ARABASI olanlar MUTLAKA OKUSUN

 • 24 Mart 2013
 • 408 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. [h=5]Size çarpan araç olay yerinden kaçmış ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor. Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s. masrafları). Kaza geçiren sigortasız yurttaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

  BU PARA NASIL ALINACAK?
  Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek. Bunun için birliğe, 0-212-324-19- 50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veyaAnasayfa | Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon, yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulmuştur. Fonun bugünkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

  Gerekli belgeler: Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın) 1- Hastane faturası 2- İkametgâh senedi 3- Nüfus cüzdan örneği 4- Trafik zaptı 5- Noterde imza beyanı. Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.  Umarım hiçbirimize gerekmez ve arabamızı salimen kullanırız, ama bu bilgi de aklımızda bulunsun.

  LÜTFEN TANIDIĞINIZ YA DA TANIMADIĞINIZ HERKESE SÖYLEYİN. BELKİ ŞU AN BUNA GEÇEKTEN İHTİYACI OLAN BİR TANIDIĞINIZ OLABİLİR.
  [/h]


   


  Yazan: kraldost
 2. Çok sağol abi gerekli bi bilgi
   
  kraldost bunu beğendi.
 3. sende sağol kardeş bir faydamiz dokunsun diye çabaliyoruz işte
   
  CABBAR bunu beğendi.
 4. Ölüm, kasa vs. Allah korusun ama başımıza gelirse bilinmesi gereken bilgiler. Eline sağlık. :tşk:
   
  kraldost bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 17:02