arkadaşlar çok üzgünüm

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar çok üzgünüm
Bugün saat 22.00 da yakın bir akrabamızı hastanaye kaldırdık.Fenalaşmış neyse problem falan olmasın die özele hastaneye götürdük malumunuz çoğu devlet hastanesi iyi bakmıyor.Kadının rengi öyle bir atmıştıkı tarif edemıyorum o kadar acı çekiyor o kadar inlıyorduki içim parçalandı.

Neyse hastahaneye gittik muayne ettiler.Doktor kene ısırmasına benziyor alın hastanızı başka bir yere götürün dediler.Beynimden vurulmuşa döndüm.Neyse kadını aldık ama nasıl inniyor anlatamam acı çekiyor ateşi çıkmış durumu kötü yanı.Yakınında başka bir tane daha vardı.Hemen ona götürdük ve aldıgımız tepkı aynıydı.Hangi hastahaneye gittiysek kapı yüzümüze kapandı.Zarzor birtane başhekim vardı tanıdıgımız hastahanenin adını vermek istemıyorum ona kabul ettiler.FAKAT YARIN ÇIKARTMAK KOŞULUYLA neyse su an kadın karantınada durmu ne olur bilmiyorum.Ama bu ülkede saglık sektörü bir rezalet bize resmen kadını bırakın ölsün dediler belki zaten ölecek ama hangi vijdana sıgar bir insanın ölümünü izlemek sorarım size

eger sizide bir gün kene ısırırsa baş hekim tanıdıgınız yoksa hıç ugraşmayın direk mezarınızı kazın arkadaşlar

leiche

leiche

Emekli Yönetici
akraban için üzüldüm.
şu an yazmak istediklerim forum gereği yasak şeyler.
inşallah durumu düzelir.
bence bir gazeteye vea bir tvye başvurun bu reziliği tüm türkiye deği tüm dünya görsün.
belki biraz olsun düzelir bu düzensizlik

Caine

Caine

Üye
allah acil sifalar versin hemde en tezinden. böyle memleketin böyle düzenin böyle yaşamın......
parası olan yücedir ama fakir fukara hep ezilir. tanıdıgı olanı evindne ambulans ordusu alır götürür ama kimsesiz acil kapısında ölse dönülüp bakılmaz. ne diyem şimdi ha? küfür mü edem :@

mservank

mservank

Üye
Büyük şehirde yaşıyorsan şansın hiç olmazsa biraz vardır ama benim gibi küçük bir şehirde bu çok zor anında Ankara'ya y ada Kayseri'ye gitmek zorundasın.
Genel olarak sağlık şartları çok kötü.

YsF_90

YsF_90

Üye
geçmiş olsun kardeşim, Alah acil şifalar versin. Leiche tvye veya gazeteye başvurun demiş, haklı yönü var ama o kadar sık karşılaştımki böyle haberlerle ama yine aynı durum. hiç ders alan yok. tek söyleyeceğim Allah'a havale ediyorum onları. tekrar geçmiş olsun kardeşim.

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
sagolun arkadaşlar bu mesajı dün attım saat 22.00 dan 2.20 ye kadar hastahane aradık o kadar kötü oldum ki beni yanlız bırakmadıgınız için sagolun

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Çok ÜzüLdüm Kardeşim..
Allah Acil Şifalar Versin..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Acil şifalar diliyorum ama bu yapılanın cezası çok ciddi... O yüzden neye dayanarak bir doktorun hipokrat yeminini çiğnediğini anlayamadım... Hatta -üzgünüm ancak- inanmakta oldukça zorlanıyorum açıkçası... Bence bilgisayar başında zaman kaybedeceğinize tanıdık bir avukatla görüşün! Paranız yoksa İstanbul Barosuna gidin (Taksim İstiklal Caddesi üzerinde, İstanbul dışındaysanız da ilinizin barosuna) durumu anlatın ve adli yardım talep edin! Sağlık Bakanlığı'na durumu bildirin... Elinizde bir sürü imkan var!.. Yapmanız gereken en son şey durumu buraya yazarak zaman kaybetmek... Önce uğraşın sonra "sonucu" bize bildirin!..

Salihyet

Salihyet

Üye
geçmiş olsun.. :(

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Geçmiş olsun...Allah yardımcısı olsun..

saygıLar

iremm

iremm

Üye
Acil şifalar diliyorum ama bu yapılanın cezası çok ciddi... O yüzden neye dayanarak bir doktorun hipokrat yeminini çiğnediğini anlayamadım... Hatta -üzgünüm ancak- inanmakta oldukça zorlanıyorum açıkçası... Bence bilgisayar başında zaman kaybedeceğinize tanıdık bir avukatla görüşün! Paranız yoksa İstanbul Barosuna gidin (Taksim İstiklal Caddesi üzerinde, İstanbul dışındaysanız da ilinizin barosuna) durumu anlatın ve adli yardım talep edin! Sağlık Bakanlığı'na durumu bildirin... Elinizde bir sürü imkan var!.. Yapmanız gereken en son şey durumu buraya yazarak zaman kaybetmek... Önce uğraşın sonra "sonucu" bize bildirin!..

+1 bende inanmakta zorlandım açıkçası arkadaşın dediği gibi bu durumun cezası var elinizden geleni yapın derim hastanızada acil şifalar...

