Haber Apple iPhone 5SE'nin çizimleri sızdırıldı

Sponsorlu Bağlantılar

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
Apple iPhone 5SE'nin çizimleri sızdırıldı

Yeni sızdırılan bir şemanın sözde Apple'ın yeni nesil 4-inç iPhone modeli iPhone 5SE’ye ait olduğu iddia edildi.

Eğer bu sızdırılan şema gerçek ise, aylardır geleceği söylenen iPhone 5SE tasarımı Apple’ın 2014 model amiral gemisi iPhone 6 ile neredeyse aynı. Çizimler, Steve Hemmerstoffer, tarafından Apple'ın tedarik zincirinde isimsiz bir kaynaktan geldi. Şemadaki tasarıma daha yakından bakıldığında, hoparlör ve ana mikrofon altındaki ayrı mazgal grupları da dahil olmak üzere iPhone 5 ve iPhone 6 modellerinin bir birleşmesi olduğunu ortaya koyuyor.

Telefonun iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta bulunan işlemci A9 ile güçlendirilmesi bekleniyor. Ayrıca Apple Pay ve NFC özelliklerini de içerebilir. Telefonda 3D Touch olmayacağı ama parmak izi tarayıcı ve Live Photos özelliğinin yer alacağı söyleniyor. Şemadaki iPhone 5SE, 123.9mm x 58.7mm x 7.6 mm ölçülere sahip.

Aşağıda sızdırılan şemayı inceleyebilirsiniz.

Kaynağa göre iki 4 inç iPhone 5SE prototipi geliştirildi. Aşağıda ilk geliştirilen modelin çizimini görebilirsiniz.

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Boş Yere Mesaj Yazıyorlar. Ne Denir ki...
Öncelikle bilip bilmeden konuşmayın. Ben bu forumda yıllardır varım. Kulaklık girişi yok sandım bende düzeltip mesajım silinebilir anlamında yazdım.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
0MG90

0MG90

Üye
Cihazın ismi iPhone SE olacak diyorlar. Special Edition yani. Se2, Se3 diyede devam eder sanırım.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle bilip bilmeden konuşmayın. Ben bu forumda yıllardır varım. Kulaklık girişi yok sandım bende düzeltip mesajım silinebilir anlamında yazdım.
Bir Yanlış Anlaşılma Var. Bilip Bilmeden Konuşmak Değil Hocam. Yanlış Anlamadan Çok Yanlış Anlatma Var. Açıkça "Bu Mesajım Silinebilir" Yazmış Olsaydınız, Hepimiz Doğru Anlardık. Yine de Hatam Varsa Kusura Bakmayın Hocam

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu, RetaXter ve BLasTeaR
SHS

SHS

Üye
Böyle yanlış anlaşılmalar olabilir, sakinliğimizi koruyalım

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

merkel02

Kapalı Hesap
tasarım hep mi aynı olur :ah

merkel02

Kapalı Hesap
benim hoşuma gidiyor hocam hatta 6 ve 6s tasarımını beğenmiyorum diyebilirim 5 in tasarımı en güzel olan Iphone
en beğendiğim tasarım 5s'e ait eyvallah ama ne bileyim hep aynı genel olarak. İnsan sıkılır yav :)

• Beğen
Tepkiler: yaytas
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
Kamera Çıkıntısı Olmasa 6'ların da Tasarımı Çok Güzel Bence...

yaytas

yaytas

Üye
en beğendiğim tasarım 5s'e ait eyvallah ama ne bileyim hep aynı genel olarak. İnsan sıkılır yav :)
bence firmalar kendi hatlarının dışına çıkamamalı yani apple 6 ve 6s i diğer android cihaza benzettiler yenibir tasarım yapsalar güzel olurdu

• Beğen
Tepkiler: sahte_suhte

Üst Alt