Arkadaşlar N8 kullanıcısıyım ve ne zaman kamerayı açsam 50 krş gidiyor YARDIM LÜTFEN...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metermen

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar N8 kullanıcısıyım ve ne zaman kamerayı açsam 50 krş gidiyor YARDIM LÜTFEN...
Arkadaşlar N8 kullanıcısıyım ve ne zaman kamerayı açsam 50 krş gidiyor. Dikkat ettiğim kadarı ile Gps işareti çıkıyor sanırım onun yüzünden ama bu kamerayı kapatıp açtığım her seferinde oluyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

• Beğen
Tepkiler: AhmeTR95

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Arkadaşım işte seninde dediğin gibi gps çıktığı için gidiyor. çünkü gps hattan kaynaklanıyor ve belli bir mgb gittiği zaman faturaya yada kontöre yansıyor bu yüzden mobil veriyi kapatmalısın ve kamera ayarlardan gps yı deaktif etmelisin eğer öyle bir seçenek yok sa mobil veriyi kapat gps yi devre dışı bırakacaktır....

by_oguz

by_oguz

Üye
kardeş kamerayı aç,sağda ... olana tıkla, ordan ayarlara gel, orda konum bilgilerini kaydet var onu hayır yap. bir daha kuruşların gitmez :D

• Beğen
Tepkiler: AhmeTR95 ve inanomer

metermen

Üye
    Konu Sahibi
mobil veriye nerden ulaşabilirim acaba yardımcı olur musun ? bu arada cevabın için teşekkür edrm.

----------Eklendi @ 14:08:29 ---------- Yazıldı @ 14:04:54 ----------

çok sağol arkadaşım bi dünya tl gitti ya :D allah razı olsun

serinaga

serinaga

Üye
Kardeş şunu ayırmak lazım önce GPS ile GPRS farklı şeylerdir. Konum bilgisi kamera ayarlarında açık ise iki farklı yoldan bu bilgiyi almaya çalışır. GPS açık olduğunda konum bilgisini GPS uydularından gelen sinyallere göre belirlemeye çalışır ki bu ücret yada kontör yemez ! Ama internet erişimi ile konum belirleme yaparsa ki google haritalar gibi ip erişim noktasına göre konum belirler, işte bu ücret yazar yada kontör yer. Bu nedenle en iyisi kamera ayarlarından konum bilgisi ayarını " hayır" yap. Bir daha ücret yada kontör yemez ...

metermen

Üye
    Konu Sahibi
serinaga, açıklaman için teşekkür ederim arkadaşım işime yaradı sağol.

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Şuda var isterseniz telefondan hattı çıkarın Nokia haritalardan konumu mu bul deyin bakalım bulabilecek mi? (GPS) :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
gps yer bilgileri göster açık açık olduğu için nete bağlanıyor buda kr götürüyor

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Gps konumlandırma netten değil hatla ilgili isterseniz wifi den bağlanın yine gider yine gider. İsteyen hattı çıkarsın ve wifi ile nete bağlansın ve haritalardan konumunu arasın bulamıyacağını garanti ediyorum....

AhmeTR95

AhmeTR95

Üye
Aynen ya buseferlik olsun bidaha gitmez diye diye kaç tl gitti enson şimdi bi bakım karanlıkda nasıl çekicek diye açdım pat 50 krs yeter lan dedim konu açıcakdım allah razı olsun arkadasımız açmış diğeri cevaplamış sağolun :)

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
ayarlar>uygulama ayarları>konumlama>konumlama yöntemleri>şebeke tabanlı seçeneğini kapatırsan gitmez ben öyle yapıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt