Haber Apple, iPhone kullanıcılarının arama geçmişini mi saklıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Apple, iPhone kullanıcılarının arama geçmişini mi saklıyor?
Apple akıllı telefon pazarında en güçlü üreticilerden birisi ve sunduğu iPhone modelleri de her sene milyonlarca satarken, firma kapalı yapısı ile tanınıyor. Kendi işletim sistemini geliştiren firma, kendi belirlediği standartları teknoloji meraklılarına sunmaya devam ediyor. Bu sene de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus firmanın yeni işletim sistemi iOS 10 ile gelmişti.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Apple, bilindiği üzere iCloud adındaki bir bulut servisini bir süredir kullanıcılara sunuyor ve firmalar cihazlarının yedeklerini, fotoğraflarını, adres defterlerini buraya da yükleyebiliyor. Böylece istenmeyen bir durumda tekrar iCloud üzerinden bilgiler geri yüklenebiliyor.

Rusya'da faaliyet gösteren güvenlik firması Elcomsoft'tan oldukça ciddi bir iddia geldi. Elcomsoft'a göre Apple, iPhone kullanıcılarının 4 aya kadar arama kayıtlarını da iCloud'da saklıyor ve bu durum Apple tarafından dile getirilmeyen bir olay.

Apple'ın iCloud'da arama geçmişini, numaralar, tarihler, arama saatleri, konuşma süreleri olarak kayıt ettiği daha önce Intercept tarafından da dile getirilmişti.

Aslında sorunun arama kaydının Apple tarafından senkronize edilmesi değil. Bu durumu istemeyen kullanıcıların haklarının ihlal edilmesi.

Elcomsoft'un bu duyurusu sonrasında, Apple'ın iMore'a verdiği bilgi ise arama geçmişi senkronizasyonu müşterilerimize kolaylık sağlarken, kullanıcılar herhangi bir cihazından aramalarına ulaşabiliyorlar şeklinde oldu.

Ayrıca şunu da belirtelim, Android cihaz kullananların da benzer şekilde bilgilerinin Google tarafından saklandığı yine Elcomsoft tarafından ifade ediliyor.

Apple, iPhone kullanıcılarının arama geçmişini mi saklıyor?

Ekli dosyalar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Her Firmanın Yaptığı Bişey Başkasının Görmediği Sürece Bir Sorun Teşkil etmiyor bence.Çünkü Bu Tarz Şeyler Bizim Daha İyi Sonuç Alabilmemiz İÇin. A Yazdığınızda En Çok Ali Aratılmışsa otomatik O Geliyor Basıyorsunuz Hemen Sonuca Erişiyorsunuz :) Hatta Windows 10 da Bazı Şirketlerin Uploadlarının Bir Hayli Arttığı Söyleniyor Sebebi İse Microsofta Giden Veriler :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Her Firmanın Yaptığı Bişey Başkasının Görmediği Sürece Bir Sorun Teşkil etmiyor bence.Çünkü Bu Tarz Şeyler Bizim Daha İyi Sonuç Alabilmemiz İÇin. A Yazdığınızda En Çok Ali Aratılmışsa otomatik O Geliyor Basıyorsunuz Hemen Sonuca Erişiyorsunuz :) Hatta Windows 10 da Bazı Şirketlerin Uploadlarının Bir Hayli Arttığı Söyleniyor Sebebi İse Microsofta Giden Veriler :)
Ben daha önce hiç tanımadığım bir insan ile iki defa telefonda konuşuyorum. İki saat sonra bi bakıyorum Facebook bana adamı önerilen arkadaşlar arasında gösteriyor. Bu kadar da olmaz ki. Benim bütün bilgilerim ellerinde. Nerede güvenlik. Yok. Android güvensiz hadi ama İPhone da aynısını yapıyor. Kaç gündür forumlarda okuyorum Facebook uygulamasını kaldırmak %20 civarında pil tasarrufu sağlıyor diye. İOS bilmem ama Androidde bu durum gerçek. Ben kaldırdım. PC den ya da tarayıcıdan giriyorum artık. Bildirimler önemli değil zaten. Kullanıyorsanız siz de kaldırın. Elde ettiği verileri ücreti karşılığında satıyorlar. Sizce Facebook hem ücretsiz hem de reklam bile yapmadığı halde nasıl bu kadar büyüdü ve zengin oldu?

