Antalya cehenneme döndü

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
Antalya cehenneme döndü

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında 10 bin hektar servi ve kızılçam alanı kül oldu. Adana, Fethiye, Ayvalık ve Kemer'de de orman yangını çıktı. Antalya tarihinin en büyük yangınında Serik'in Akbaş, Karataş, Sarıabalı, Deniztepesi ve Bucak köyleri etkilenirken, Manavgat'ın Taşağıl beldesi Sağırin, Karaevli, Karabük ve Çakış köylerinin yangından etkilenmemesi için de çalışmalar sürüyor.

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Karabük köyü yakınlarında, önceki gün başlayan yangın rüzgârın etkisiyle kontrol altına alınamazken 10 bin hektar servi ve kızılçam alanı kül oldu. Antalya Vali Vekili Hasan Özhan, yangının bölgedeki yüksek gerilim hattının tellerinin rüzgârın etkisiyle birbirine temas etmesi sonucu oluşan elektrik akımından çıktığını söyledi.

Antalya tarihinin en büyük yangınında Serik'in Akbaş, Karataş, Sarıabalı, Deniztepesi ve Bucak köyleri etkilenirken, Manavgat'ın Taşağıl beldesi Sağırin, Karaevli, Karabük ve Çakış köylerinin yangından etkilenmemesi için de çalışmalar sürüyor.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 10 bin hektarın üzerinde ormanlık alanın yitirildiği yangın nedeniyle Sağırin köyünde evlerin boşaltılması için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu, “Hayatım yangınların içinde geçti ama böyle bir manzara hiç görmedim” diye konuştu.

Dağ bomba gibi patladı

Alevlerin Köprüçayı'nı geçmeyeceği varsayımıyla hareket ettiklerini, ancak bir anda 1 kilometre kadar atlayan ateşin dağı 1-2 saat içinde küle dönüştürdüğünü anlatan Kurtulmuşlu, “Dağ bir bomba gibi patladı. 20 kilometre genişliğinde ve 15 kilometre derinliğinde bir alana yayıldı” diye konuştu.

Kurtulmuşlu şunları söyledi: “Havadan su atmakla gaz dökmek arasında bir fark yok. Havadan müdahalenin zaman zaman alevleri daha da şiddetlendirdiğini gördük. Karadan müdahale edebileceğimiz yol yok.”
Taşağıl Orman İşletmesi'ne gelerek ilgili birim müdürleriyle bir toplantı yapan Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, “Ormandan önce vatandaşın evini koruyalım” diye talimat verdi.

Bu arada, Antalya Kemer'de çıkan yangında ise yaklaşık 5 hektarlık alanın tahrip olduğu bildirildi. Balıkesir Ayvalık'ta da belediye çöplüğünde çıkan yangın, ormanlık alana sıçradı, 5 hektar zarar gördü.

Kızılay da devrede

Kızılay, orman yangını nedeniyle bölgeye insani yardım malzemesi ve uzman afet personeli gönderdiğini açıkladı.

Öte yandan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da, Antalya'nın Serik ilçesinde önceki gün başlayan orman yangınını yerinde incelemek ve söndürme çalışmalarını koordine etmek üzere bugün Antalya'ya gidecek.

Fethiye de yanıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Kemer beldesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangınında ise 50 hektarlık ormanlık alan kül oldu. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar ve askeri ekiplerin yanı sıra iş makineleri de katıldı. Yangının akşam saatlerinde kontrol altına alınabildiği bildirildi.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:@:sinir:grrr:

Her yaz yangın haberi duymak öfkemi arttırıyor! :vur Yok mu bunun bir önlemi?! Ormanların içine su tankları yerleştirsinler her ağacın başına bir bekçi diksinler, yangına, ağaçlara zarar vermesi halinde idam cezası versinler, ne bileyim bir şey yapılsın ama! Yetkili denen adamlar karbodioksit solunumu mu yapıyorlar anlamıyorum ki...:angry:
Yazık telef olan ormanlarımıza... :2agla:

Salihyet

Salihyet

Üye
Abim oradan geliyor, allah korusun ya.. cehennem gibi :ss

c3r3n

c3r3n

Üye
:( çok üzücü..

Calaissien

Üye
Ben bunun kasıtlı ve pkk tarafından yapıldığını düşünüyorum.Burdur'un Ağlasun köyünde evimiz var bugün oranında yandığını duydum ama ilçe merkezine ulaşmamış galiba bizde dört gözle akrabalardan gelecek haberi bekliyoruz.

leiche

leiche

Emekli Yönetici
abi bu ya harbiden ihmalsizlikten oluyor yada bu işin içinde başka şeyler war.
neden diğer ülkelrde bu kadar yangın çıkmıyor?

iremm

iremm

Üye
tabi cnm başka bişiler var havadan düşmüyo bu ateşler kasten yapılıyo ülkeyi huzursuz etmek gerilime sokmak için ama böyle olmaz! önlem alınması gerekiyor artık bekçi mi dikerler ağaç başına bilmem ama ormanlarımız gözümüzün önünde yok oluyor...

Nazy

Nazy

Üye
tabi cnm başka bişiler var havadan düşmüyo bu ateşler kasten yapılıyo ülkeyi huzursuz etmek gerilime sokmak için ama böyle olmaz! önlem alınması gerekiyor artık bekçi mi dikerler ağaç başına bilmem ama ormanlarımız gözümüzün önünde yok oluyor...
yakında oralar otel olacak ozaman dikerler bekçiyi:@
ormanın yanması orada otel yada benzeri bir imkan sağlıyor
yani bilerek yapılıp kaza süsü veriliyor.
hani televizyonlar gerçek haber veriyorya hikaye hepsi

Calaissien

Üye
kardeş saçmalama ya birkaç otel için Türkiye'nin tarihindeki en büyük yangın çıkarılırmı

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
kardeş saçmalama ya birkaç otel için Türkiye'nin tarihindeki en büyük yangın çıkarılırmı

Diyelim adam otel kurmak istedi yangın çıkarttı... Adamın çaktığı bir kibrit alt tarafı, nereye kadar yanacağını nasıl hesaplasın?!

Adam, çaktığı bir kibritle çıkan yangında yancak ağacın sayısını bilebilse herhalde bu işe girişmezdi değil mi? :ehe:ehe:ehe

Nazy

Nazy

Üye
birkaç otelmi
bir otel bile olsa seni boşver torununun torununa bile yeter

ayrıca neden hep kıyı bölgelerde her yaz yangın çıkıyor
umarım saçmalıyorumdur

mservank

mservank

Üye
yunanistanda çıktı bir tane mora'da başka hiç bir akdeniz ülkesinde duymadım
her kim yapıyorsa çok yanlış yapıyor oradaki oksijenler sınırlar içinde kalmıyor kendilerini de yakıyorlar
para için olacak iş değil
pkk da zaten ormanlarda yangın çıkarırız die tehdit etmiş:@

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...