Araba Arızasından Anlayanlar Bi Bakabilir mi Lütfen Arkadaşlar

Sponsorlu Bağlantılar

New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Araba Arızasından Anlayanlar Bi Bakabilir mi Lütfen Arkadaşlar
Arkadaşlar merhaba 1 aydan beri arabam durmaya yakınken istop ediyor. Arabam daica modeli benzinliden lpgye çevrilmeli. Sanayide pis gaz aldığımı söyledi usta ama bir sürü arkadaşım benim aldığım yerden alıyorlar ve hiç bir sorun yaşamıyorlar. Sanayide ki usta pis gaz bi boruyu tıkadığını ve o boru tıkalı olduğu için iyi rölante yapmadığını araç dururken rölante düşük geldiğinden araba istop ediyor dedi. Sıralı gaz koymam gerekiyormuş. Tam olarak benim sorunum ne bana maliyeti ne kadar yansır bir bilgi verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sıralı Derken Araç Kaç Model Tek Nokta Enjeksiyonlumu tam Anlamadım? Pis Gaz İle Alakası Yoktur.Olsa Bile Nasıl Tamırcı Bunlar lpgnin Filtresini Sköküp Neden Bakmamiş Pislik Var Mı Diye?

• Beğen
New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Sıralı Derken Araç Kaç Model Tek Nokta Enjeksiyonlumu tam Anlamadım? Pis Gaz İle Alakası Yoktur.Olsa Bile Nasıl Tamırcı Bunlar lpgnin Filtresini Sköküp Neden Bakmamiş Pislik Var Mı Diye?
2010 model nokta enjeksiyon ne oluyor. Bende anlamadım bütün arkadaşlarım hep o petrol yerinden alıyorlar onlarda bir sıkıntı yok takır takır kullanıyorlar.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@New Life öncelikle enjeksiyon sistemleri nedir mevzusunun yanıtı
Tek nokta enjeksiyon doğan ie gibi modellerde gibi kullanılmıştır . Bu sistemde yakıt tek bir yerden yanma odasına iletilir . Karbüratörün yerine düşünülmüştür verimsizdir . @DarkredBlue61 kızma reis.

MPİ sistem vardır birde çok noktadan enjeksiyon denir bu sisteme ve sizin aracınızda bu sistem mevcuttur . Bu sistemde 4 silindir için 4 enjektör bulunur. Yakıt emme monifolduna gönderilir verimlidir.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sen ustayı değiştir . (Dacia modeli diye yazmaktansa dacia logan vs diye belirtseniz daha güzel olur)

Bir pislik boruyu tıkayacak ve tespiti için gerekeni yapmayıp . Başka yerden yakıt al diyecek . Lpg sisteminin filtresi tıkanmışta olabilir. Senin bu arabanın lpg sistemine ait bir beyin bulunur . İyi ustalar bu beyine lpg filtresinin değişeceği km' yi yazar . Araç o km' ye gelince lpg sistemi uyarı verir . Genelde 15 bin km de bir lpg filtresi değişir .

Sen öncelikle şu filtreyi bir değiştir . 2010 model araç zaten sıralı sistemdir.

Sıralı sistemler araç çalışmanın ilk esnasında benzin ile çalışır . Motor sıcaklığı belli bir dereceye gelince lpg' ye geçer

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
@New Life öncelikle enjeksiyon sistemleri nedir mevzusunun yanıtı
Tek nokta enjeksiyon doğan ie gibi modellerde gibi kullanılmıştır . Bu sistemde yakıt tek bir yerden yanma odasına iletilir . Karbüratörün yerine düşünülmüştür verimsizdir . @DarkredBlue61 kızma reis.

MPİ sistem vardır birde çok noktadan enjeksiyon denir bu sisteme ve sizin aracınızda bu sistem mevcuttur . Bu sistemde 4 silindir için 4 enjektör bulunur. Yakıt emme monifolduna gönderilir verimlidir.
Sadece Tofaşta Kllanılmadı Yalnız O Dönemin Tüm Araçlarında Vardı.Ford Eskort Filan Birçok Araçta Var Yani Bu Sistem.Eğer Devamında Emmemanifoltu Musait İse Sıralı Sisteme Yükseltiliyor.Tofaşada Yapılırda Orjinal Gibi Olmaz :trip:

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
EĞer Araç Sıralı Sistemse Neden Bilgisayara Bağlamadılar O Zaman Emin Misiniz Sıralı Olduğuna?

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@New Life bak güzel abim/kardeşim bana öyle geliyor ki seni savuşturmak için usta bunları sana 5 dk içinde dedi . İşte boru pislikten tıkandı rölanti o yüzden durmaz diye salladı öneriyi de eklemiştir yakıt pis .
O ustanın kaputu açmadığına eminim. Başka bir yere gitmelisin.

Lpg hangi markaya ait ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Kahkaha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@New Life ne oldu hocam baktırdın mı?

Üst Alt