Araç tutmasi için kulak bandı

Sponsorlu Bağlantılar

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Araç tutmasi için kulak bandı
Merhaba arkadaşlar yetişkin bir erkek olarak beni ne yazık ki araç tutuyor. 10 km lik yere gtsem bile kusuyorm bazen. Butun onlemleri alsam bile kusyorm. Araçta oturdugum yere dikkat ederm. İlacımı alırım. Ama yine de tutuyor yani. İnternette kulak bandı diye birşey soyleniyor. Lakin bugun eczaneye sordum bilemediler. Adı madı yokmu bunun bilen varmı? Yarın uzun yolculuga cıkcam şimdiden korkuyorm ve midem bulanyor inanın. Piskolojik olarak sanki kesn arac tutcak gbi midem bulanık vaziyette. Bu nasıl birşey yaf hergun gelişen tıp buna kesin çozum bulamadımı:|

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Benim arabaya binmeden önce bindikten sonra ve inip birkaç saat boyunca araba her aklıma geldiğinde midem bulanırdı. Umarım bir çözüm bulursun.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Eczaneler bilmiyorsa boşver bence para tuzağı olabilir zaten bu araç tutması iç kulak sıvısı ile alakalı. Bende yok nasıl bir his olduğunu bilemem fakat bazı tavsiyeler biliyorum. Eğer yolculuk sırasında kitap okursan sıkıntı yaratır. Kafanı dağıtacak başka şeylerle ilgilen. Arada bir camdan uzağa bak sonra tekrar yakına bak. Çünkü beyin sizin hareket etmediğinizi biliyor fakat genede araç ile birlikte hareket ettiğiniz için karmaşa yaşıyor. Yani bir uzağa bir yakına bak. Genellikle araç kullananlarda bu sorun yoktur. Diyeceksin "araç tutan adam zaten niye kullansın". Öyle değil işte. Sürücüler hem uzağa hem yakına bakıyor ayrıca nerde ne zaman döneceğini duracağını kendi ayarlıyor bu yüzden beyin herhangi bir karmaşa yaşamıyor.
edit: cevap geç oldu kb

dede147

dede147

Üye
Benide kücüklüğümden beri araba tutardı bırakın binmeyi koltuklar daki küllükleri bile görsen mide bulantısı yaşıyorduk liseden sonra alıştım şimdi kızımda aynı sorun vardı taki bir abimizin önerisini alana kadar araca binmeden önce göbeğinin üzerine yara bandı yapıştır inan işe yarıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama 7 saatlik yolu sorunsuz geldik

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Benide kücüklüğümden beri araba tutardı bırakın binmeyi koltuklar daki küllükleri bile görsen mide bulantısı yaşıyorduk liseden sonra alıştım şimdi kızımda aynı sorun vardı taki bir abimizin önerisini alana kadar araca binmeden önce göbeğinin üzerine yara bandı yapıştır inan işe yarıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama 7 saatlik yolu sorunsuz geldik
psikolojik

Son düzenleme:
Mertcenkk

Mertcenkk

Üye
Benim daha çok araba kokusundan midem bulanıyo

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Psikolojik etken çok tabiki. Ama sadece psıkolojik bir rahatszlık degl:) dengeyle alakalı birşeydi sanırim. Yarın yola çıkacm yapcaklarm şu: 3.4 tane şekersiz sakız, 1 tane naneli şeker,öneryle göbegme yara bandı yapıştrcm, arac tutma hapını muhakkak alcam (24 saatlik yolda 5.6 defa alıyorum), otobuste ilk sıradan yer aldım. Usb belleke sevdgm butn muzikleri yukledm, daha ne yapaym. Sadece yolculuk için bu kadar şey yapılrmı demeyn yapılyor. Bu arac tutması benm hayatmı çok etkiliyor arkadaşlar. Birkeresnde lys sınavna girmeye giderkn kusmuştum araba tutarak. Sınava karın gurultusuyla grmş ve çok kotu gecmsti sınav. Hayatmz hep sınav arkadaslar seneye kpssye grcem. Yne aynı durum olursa ya? Ki boyle onemli gunlerde yolculuk yaparkn daha kotu oluyorm. Psikolojik olarak.

dede147

dede147

Üye
İyi yolculuklar mümkün olduğu kadar yollardaki tlf tellerine cep tlf araç arkası TV ler e bakma midenin dolu olarak araca bin fazla sıvı tüketme mümkünse daima ileri bak

BrainHacker

BrainHacker

Üye
Ön koltuktamı seyehat ediyorsun ??

sLeepLe

sLeepLe

Üye
aynı sorun bende de var takside arkaya oturursam midem bulanıyo ama arabayı sürersem ya da önde oturursam sıkıntı olmuyo midem asla bulanmıyo. otobüslerde arka koltukta oturdum mu midem acayip bulanır bide o otobüs kokusu yok mu fena yapıyo beni :( otobüsteki televizyonlardan bişey izleyemem midem bulanır kitap okuyamam telefonla çok ilgilenemem bunlara dikkat et ve imkanın varsa önde otur önüne bak etrafına bak aklınada mide bulantısını getirme başka diyebileceğim bir şey yok umarım atlatırsın :(

BlueLost

BlueLost

Üye
beni araba tutmaz ama nedense araba,otobüs kokusu benim midemi bulandırıyor hele birde otobüsün en arka tarafındaysan off anam

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yolculugum cok cok iyi gecti. Birtek sabh gemiye aç karna bindm biraz rahatsz etti sonrasi gayet iyiydi:)

dede147

dede147

Üye
Hangisi işe yaradı