arkadaşlar port yapmaktan anlayan baksın

Sponsorlu Bağlantılar

deept00n

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar port yapmaktan anlayan baksın
arkadaşlar c60 nın n97 nin portu var da neden nokia 701 in pordu yada 603 ün portu yok yapsak olmaz mı

kraldost

kraldost

Üye
neden port edeceksinki ikisinin özellikleri aynı sadece bir birinden donanımsal fazlalıklar var

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
zaten olmaz hiç zannetmiyorum c6 portta gayet güzel tek eksiği t9unun yeterli olmaması

Süleyman

Süleyman

Üye
Gerek yok vs değil. İkisi aynı özellikleride taşımıyor. 701 ile c6 yı karşılaştıramazsınız.
Neden yapılmadığına gelince;
Böyle bir port basit programlarla cfw yapan kişilerin yapacağı bir iş değil. Port meselesi uzun iştir. Sabır ister. Zaman ister. Şimdi her yerde port yapma konuları var. Onlara bakıpta port yapmak çok basit demeyin. Onu bulan adam onun üstünde ne kadar zaman uğraştı Allah bilir. Böyle bir port yapılamaz. Neden diye sorarsanız karşılaştırdığınız telefonların işletim sistemleri farklıdır. Farklı işletim sistemleri üzerinde port yapmak zor bir iş veya bize göre imkansızdır. Bunu sadece yazılımı oluşturan kendi kod kaynaklarını bilen Nokia yapabilir ki yapsada zaten 5800 da bu kullanılamaz. Çünkü 5800 da donanım yeterli değildir. Ram olsun Cpu olsun Her bakımdan 1. veya 2. nesil cihazlarla karşılaştırılamaz.

ersdfqweasdzx

ersdfqweasdzx

Üye
Gerek yok vs değil. İkisi aynı özellikleride taşımıyor. 701 ile c6 yı karşılaştıramazsınız.
Neden yapılmadığına gelince;
Böyle bir port basit programlarla cfw yapan kişilerin yapacağı bir iş değil. Port meselesi uzun iştir. Sabır ister. Zaman ister. Şimdi her yerde port yapma konuları var. Onlara bakıpta port yapmak çok basit demeyin. Onu bulan adam onun üstünde ne kadar zaman uğraştı Allah bilir. Böyle bir port yapılamaz. Neden diye sorarsanız karşılaştırdığınız telefonların işletim sistemleri farklıdır. Farklı işletim sistemleri üzerinde port yapmak zor bir iş veya bize göre imkansızdır. Bunu sadece yazılımı oluşturan kendi kod kaynaklarını bilen Nokia yapabilir ki yapsada zaten 5800 da bu kullanılamaz. Çünkü 5800 da donanım yeterli değildir. Ram olsun Cpu olsun Her bakımdan 1. veya 2. nesil cihazlarla karşılaştırılamaz.

Port yapmak basit değildir süleyman abimin dediği gibi 5800 cep telefonuna c6 yazılımını port etmişler buna bile şükür demeliyiz :)
eğer çok istiyorsanız gibin S^3 işletim sistemli telefonlar alın :)

• Beğen
Tepkiler: Süleyman
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ben bi bu mesajin ustundeki kamil arkadasa c601 i attirdim telefon zor acildi 3d hizlandiricisi yok 5800 in ve yarim mb ram kalmisti yani olmuyorsa ugrasmamak lazim :)

ersdfqweasdzx

ersdfqweasdzx

Üye
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ben kardese verdim :)

Süleyman

Süleyman

Üye
Benimki evde duruyor :)

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
hey noluyor burda ben neden konu dışındayım ha kim portlanıyor bakım aman allah canını alsın boşverin bu s60 v5leri falan ne alıyok onu söyleyin xpreia z yada p hangisi yoska s4 mü note 2 mi ne alıyok laa :)

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
müdür güzel dion da kamera ve işletim sistemi düşük :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
o kamera hd video çekiyo canım :) ayrıca rom atarak 4 yükleyebiliyorsun yakında kernelde çıkar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Oyle diyonda 5mp kamerayi begenmiyon :) bakarim birazdan ozelliklerine

- - - Eklendi - - -

Ozellikleri guzel fiyatta iyi :) sen bilirsin

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
abime xperia s aldım ama bana ekranı çok geldi o kadar büyük olmasın istiyorum p'de güzel göründü gözüme onu alayım diyorum ne yapak C5'le uzun yola çıkılmaz artık yolda kalırız :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Fiyati fazla :)

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
e napıcan c5'de ağzım yandı bir kere uygun fiyat diye aldık elimizde patladı :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Sana kalmis sen bilirsin :)

ersdfqweasdzx

ersdfqweasdzx

Üye
Samsung galaxy note 2 aldım mutluyum ama çok büyük bu telefon :dry:

Üst Alt