Androidde senkronizasyon falan kapıyorsunuz yine bir nebze olsun veri güvenliği sağlıyorsunuz. İOS zorla alıyor sesi çıkmıyor kimsenin. Daha bilmediğimiz neler vardır kim bilir

• Beğen
Tepkiler: Buğra, DarkredBlue61 ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
epıcılar: öyle bir şey yok çıkar onu aklından. çünkü android kasıyo ios ise kapalı kutu :ehe

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ben daha önce hiç tanımadığım bir insan ile iki defa telefonda konuşuyorum. İki saat sonra bi bakıyorum Facebook bana adamı önerilen arkadaşlar arasında gösteriyor. Bu kadar da olmaz ki. Benim bütün bilgilerim ellerinde. Nerede güvenlik. Yok. Android güvensiz hadi ama İPhone da aynısını yapıyor. Kaç gündür forumlarda okuyorum Facebook uygulamasını kaldırmak %20 civarında pil tasarrufu sağlıyor diye. İOS bilmem ama Androidde bu durum gerçek. Ben kaldırdım. PC den ya da tarayıcıdan giriyorum artık. Bildirimler önemli değil zaten. Kullanıyorsanız siz de kaldırın. Elde ettiği verileri ücreti karşılığında satıyorlar. Sizce Facebook hem ücretsiz hem de reklam bile yapmadığı halde nasıl bu kadar büyüdü ve zengin oldu?

Androidde senkronizasyon falan kapıyorsunuz yine bir nebze olsun veri güvenliği sağlıyorsunuz. İOS zorla alıyor sesi çıkmıyor kimsenin. Daha bilmediğimiz neler vardır kim bilir
Oha :D Az Daha Zorlasalar Adamla Akraba Olacan Demek : D asdfjhet5nugbşe4k5yev
Valla Wp Kullanıyorum MEssenger da facebookda Yüklü Bildirimleri Kapalı Ayrıyetten Arka Planda Çalışmalarını Kısıtladım Normalde Messenger Konum Algılıyor Her Açışta Onu Filanda Kapattım Ama Kaldırıcam O Dediğin Şarj Olayını Duymuştum :) Messenger Kalırda Diğer Face Uygulamasını Silerim İe Den Girerim :)

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Şöyle düşünmek lazım bütün firmalar bütün sosyal ağlar vs bilgilerimizi ellerinde tutuyor ama bunu hiç biri kötü niyetle kullanmıyor genelde çünkü kullansa olay çıkardı zaten derin devlet meselesi gibi bu olaylar :ehe

vedat1966

vedat1966

Üye
Bakış açısına bağlı. Eğer ücretsiz faydalanıyorsanız benimde bir yerlerden kazanmam gerek mantığı. Mağazalar bile telefon numaralarımızı satıyor. Bu olayları kabullenerek kullanacağız yada kullanmayacağız.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şöyle düşünmek lazım bütün firmalar bütün sosyal ağlar vs bilgilerimizi ellerinde tutuyor ama bunu hiç biri kötü niyetle kullanmıyor genelde çünkü kullansa olay çıkardı zaten derin devlet meselesi gibi bu olaylar :ehe
Sosyal Ağ Konusu Belki Ama ÖZellikle Bankalar yada Oparatörler Numaralarımızı Satıyor.Yeni Aldığım Hatta Bile Bi Bal Reklamı Gelmediği Kaldı O Derece Yani.Birisi El Altından Yürütüyor Bİlgilerimizi Bununda Altında Banka Çalışanları Vs Yatıyor Bence

• Beğen
Enes

Enes

Üye
Apple saklıyor. Çok pis saklar. Affetmez. Tu kaka Apple.:ehe
Diğerleri hiç saklamaz. Yaşasın Apple dışı cihaz üreticileri.:ehe

• Beğen

Üst Alt