Arkadaşım peşimi bırakmıyor, nedir bu Network Marketing?

 • 13 Ekim 2012
 • 687 Okunma
 • 12 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar, sizlere de danışayım istedim. Benim bir arkadaşım yazın başlarında Network Marketing'e 600 küsür TL yatırmıştı. Satış sistemiymiş. Site satın alıp tasarlıyorsun. İlk olarak 2 kişiye Network Marketing'i öneriyorsun. Senin adına kaydolurlarsa 30 $ kazandırıyorlarmış. Onlarda başkalarını kaydederse kendi adlarına, hem onlar hem sana kazandırıyorlar. Yani diyelim 2 kişi de ikişer kişi kaydettirirse sen 60 $, bu düzen böyle giderse dahasında 120, 240 $ vs kazanmaya devam ediyorsun.

  12. aya kadar katlanarak gidiyor. Tabii kayıtlar sürekli yapılırsa. 12. aydan sonra kaydını yenilemek zorundasın. Yani yine 600 TL'yi gözden çıkarman gerekiyor. Eğer kazanmışsan bu ücret çok az birşey gibi kalıyor ama kazanmazsan tövbe edip bir daha bulaşmıyorsun böyle işlere :ehe

  Aranızda bu şirketin adını gören, duyan, bilen var mıdır? Siz neler düşünüyorsunuz? Arkadaşım 2 gündür, gel sende katıl diyor ancak 600 lirayı nereden bulacağım :ehe
   


  Yazan: Rambo_FT
 2. :allalla:
   
 3. Uzak dur.
   
 4. İnternette biraz araştırdım. Benim durumu biraz daha açayım: Benim bu arkadaşım, kendisini bu işe bulaştıran asıl kişiyle tanıştırdı. O kişi de bana sunum gösterdi. Kendisini hemen kırmak istemedim. "L*n paramızı sömürüyorsunuz resmen!" diyebilirdim. Eğer üye kaydı olmazsa kazanç yok. Yani sabit ücret yok. Ta ki 4096 toplam üye sayısını geçinceye kadar.

  İnternette araştırdığım kadarıyla başkalarına da sunum gösterip "bak ben kazanıyorum sen niye kazanmayasın" veya "bende senin gibiydim param yoktu borç ettim şimdi çok mutluyum" deyip kandırıyorlar.

  Anladığım kadarıyla yakınlarını kazıklama sistemi. Çünkü sisteme katılan herkes en az 600 TL ödüyor. Ama biz bunların başına sadece 60 TL'ye yakın ücret kazanıyoruz. Aradaki farka bakın!

  Ben başımı yakmadım, sizlerinde bilgisi olsun yakmayın. Kazanacam diye kaybettiren sistem. Arkadaşım 4 aydır bu sisteme girmiş 30 $'dan 1 kuruş fazla kazanmamış.


  - - - Eklendi - - -

  Arkadaşım kazıklayacak kimse bulamamış demek ki beni gözüne kestirmiş bari 1 kişi gelsin diyor :ehe
   
 5. uzak durmak gerekir böyle şeylerden para kaybı
   
 6. Evet :) Bakalım bu işe arkadaşım girdi. 1 yıl tamamlandığında o mu iyi yaptı ben mi iyi yaptım göreceğiz :ehe
   
 7. Bu işte çevresi sağlam olana para vardır başka yok.
   
 8. Malesef kandırabileceğim çevrem o kadar da geniş değil :ehe
   
 9. Abi boşver böyle şeylere girme.Sonra 600 :tl: Falan Isterler. :ehe
   
 10. Zaten istiyorlar :D
   
 11. Aman aman kumara giriyor.Uzak durun
   
 12. İşte bunu öğrendiğim iyi oldu :)
   
 13. :tebessüm:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
12/12/2018 - 08:58