arkadaşlar acil yardım..

Sponsorlu Bağlantılar

Avrilian

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar acil yardım..
Arkadaslar benim s3 mini i8200 telefonum var kendisi cok yavas sarj oluyor ne yapicagimi sasirdim telefonu elime almaya korkuyorum artik sabah sarja takiyorum aksama bakiyorum anca 95 filan yani ayrica hizlica da sarji bitebiliyo yani sarjdan cekiyorum bi kac saniye sonra 99 oluyo gercekten acil yardiminiz gerekli bide soyle bisey denedim clean master indirdim orda sarj olma suresini gosteriyo ve 1 saat 45 dk yaziyo ama bu vakitten cok daha uzun suruyor yardiminizi bekliyorum.

Not; cihazim rootlu

S3 mini i8200

TahtalıKöyünMarangozu

TahtalıKöyünMarangozu

Üye
Şarj aleti ve batarya orjinal mi ? Farklı bir batarya ve şarj aletiyle dene.

Avrilian

Üye
    Konu Sahibi

Evet orjinal kutudan cikti sarj kablosu usb kablosu gibi degil yalniz normal kablo orjinal de oyle oluyodur heralde bilmiyorum tam

Evet orjinal kutudan cikti sarj kablosu usb kablosu gibi degil yalniz normal kablo orjinal de oyle oluyodur heralde bilmiyorum tam

Invoke

Invoke

Üye
Ne demek normal kablo? USB kablolar anormal mi?

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
Teknolojihastası

Teknolojihastası

Üye
galiba şarj aleti kablosu bütünleşik. şarj başlğndan ayırıp usb olarak kullanılmıyo yani ben bunu anladm.
soruna gelirsek şarj aletinin üzerinde ufak yazılar olacak input output değerlerini yazarsanız belki yardmcı olabiliriz.

sat s3 al

sat s3 al

Üye
batarya kalibresi yada pil bozuk yada arkadaşların dediği :D

Avrilian

Üye
    Konu Sahibi
galiba şarj aleti kablosu bütünleşik. şarj başlğndan ayırıp usb olarak kullanılmıyo yani ben bunu anladm.
soruna gelirsek şarj aletinin üzerinde ufak yazılar olacak input output değerlerini yazarsanız belki yardmcı olabiliriz.

Evet demek istedigim o input: 100-240V output: 5.0V=0.7A boyle yaziyor

Teknolojihastası

Teknolojihastası

Üye
Evet demek istedigim o input: 100-240V output: 5.0V=0.7A boyle yaziyor
evet şarj aletinin amper değeri düşük gibi 1 amperlik kullanırsanız daha hızlı şarj olacaktır. 5.0V=1A yani. şarjınızın çabuk bitmesi ise bataryannızın ömrünü tamamladiğını gösteriyor olabilir.

TahtalıKöyünMarangozu

TahtalıKöyünMarangozu

Üye
Bence şarj aletinin amperini yükseltsede değişen birşey olmayacak sorun batarya da.Eğer sorun amperin düşük olmasından olsaydı bütün s3 miniler o kadar uzun sürede şarj olurdu.Şarj aletinin amperini yükseltmeye gerek yok gidip yeni bir batarya alın.

abandonware

abandonware

Üye
1. Cihaz rootlu ise bataryayı kalibre et.
2. Cihazın kendi adaptörünü kullan. Farklı adaptörlerin amperleri de farklı olacağından şarj süresi 2 katına çıkabiliyor. Benimde başıma geldi.
3. Batarya şişmişse değiştir.

Avrilian

Üye
    Konu Sahibi
Tamam deniycem

Üst Alt