arkadaşlar samsung monte S-5620 wifi bagLanamıyorum

• 20 Nisan 2010
  • 39180 Okunma
  • 13 Cevap

1. arkadaşlar telefonu yeni aldım çok hoşuma gidiyo ama wifi bağlanamıyorum ve iyice sogudum bi yardım edrmisiniz

Yazan: extorcist
  2. benim arkadaşımında aynı telfondan ve giremiyordu öncelikle wi fiyi etkinleştireceksin kendi modemini bulup düzenleye basıp ağ şifreni gireceksin pc den denetim masasına girip ağ bağlantılarına girip kendi ip ile ilgili noları yazıcaksın dns bölümünde ise modemin hangi modelse o modemin sitesine gireceksin dns sunucu 1 ve 2 yi oraya yazıcaksın arkadaş böyle girdi.inşallah çözersin sorunu :oke:

3. aynen denedım ama oluyo sankı bende baglanamıyorum :((

4. monte bendede var kullanma kılavuzunu oku :D ben anlatayım wifi ı aç düğmeye bas modeme tıkla ekle de şifre gir kaydet de sonra menüdeki internet yazan yere tıkla ayarlara ve sonra internet profillerine tıkla eklediğin modemi seç sonra wifi a tekrar git bağlan de olur :D

5. yk arkadasm bnde de aynı sıkntı war modem şifremi kaldırdım qiriyorum baqlantı kuruldu diyo sonra interneti açtıqımda "Kablosuz ağınızda şifrelemeyi etkinleştirmeden Internet'e ulaşamazsınız. Modem Web Arabirim sayfasından modeminize login olup kablosuz şifrelemeyi ayarlayabilirsiniz." diyor. Ve qiriyorum şifre istiyor . modemimin markası airties RT 201 . yardımcı olursanız sevinirim .

6. arkadaşlar s5620 var wıarles e girmeye çalışıyorum ama şifre uzun olduğu için şifreyi tam yazamıyorum ve şifreyi kısaltma imkanımda yok ne yapab,ilirim şimdiden tşk

7. arkadaşlar bende aynı sorun oldu format attım ve düzeldi bilgiler gitisn sorun değil der iseniz bir deneyin... aklımda yok ama netten nasıl olacağını bulablrsiniz

8. arklar bnde bağlanıyorm hizmete ulaşılamıor dio sora tekrar dene diom dns başarısız dio yardım pls!!!

9. arkadaşlar ben de 5620 aldım wifi de sorun çıktı sonra başka kablosuz ağlara da bağlandım sorun ortadan kalktı
    genelde dns başarısız hatası veriyor zaten
    tavsiyem birden çok wifi ağına bağlanın sorun çözülecektir

10. jtjl yükle geçer

11. telefona yüklediğin bir oyun veya uygulama yüzünden başına gelmiştir bu şu kodu arama yerine yaz *2767*3855# ve bekle telefondaki her şey silinir telefonu sıfırlar tek çözüm bu

12. bende hiç boyle sorun yok wifi tıklıyorum arıyor buluyor sifreyi giriyorum tamam.
    bence gozden kacırdıgnız birsey var güzel telefon

13. arkadaşlar aynı sorundan kafayı yemek üzereydim
    ama artık çözdüm
    bazen giriyor mesela dışarda ama evde girmiyordu
    bi sürü şey anlatmışlar ama çözüm çok basitmiş

aynen yazıyorum umarım bir teşekkürü çok görmezsiniz

telefondan wi-fi seçiyoruz
    bağlantı ara diyoruz
    bulduğumuz bağlantının ayarlarına giriyoruz
    en sonda gelişmiş ayarlar varr seçiyoruz

bilgisayarımızda başlat/çalıştır/cmd yapıp
    çıkan ekranda ipconfig yazıyoruz

telefonumuzda statik ip yazan yere tıklayıp ip adreslerini giriyoruz
    örneğin ben 192.168.1.35 kullandım
    varsayılan ağ geçidi hepsinde 255.255.255.0 dır
    en sonada ana bilgisayarınkini yazıyoruz 192.168.1.1

benimki böyle bazı ip ler farklı olabilir ana bilgisayara göre sondaki rakamı değiştirin işte 192.168.1.1 i ben 192.168.1.35 yaptım mesela

artık bağlantı kuruldu diyecektir ama tarayıcıya girdiğinizde dns hatası verir
    bunu gidermek içinde statik ip ayarları yaptığımız yerin altında statik dns var
    onuda düzenliyoruz ben 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yi kullanıyorum istediğiniz dns yi google dan aratarak ta bulabilirsiniz

emeğe saygı pls

14. arkadaslar dns basarısız dıyıp duruyor bu zamana kadar yapıyordum her yerden gırıyordum sımdı bır turlu duzeltemedım ne yapabılırım....

Yüklüyor...
18/11/2018 - 00:11