_KadirşinaS_

Üye
Ben size başka bir şey anlatayım. Sağlık sektörümüzün rezilliğini bir de böyle görün.Bir tanıdığımın bebeği,daha 17 aylık. Beyin kanaması geçiriyor. Sanırım hapşırırken nefesini dışarı verememiş ve beyninde hava oluşmuş. Direk hastahaneye götürüyorlar, bir özel hastahane. Hastahane'nin baş hekimi ne diyor biliyor musunuz : AMELİYAT İÇİN SIRA ALMANIZ LAZIM. Ulan be adam, sen acil olarak getirilen hastanın ameliyat için sıra beklemesinin söz konusu olmadığını, hatta tüm doktorlar başka bir ameliyatta olsalar bile en azından birinin çıkıp, o acil olarak getirilen hastaya bakması gerektiğini, bunun uygulanmadığı takdirde cezası olduğunu bilmiyor musun? Sonra başka bir özel hastanenin baş hekimi tanıdığımız çıktı da ancak öyle ameliyata alındı bebek,tabi saatler sonra. Fakat o başhekim de şunu söyledi: "ERKEN MÜDAHALE EDİLEMEDİĞİ İÇİN MUTLAKA BİR İZ BIRAKACAK". Şimdi bu duruma ne söylenir???:@

Hellboy®

Hellboy®

Üye
Allah Acil Şifalar Versin.

omayra

Üye
Çok üzüldüm, Allah acil şifalar versin. Son durumu nedir hastanızın? Keneler büyük dert, sanırım kuş gribinin bir yansıması bu kene belası. Kuşların yoğun şekilde itlaf edilmesi, örümcek, kene, böcek vs zararlıları aşırı derecede artırıp başımıza bela yaptı :(

keremerson

keremerson

Üye
Ben size başka bir şey anlatayım. Sağlık sektörümüzün rezilliğini bir de böyle görün.Bir tanıdığımın bebeği,daha 17 aylık. Beyin kanaması geçiriyor. Sanırım hapşırırken nefesini dışarı verememiş ve beyninde hava oluşmuş. Direk hastahaneye götürüyorlar, bir özel hastahane. Hastahane'nin baş hekimi ne diyor biliyor musunuz : AMELİYAT İÇİN SIRA ALMANIZ LAZIM. Ulan be adam, sen acil olarak getirilen hastanın ameliyat için sıra beklemesinin söz konusu olmadığını, hatta tüm doktorlar başka bir ameliyatta olsalar bile en azından birinin çıkıp, o acil olarak getirilen hastaya bakması gerektiğini, bunun uygulanmadığı takdirde cezası olduğunu bilmiyor musun? Sonra başka bir özel hastanenin baş hekimi tanıdığımız çıktı da ancak öyle ameliyata alındı bebek,tabi saatler sonra. Fakat o başhekim de şunu söyledi: "ERKEN MÜDAHALE EDİLEMEDİĞİ İÇİN MUTLAKA BİR İZ BIRAKACAK". Şimdi bu duruma ne söylenir???:@
Kusura bakmayın ama "ameliyat için sıra almanız lazım" diyeen doktora içimden bayağı bi güzel dilekler göndermek zorundayım... Yani bilmiyorum Allah göstermesin ama benim çocuğumun başına gelse bu olay Allah korusun, o doktoru alır işkencemi yaparım, çeker vururmuyum, hırsımı nasıl çıkarırım bilemiyorum.. Allah acil şifalar versin..

schumici

schumici

Üye
nasıl böyle bişey olur buna nasıl göz yumulur:@ dostum hemen şikayete gidin yaaa nasıl böyle bi tutum sergilenir hastaya:@ çok çok geçmiş olsun dostum

c3r3n

c3r3n

Üye

:( allah yardımcısı olsun

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici

Bu duruma ne söylenecekse mahkemede söylenir! O hastane ve hekim öyle bir ceza alır ki bir daha böyle bir hata yapmaya ve yapılmasına göz yummaya cesaret edemez!!! Ayrıca tanıdığınızın da ciddi bir tazminat hakkı var...

KAFKAS KARTALI

Üye
GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM. çok zor bir durum. yakınını hastaneye yatırmak ayrı bir dert,
hastaneye yatırdıktan sonra başına gelenler ayrı bir dert. hastanelerden bir ara nefret ediyordum. kuyruk sırası, doktorların tersliliği, sabahın köründe hastane ye gelmek, aç karna bekleyip kan aldırmak, ayakta saatler boyu beklemek,sonra doktorun yarın gel demesi insanı çıldırtıyor. :@:box

--------------- Ekleme ---------------

benim de şöyle bir anım var. ben sarılık hastalığına yakalanıyorum. (sonradan anlıyorum).
bana apandist teşhisi konuluyor. ama ne ben ne annem inanmıyor buna. neyse bu sefer devlet hastanesine gidiyorum. tonsillit (bademciklerin şişmesi) olmuş diyolar. 3 tane iğne veriyorlar. 2 sini vuruluyorum ama iyileşemiyorum. Ankara da bir devlet hastanesine gidiyorum. Ordaki bayan doktor sarılık (hepatit b) olmuş diyor.:oke: sonra ben başımdan geçenleri tek tek anlatıyorum bayan doktora, doktor gülüyor. 1 iğne daha vurulsaydın ölürdün diyor. (iyi ki vurulmamışsın diyor) tabi babam sarılık ve hepatit in ne olduğunu bilmiyor (annem de bilmiyor). annemi arıyor diyorki ahmet sarılık olmuş deyip ağlıyor. (sarılık hastalığını çok ağır bir hastalık sanıyor).
sonra iyileşiyorum.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt