arkadaşlar lütfen yardım edin bilgisiyarım çok garip davranıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar lütfen yardım edin bilgisiyarım çok garip davranıyor
windows 7 kullanıyorum.
6-7 dakikada bir system32 içindeki farklı farklı programlar sistemimde değişiklik için benden izin isteyip duruyor, izin vermiyorum.

daha önceden de olmuştu aynısı izin vermiştim, nasıl yaptıysa benim kullanıcı hesabımı sınırlı yapmıştı (bilgisayarda başka hesap yok) sürekli birşeyler değişiyordu engelleyemiyordum, dosyalar üzerindeki yetkim gitmişti. birşeyleri silemiyordum bile.
ctrl + alt + delete yaptığımda "görev yöneticisini başlatmanız yöneticiniz tarafından engellendi" diye uyarı çıkıyordu. teknik servis falan bi şekilde halletmiştim.

şimdi ise teknik servis imkanım yok ve yine aynısı olacak diye çok korkuyorum. lütfen yardım edin. virüs taraması yaptım temiz çıktı. ne yapabilirim, bu uyarılardan nasıl kurtulabilirim?

• Beğen
Tepkiler: 'Patron

'Patron

'Patron

Üye
Yan yatır diycem :D Yeri değil :D Bence tekrar servise :bye2:

mangdaşire

mangdaşire

Üye
açılışta formatla.bende windows 7 kullanıyorum en ilginci ben xp kullanıyorken antivirüs de kullanıyordum bilgisayar virüsten geçilmiyordu,1 hafta virüssüz kalıyor sonra tekrar virüs yiyordum :D.şimdi win.7 ye antivirüs kurmadım 2 aydır falan hiç virüs girmedi.

uribaju

uribaju

Üye
bilgisayarında virüs var.Güvenli kipte virüs taraması yapman lazım.virüs administrator hesabını ele geçirmiş ve seni konuk hesabında sınırlı yapmış olabilir administrator hesabıyla giriş yapabiliyormusun giriş yapamıyorsan administrator şifresini değiştirmenin bir yolu var..şu adımları uygula..
başlat>çalıştır>lusrmgr.msc yaz açılan sayfadan users>administrator sağ tıkla parola belirle kısmını seç eski parolayı bilmeye gerek yok tamam de
görev yöneticisi sorununu da şu şekilde halledebilirsin..
Öncelikle "Başlat > Çalıştır > gpedit.msc" yazıcağız ve açılan pencereden "Kullanıcı Yapılandırması" açıyoruz daha sonra "Yönetim Şablonları" açıyoruz burdan Sistemi açıyoruz burda "Ctrl+Alt+Del Seçenekleri" var onu açtıktan sonra "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" açıyouz ve "Devre Dışı" seçeneğini tıklayıp tamam diyoruz ve sorunumuz çözüldü..

fireman87

fireman87

Üye
Bu kadar ufak bişeyin servisle ne alakası var, bilgisayarsız kaldığına değmez.. Combofix programını dene o trojanleri ve sistem bileşenlerindeki dosyaları düzeltir.. Eğer o işe yaramazsa windows cd'siini takıp onarımı seçin.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
dediğiniz gibi güvenli modda bilgisayarı taratıyorum şu an, şimdiden yüzlerce virüs çıktı dur bakalım.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
yalnız bazı antivirüsler program c*racklerini virüs olarak görebiliyor :D

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
valla aynen dediğin gibi oldu :( program crackleri uçmuş :(

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar dediklerinizle tarattım,
birsürü virüs buldu temizledi.
şimdi de pc açıldıktan 1 dakika sonra
donuyor.
Format atayım dedim, ama açılışta
dvd'yi görmüyor ne yapabilirim? (laptop)

mangdaşire

mangdaşire

Üye
arkadaşlar dediklerinizle tarattım,
birsürü virüs buldu temizledi.
şimdi de pc açıldıktan 1 dakika sonra
donuyor.
Format atayım dedim, ama açılışta
dvd'yi görmüyor ne yapabilirim? (laptop)
biosa girip first boot deviceyi cd yap.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt