sezon böyle kaldiki son maç vasattı gelecek sezon sonraki sezon için böyle oynar diyor musun?

Sonuç önemli bir iki maç üzerinden konuşmaya gerek yok bu sezon çok olaylara gebe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt