Anroid Telefonumun Daihili Belleğini Yükseltme

Sponsorlu Bağlantılar

KaanLa

Üye
    Konu Sahibi
Anroid Telefonumun Daihili Belleğini Yükseltme
Merhaba ARkadaslar Telefonum 16 GB fakat daihili hafızası cok dusuk 1gb bunun ıcın dahılı hafızasını yukseltmek ıstıyorum hafıza kartıda takılmıyor telefonuma uygulamaları dahılı bellege tasıdım oda olmuyor ne yazık kı konuyla ılgılı yardımlarınızı beklıyorum.Yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım.

jojo_va

jojo_va

Üye
Aynı sorun bendede var oyun yükleyemiyorum ya.

gss_adnan

gss_adnan

Üye
Hafıza kartı bölümlendirme diye bişey varmış ayrı 2 sanal alan oluşturup telefon hafızası yapıyorlar. Ayrıca root atıp marketten ilgili programını indirip datalarını falan telefona taşıyorlar. Youtube tan izlemiştim bişeyler ama yapamadim. Bilen varsa iyi olur. Bnim cihaz da lg l70 aynı sorun bende de var link2 sd ile bi kısmını taşıyorum ama yinede sorun oluyor yada çözüm harici rom yüklemek

ByBlaCk4

ByBlaCk4

Üye
Eger cihazınız i8160 ise repart ile sorun cozuluyor(1.20 olan alan yaklasık 3 gb oluyor)(2.7 de olabilir tam hatırlamıyorum

turancen

turancen

Üye
Telefon markası ney, ben s2 telefonu 4 gb yapıyordum :D

KaanLa

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar telefonumun markasi evobt rs6 slim

katliam362

Üye
oluyoda baya bi sıkıntılı kısaca anlatayım
1. root şart
2. +8 gb hafıza kartı "class 10" olmak şartıyla şart
3. system/etc klasöründe vold.fstab ve vold.fstab.nand dosyaları olur onların içini açıp sd kartı telefon hafızası yapıyosun forumlarda vardır yalnız yanlış yaparsanız tel açılmaz o yüzden YEDEK çok önemli
4. sd kartı minitool partition programı ile diyelim ki 16gb bellek 4-5 gb ı primary ext4 geri kalan yeri primary fat32 yapıyosunuz(ext4 yaptıgınız alanı kullanamazsınız oraya oyunların bazı kısımları falan taşınacak ona göre ayarlayın)
5. hepsini yaptık diyelim teli açıp link2sd indiriyosunuz(ben ücretsizi kullanıyorum paralısı daha iyidir sanırım fakat öyle crackli apk sini flan bulmaya çalışmayın çokda gerekli deil(zaten yok :D)
6. indirdiğiniz oyunu ilk link2sd ile sd karta taşıyosunuz ardından tekrar sd karta linkle diyosunuz böyle kullanıyosunuz(widgetini kullandıgınız uygulamayı veya oyunu sd karta taşırsanız widgetler telefon açılıp kapandıgında silinir yani widgetini kullandıgınız uygulamayı sadece linkleyin.
ben çakma s5 kullanıyorum bunları bilmeden önce face twit watsap 1-2 oyun kurdum mu doluyodu hatta kasıyodu şuan oyun yuvası gibi tel her bok var sıfır kasma sıfır sorun
ben bunları 10dk da yazdım yapıcak olursanız lütfen detaylıca araştırıp yapın

Üst Alt