Araştırma Görevlisinin Ehliyet Oyunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde görevli bir araştırma görevlisi, iki ehliyet kullanıp uygulama yapan polisleri kandırmaya çalışınca hakkında işlem başlatıldı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekiplerinin Rüzgarlımeşe Mahallesi'nde yaptığı uygulamada, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi İ.Y.'nin (31) aracı kontrol edildi. Uygulama yapan polis memuru İ.Y.'nin ehliyetini merkeze sorgulatınca 29 Mart 2008 tarihinde yapılan alkol uygulamasında el konulduğunu öğrendi.

Bunun üzerine İ.Y., ehliyeti Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi'nde bir polis memurundan aldığını ileri sürdü. İ.Y.'nin, 2005 yılında "ehliyetim kayıp" diyerek yeni ehliyet çıkarıldığı öğrenildi. Mart ayında yapılan uygulamada ise yeni ehliyetine el konulduğu ifade edildi. İ.Y., 6 Ağustos 2008 tarihinde yapılan uygulamada ekiplere eski ehliyeti gösterdi.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi'nde yapılan incelemede, İ.Y.'ye ait iki ehliyet olduğu belirtildi. İ.Y.'nin memura iftira atarak uygulama yapan polis memurunu kandırmaya çalışmasının anlaşılması üzerine hakkında Zonguldak Savcılığı'na bilgi verildi. İ.Y. hakkında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Çarşı Polis Karakolu tarafından işlem yapıldı.
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bir akıllı kendisiymiş yani :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

sanal hacker
Cevap
3
Görüntüleme
2K
Kingmortall
komando04
Cevap
0
Görüntüleme
316
komando04
hikmet366
Cevap
0
Görüntüleme
324
hikmet366
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt