Apple, yeni MacOS sürümünü tanıttı: Catalina 10.15


ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Apple, yeni MacOS sürümünü Catalina ismi ile duyurdu. iOS 13 duyurusu ile birlikte Apple, Mac bilgisayarlar için yeni işletim sistemi Catalina 10.15'i resmi olarak tanıttı.Catalina 10.15 ile gelen en büyük özellik iPad uygulama desteği oldu. Catalyst projesi olarak adlandırılan bu özellik sayesinde geliştiriciler iPad uygulamalarını Mac'e aktarabilecek. Twitter iOS uygulamasının Mac için yayınlanması planlanıyor ancak diğer uygulamalar için henüz bir açıklama yapılmadı.

Apple ayrıca yeni MacOS için Apple Music, Podcasts ve Apple TV uygulamaları ekledi. Apple TV 4K HDR desteğine kavuştu.

MacOS Catalina ile gelen bir diğer büyük özellik Arkadaşlarımı Bul ve iPhone'umu Bul uygulamaları “Find My” isimli uygulama altında birleştirildi. Aktivasyon kilidi özelliğine kavuşan Mac bilgisayarlar çalınma durumunda kullanışsız hale gelecek.
 
  • Beğen
Tepkiler: @Safak


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt