Arkadaşlar size bir soru bakalim kim çözecek:d !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar size bir soru bakalim kim çözecek:d !
:DEVET ARKADAŞLAR BAKALIM KİM ÇÖZECEK:D
1) Beş tane ev var. Hepsi ayrı renk. 2) Her evde oturanın ayrı bir uyruğu var. 3) Hepsi de ayrı bir içecek içiyor, ayrı bir hayvan besliyor ve ayrı bir marka sigara içiyor. 4) Bu beş insanın hiçbiri diğerinin yaptığını yapmıyor. Yani sigarası ayrı, içeceği ayrı, beslediği hayvan ayrı ve evi ayrı. .........İP UÇLARINI VERİYORUM......... 1) İngiliz kırmızı evde oturuyor. 2) İsveçlinin köpeği var. 3) Danimarkalı çay içiyor. 4) Yeşil ev tam beyaz evin solunda duruyor. 5) Yeşil evin sahibi kahve içmeyi seviyor. 6) Palmall sigarası içenin bir kuşu var. 7) Ortadaki evde oturan süt içmeyi seviyor. Sarı evde oturan Dunhill sigarası içiyor. 9) Norveçli birinci evde oturuyor. 10) Marlboro içen, kedisi olanın yanındaki evde oturuyor. 11) Atı olan insan, Dunhill sigarası içenin yanındaki evde oturuyor. 12) Winfield sigarası içen, birayı seviyor. 13) Mavi evin yanında Norveçli oturuyor. 14) Alman Rothmanns sigarası içiyor. 15) Marlboro içenin komşusu su içiyor.
SORU: Balık kimin?
:eheKOLAY GELSİN:ehe

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
sagolasın. ama bu soruyu önceden gördüğum zaman da çözmeye kalkısmamıstım: )

larten123

larten123

Üye
Almana ait:cool

jackalmami

jackalmami

Üye
daha önce sorulmuştu...
Baba yani ben kimseyi dinlemeden geçtim köşeye ve yarım saat sürmeden çözmüştüm:d:

Hasan Enes

Hasan Enes

Üye
Ya ben bunu 2 sene once çözmüştüm ama şimdi aklıma gelmiyor.

ismail

ismail

Üye
soruldu bu soru

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Almana ait

- - - Eklendi - - -

verilen ipuçlarından yola çıktım ve soruyu şöyle çözdüm
sarı mavi kırmızı beyaz yeşil
norveç danimarka ingiliz isveç alman
kedi at kuş köpek balık
su çay süt bira kahve
dunhill marlboro palmall winfield rothmanns

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi

Evet kardeşim bildin açıklamsı Evleri soldan sağa doğru sıralarsak: n.Ev: Renk, Sahibi, Hayvan, İçecek, Sigara. 1.Ev: Sarı, Norveçli, Kedi, Su, Dunhill. 2.Ev: Mavi, Danimarkalı, At, Çay, Marlboro. 3.Ev: Kırmızı, İngiliz, Kuş, Süt, Palmall. 4.Ev: Yeşil, Alman, Balık, Kahve, Rothmanns. 5.Ev: Beyaz, İsveçli, Köpek, Bira, Winfield. Balık besleyen arkadaş, görüldüğü üzere Yeşil evde oturan, kahve ve Rothmanns tercih eden Alman arkadaşımız.

fLuke!

fLuke!

Üye
Einstein'ın sorusu muydu bu

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...